• Thriller

Sweet Home (2015)

I přes krátkou stopáž, jsem se tak nějak po té nudnější polovině (vánoční úvod, ale příjemně navnadil) cítil zklamaný. No naštěstí po té amatérské partičce, přišel na scénu pravý čistič, který se fakt s ničím nesral a teprve s ním nastalo to pořádné dusno v baráku. Dojde na pár pěkných Gore scén, hlavní dvojice byla celkem sympatická a finále hezky ujetý, přímo pod kanálem z rušné ulice, fightík mezi blondýnou ve spodním prádle a nabušeným řezníkem. Ale přijde mi, že takových Hororů, jako je Sweet Home, jsem už viděl mraky a více jak na tři * to tady asi nevidím.

Bad Boy (2020)

No, za mě asi určitě nejméně zábavný film od Patryka. Charaktery postav nudné, nezajímavé a příběh strašně obyčejný. Nebýt zde krásné Katarzyny a v závěrů pár drsnějších scén (motorovka, noha fotbalisty, rozmlácené péro) tak by to asi nebylo ani na ty tři hvězdy. No, né vždycky musí vše dopadnout dokonale, tím nechci ale říct, že je Bad Boy špatným filmem, já jen že jsem si už zvyknul od Vegy na lepší, brutálnější, odpornější a zábavnější filmy. Ale co, není každý den posvícení. Čeká nás ještě spousta filmů, od tohoto mistra.

Tiché místo: Část II (2020)

S jedničkou jsem měl tenkrát dóóóst velký problémy, nebudu to znovu vytahovat i tady, ale stejně jako například u první Očisty, která se odehrávala pouze na jednom místě, tak pokračování, které nás už vtáhlo do ulic, byla jiná pecka a to samé teď víceméně platí i u Tichého místa. Úvod, který nás seznámil s prvním dnem byl parádní, více známých xichtů , více akce a to hlavní jsou tu konečně ty Monstra ! Za mě velký překvapení, původně jsem si to chtěl pustit, abych se tomu zase vysmál a poslal to svým hodnocením do hajzlu. Jednička mi leží v krku ještě dnes, na tu se dobrovolně nikdy nepodívám, ale na tohle pokračování klidně. Nečekaně spokojený. Očekávám, že by se další díl mohl odehrávat z jiného koutu světa, co třeba Evropa ? .. Evropo, Evropo už jsou to léta, řekli jsme sbohem a shlehla se zem ..

Vůně (2020)

Příjemně navoněná oddechovka (ne komedie). Film plyne v jedné rovině a nikam zásadně neodbočuje. Možná se do hlavní ženské role, mohla vybrat hezčí Milfka, ale nijak extra mi Emmanuelle nevadila, hodila se celkem pro tuhle roli - bylo to uvěřitelné. Zhlédnuto každopádně kvůli tomu, že mám k parfémům hodně blízko (sbírám je a zajímám se o ně) a proto jednou hvězdou nadhodnotím.

Gaia (2021)

Tak tohle teda jo ! Pokud máte rádi kulajdu a další pochutinky z hub, směle do toho. Vynikající, bizární Horor, asi né pro každého, mě to ale šmakovalo od samého začátku. Krásně děsivé prostředí z jížní Afriky, dechberoucí záběry, monstra jsou zde hodně creepy, scéna kdy přijdou do chatrče byla fakt děsivá. Nechybí vynikající Hororová hudba a pár poselství, se kterýma se ztotožní nejeden z nás. Krásná, neznámá Monique Rockman, je zde třešničkou na dortu a musím se pochlubit, podobá se na moji bývalou sousedku z dětství, akorát o 10 let starší. Btw kozy mají stejný =) Gaia, za mě velkým překvapením, čekal jsem nudnou náboženskou hovadinu, ale tohle se teda vážně povedlo, originální Horůrek. Někdy v budoucnu dám klíďo znovu. " ... dětská havěť přežívá na zbytcích rozpadajícího se světa ..." (138. hodnocení)

