Dánská dívka (2015)

Přístupná a divácky velmi vstřícná podívaná, která je skrz naskrz nádherná, ale zatraceně prázdná.

Mistress America (2015)

Noah Baumbach je asi vážně posedlý neúspěchem. Jasně, chápu, že studium na vysoké saje úplně stejně jako život, který následuje po ní. Obzvlášť, když jste prokrastinující hipster ve vytahaném svetru bez tématu. Není ale na čase už trochu dospět?

Podnikavá Joy (2015)

Ženy podle Davida O. Russella už netouží po velkých romancích s Bradley Cooperem, ale po silných ženských příbězích o tvrdé cestě za úspěchem podané jako devadesátková telenovela ve stylu Tak jde čas. Takhle nějak by zřejmě vypadal Kmotr, kdyby ho dneska napsal Nicholas Sparks.

Už teď mi chybíš (2015)

Film od žen pro ženy a o nikom jiném než o ženách, které zápasí s nelehkými nástrahami života. Minimálně sentimentální a přesto hodně silný a výborně obsazený kousek, který se vedle zmiňovaných Hvězd a Holky na umření rozhodně neztratí.

Vzmuž se (2015)

Praštěná britská komedie, které člověk odpustí hodně v okamžiku, kdy zahraje na vážnou notu – v té chvíli totiž láme srdce neskutečně.

Milenci těch druhých (2015)

Zase ten New York, zase ten sex a zase nějaká ta dysfunkční dvojka co si zkouší hrát na kamarády, ale moc jí to nejde. Spolu s Before We Go a Man Up asi nejlepší romanťárna, na kterou můžete letos narazit. Žeru to!

Pan (2015)

Místy srovnatelně odpudivé jako některé výjevy z traileru na Posledního z Aporveru. Snad Panův neúspěch bude znamenat totální likvidaci těchhle vysokorozpočtových greenscreenových omalovánek, protože jsou vším jen ne antistresovým odreagováním.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tohle jsou ty Star Wars, na které člověk čekal od konce Návratu Jediho. Působivý skoro remake epizody IV. s hodně silnými motivy a brutálně sympatickým castingem na obou stranách síly.

Muž na laně (2015)

Filmová pocta jednomu nesnesitelnému Francouzi a WTC plná vizuálních kejklí, které ale paradoxně chybí vzpomínaná pokora a hluboké poklonění se před divákem.

MY 2 (2014)

Formálně vynikající, ale obsahově odpudivé a stereotypní snad každým slovem a činem.