• Krátkometrážní

Princezna Nevěsta (1987)

Moc pěkná pohádka s pár skvělými hláškami.Nevadila mi slabší výprava, jen možná šlo pár vtipů líp vypointovat...

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Těží to hlavně ze skvělé Hepburnové a silného závěru. Nepochopil jsem, proč štáb nesehnal pro roli domovníka skutečného Japonce - asi nejslabší článek filmu je Rooneyho šíleně trapná postava. Jinak ale tato vkusnější verze Pretty Woman docela boduje.

Opravdová kuráž (2010)

Opravdové zklamání. Zatuchlé oldschool retro, které nenabízí nic nového. Nic, co by nenabídl libovolný půlstoletí starý western. A ať to záměr je či není, za padesát let se kinematografie změnila. Nebyl by špatný nápad na to reagovat. Je to dobře natočené. Jinak ale: Zív.

Star Wars: Impérium snů (2004) (TV film)

Dokument, který je schopný tvrdit, že Lucasovi nikdy nešlo o peníze, nemůžu brát úplně vážně. Přesto hezký dokument.

Cizinec (2010)

Překombinovaná reklama na hezký výlet do Benátek může potěšit leda tak fanoušky Deppa a Jolie. A samozřejmě turisty. Je to možná "hezky natočené" a mezi herci to jiskří, ale to vydá jen na tři hvězdy. Maximálně. 50%

Westworld (1973)

Něco mezi Terminátorem (o jedenáct před ním), Blade Runnerem (o devět let před ním) a Truman Show (o dvacet čtyři let před ní). Prostě dost pokrokový film, kterému dám čtyři hvězdy i přes jistou režijní nedotaženost.

Flash Gordon (1980)

Rozhodně to není tak špatné, až je to zábavné. Na to je to moc velká nuda. Flash Gordon mě opravdu nezaujal. Vypadá to, že opravdu dobré špatné filmy umí jen Ed Wood.

THX 1138 (1971)

Napadá mě jen jedno: "No a co?" Tohle sci-fi mě totiž úplně minulo, jakýkoli jeho přesah mě nezajímá a nudil jsem se. Neupírám pár působivých scén a efektní konec, ale to je tak vše. 50%

Ať vejde ten pravý (2010)

Kdybych měl vymazávač paměti, měl by tenhle film naprosto nový rozměr. Já ho ale nemám, takže je to jen zbytečná kopie.

Maršál (1969)

Průměrný western. Navíc Bernstein vykrádá sám sebe a hudba hodně připomíná Sedm statečných. Nicméně finále funguje. Věřím, že Coeni by s tím mohli něco udělat...