Spawn (1997)

O originalite ťažko hovoriť, svoje už naznačil choze, dodal by som len Green Lanterna ako zjavnú inšpiráciu k mysľou vytváraniu objektov. No vrcholom sú scenár a vizuálne efekty, ktoré museli robiť totálni dementi. Nepamätám si, kedy som naposledy videl takú neschopnosť rozprávať príbeh. Dokonca si scenárista dva-tri krát musí pomôcť rozprávačom a aj tak som nemal šajn, čo sa to tam vlastne deje. Čo sa týka efektov, tak presne viem, kedy som videl horšie efekty. NIKDY! To, čo predvádzajú "grafici" v tomto filme nemalo obdoby ani v počítačových hrách z roku 1990. Nikdy by som neveril, že Spawn môže byť až taký zlý. A on je ešte horší.

Captain America: První Avenger (2011)

Nádhera. Esencia starosvetských komiksov a blockbustrov, Indiana Jonesa, Spielberga, Star Wars a všetkých tých filmov, ktoré sme ako deti boli schopné pozerať dookola a dookola. Skvelé dialógy, bohovský casting (Tommy Lee Jones!), emócie, akcia, pátos a všetko, čo k dobrému komiksu patrí. Zatiaľ marvelácky vrchol. Škoda len, že vo filme nie je scéna ako sa Schmidt premení na RedSkulla a že sa príbeh presunie na konci do súčasnosti (bez záberu na zamrznutého Capa). Captain by mohol aspoň ešte raz vyprášiť nacistov a zo dvakrát komančov!

Hlavně nezávazně (2011)

Prekvapivo celkom zábavné. Ivan Reitman dokáže držať krok s dobou, no pravdaže už to nie sú také skvelé komédie, aké robil v osemdesiatych rokov. Príjemný casting, dobrý scenár a cameo režiséra. Jednohubka. Raz a dosť.

Pařba v Bangkoku (2011)

Až ubíjajúco opakujúci sa koncept prvého filmu. A čo je najhoršie, bez humoru. Film sa síce snaží prekračovať hranice vo vulgarizmoch, nechutnostiach, či she/male full frontal nudity, no kým v Brunovi to bolo vtipné a trefné, v Hangover II to vytvára len kyslý úškrn na tvári. Takto teda nie...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Yates naplno ukázal, že je mizerný dramaturg a celkom dobrý formálny imitátor. Hudba á la Dark Knight je neprehliadnuteľná a šedočierny Cuáronov vizuál je stále rozkošný, no už trochu opozeraný. To, čo malo byť ťažiskom filmu a to príbeh, naplno zlyháva v neschopnosti ho adaptovať pre nečitateľa kníh. Celá prvá hodina a pol by mohla byť vtesnaná do dvadsiatich minút. Naopak, keď príde koniec vyzerá to, akoby sa film len práve rozbiehal. Po necelej dva a pol hodine! Film je príliš geeky, Yates sa príliš mazná s predlohou, nedokáže v nej sekať a adaptovať ju na filmové plátno. To, čo funguje na stránkach knihy nemusí fungovať na plátne. Relikvie smrti nemali byť nikdy rozdelené na dve časti. PS: Bill Nighy a Rhys Ifans potešia! Najmä Ifans prekvapí dramatickou polohou!

Flákači (1995)

Kevin Smith goes mainstream. Dobré dialógy aj vtipné scénky, no pôsobí to amatérskejším dojmom ako Clerks. Niektoré gagy sú zle zostrihané, slabo vypointované a celkovo cítiť, že Smith ešte nemal poriadne skúsenosti s réžiou. Opäť raz exceluje Jason Mewes, ktorému ale kráľovsky konkuruje Jason Lee.

Mladí muži za pultem (1994)

Veľmi vtipné, s minimálnym rozpočtom dosť veľa muziky. Chcelo by to ale viac priestoru pre Jaya a Boba. Jason Mewes je totiž (tradične) úplne fenomenálny.

Hra na vraha (1980)

Skvelý úvod s detskou hrou, ktorá sa skončí tak, ako sa nemá. A potom hodina a pol vaty a posledná minúta ako tak nadväzujúca na úvod. Po všetkých stránkach strašný slasher, nudný, nezmyselný, mizerne napísaný a zrežírovaný. Vrcholom je asi najhorší hororový súboj v dejinách: Vrah vs. kráľ a kráľovná plesu za disco hudby na parkete. Jedna hviezdička za stále očarujúcu Jamie Lee...

Vřískot 4 (2011)

7/10. Vreskot 4 som podobne ako dvojku docenil až po rokoch. Rovnako ako trojka je to meta-meta-paródia na kvadrát, akurát atmosférou i balansom medzi hororom a komédiou je bližšie k prvým dvom dielom ságy. Problém je, že nové postavy sú strašne nudné a nezaujímavé a hoci má film fantastický záverečný zvrat, ten je pochovaný "alternatívnym koncom" (pretlačeným štúdiom po testovacej projekcii), ktorý je rutina najväčšieho razenia.

Legenda (1985)

Spin-off z Blade Runnera? Žarty bokom. Vizuálne neskutočne nabúchané. Masky sú tak dokonalé, že tromfnú hocijakú CGI postavu kedy vytvorenú. Tim Curry riadne dáva a kraľuje filmu, no ten otrasný scenár... príbeh nemá hlavu ani pätu a je len klišé nalepené na klišé, no vrcholom sú patetické dialógy, pri ktorých človek dostáva pichľavý kŕč do lícnych svalov, ktorý sa cez nervové zakončenia snaží ohlušiť vlastné uši..