Xtremo (2021)

Vykrádačka snad všeho možného, ale co. Je to natočeno svižně, kladný postavy jsou sympatické, záporáci fakt hajzlové, kterým je jedno koho zabíjí - důchodce, ženy, děti (zabití Leovo rodiny, bylo hodně silný) akční souboje jsou přehledné, jsou krvavé, občas i dost brutální, sem tam to bylo i vtipný (souboj v ruským clubu na záchodě), hudba parádní. Nemám skoro co vytknout, snad jen to, že smrt "Prcka" mohla být brutálnější, navíc vůbec bych si napoprvé nevšimnul, jak umřel. Každopádně příjemná, akční podíváná, kde stačí vypnout mozek a užívat si tuhle Španělskou jízdu, která se jim vážne povedla. Slabší pětka.

Mrazivá past (2021)

Nudný, nezáživný, bez nápadu. Scénář napsaný za hodinu na jeden papír. Bez napětí, akce uspávající. Podprůměrný film, vhodný maximálně tak do televize. Škoda, Neeson už přestává být zaručenou kvalitou.

Tóny násilí (2021)

To byla zase chujovina ! Začátek vypadal ještě dobře, hlavně ten úvod, kde frajer porcuje svou ženušku. Jinak tý černošský hipízačce (otřesný kostýmy), jsem hraní vůbec nevěřil a už vůbec ne, že postaví nějaký stroj (scéna s bezďákem), harfa na dálkové ovládání WTF ? Narval bych jí zapálené petardy do uší ! To by byl zvuk ! A do toho se pak přidají scény s policistkou, no hned jsem si připadal, jak když se dívám na TV Barrandov, strašně umělý všechno. Aspoň, kdyby nějaká lesbická scéna, když už tu byl krásně naznačen LGBTQ bflmpsvz postoj, ta blondýna nebyla úplně marná. Nic, tohle mě minulo velkým obloukem. Hvězda za občasné Gore (top scéna - explodující hlava), ale i tak dost slabé. (76. hodnocení)

Rozhněvaný muž (2021)

Film o pomstě, ale v takovým kabátku, že už z toho úvodu jsem vyloženě sral. Výborná hudba, krutopřísná atmosféra, drsný, zlý, stylový, krvavý, nechybí humor, výborný casting a hlavně STATHAM. Neskutečný herec. Po té, co si ukradl film sám pro sebe (Fast 8) už jsem od něho další tak skvělé role nečekal, ale vše je naopak.  Má čím dál tím lepší filmy a já jsem šťastný člověk.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Smažák a maxi porce hranolek, zalitá tatarkou a pořádnou dávkou kečupu, nebyla úplně ta nejideálnější volba, před úvodní scénou v metru (můj jazyk nechtěl spolupracovat) - husina po celém těle - slyšet opět tu výbornou znělku. Jigsaw, mě v roce 2017 hodně zklamal a bylo to "zakončení" jinak mé nejoblíbenější, Hororové série fakt na hovno.  Po letošním, né úplně podle mých představ natočeném Rebootu Wrong Turn, jsem se začínal bát i tady, zda tvůrci neodbočí o něco víc. Pasti asi nejsou tolik promakaný, jako v předešlých dílech, ale i tak jsem se občas díval skrz prsty (scéna s prsty), smrti jsou celkem fajn, jsou krvavé, jsou nechutné, herecké obsazení mi zas tolik nevadilo, hodně kritiky jde na Chrise, ale já jsem s ním tady neměl zas až takový problém. Co mi možná vadilo, byl hlas z nahrávek, který byl docela hodně teploušský. Ale jinak jsem celkem spokojený, za mě podařený Reboot, mohlo to dopadnout i klidně hůř. Lepší tři hvězdy. No a jak jsem vždy psal u jednotlivých dílů - TĚŠÍM SE NA DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ !