Vzmuž se

Man Up

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie, 2015, 88 min

„Přistihla jsem tě. Máš v peněžence fotku bejvalky.“ - „Ne, to je má sestra.“ - „Je moc hezká. Určitě se o ni kluci perou.“ - „Je mrtvá.“ - „Páni. To jde teda skvěle.“ Obrovsky nevyrovnaný film. První půlhodina je výborná. Nancy u zrcadla jsem si okamžitě oblíbil, a když ještě zažraně sledovala mé milované Mlčení jehňátek, sympatie nemohly být vyšší. Debata o čůrání a mlčenlivé srkání drinků bylo perfektní. A konečně setkání Nancy a Jacka mě taky dost rozesmávalo, a to až do chvíle nástupu zoufale nevtipného a trapného Seana, se kterým šla zábavnost filmu okamžitě dolů. Od té chvíle to bylo jako na horské dráze, chvílemi jsem se smál hodně (hádání, závod, setkání s druhým párem, sexuální žebříček či tanec), místy naopak vůbec, hlavně směrem ke „sluníčkovému“ konci. Vím, že šlo o nadsázku, ale od chvíle, kdy Jack dorazil za náctiletými, mě film opravdu zoufale nebavil. Snaha odlehčit všechny ty proslovy tu sice byla, ale stejně ten patos, sentiment a chtěný humor byl dost citelný. Ve výsledku mi z toho tak vychází pouze lepší průměr.(5.4.2017)

Když jsem naposledy absolvoval něco podobného jako Jack, požadoval jsem, že budu mít u sebe malí kartonový transparent se jménem, což nebylo druhou stranou úplně schváleno, snad i proto, že jsme tak něják malinko tušily, jak ten druhý vypadá. A že by si mě nějaká single dáma ukradla pro sebe. To zřejmě nehrozí. Nuže... první fejstufejs moment je tu a jsou jen dvě možnosti. Mlčet jako vůl, nebo žvanit jako šílenec, přičemž šance, že budete citovat její oblíbený film, přitom nepřeberném množství žánrů a zemí, na který se večer předtím dívala, je... nechci příliš odradit, jelikož jsem už též člověk s lehkou depresí, téměř nulová. To je totiž jeden z oněch momentů, kdy to do sebe všechno hezky zapáda a neprobíhá jak druhá schůzka z tohoto filmu, která je mi malinko povědomější bohužel. Výborný, velice zábavný, pravda s trochou perverzního humoru, lehce romantický film, který jsem nemusel jedinkrát přerušovat, ani u něj sníst jedinou kostečku čokolády, což je něco neuvěřitelného. Lake a Simon-úžasní a došlo i na Whitesnake. BRAVO.(8.3.2016)

Je klíčem ke zdravému a upřímnému vztahu otevřít se plně tomu druhému a nemít před ním vůbec žádné tajnosti? Zeptejte se Simona Pegga a Lake Bell... Jack a Nancy se sice znají teprve pár hodin, nejen díky "životem napsanému" pokecu na záchodcích si ale během jednoho osudového večera tak (ne)padnou do oka, až se mi na konci filmu skoro chtělo rozkousat televizní ovladač. Umně vygradovaná dramatická romance mě tak nakonec chytla za srdíčko i přes to, že jsem v hlavní hrdince téměř v každým druhým záběru viděl chlapa.(28.12.2015)

Ze sekce Rom-Kom (rozuměj romantická komedie) absolutní špička. Na úkor romantiky, která zde dostává sarkastickou podobu, se tu rozehřívá neskutečná komedie, což ve stejně kvalitě Hudbu složil, slova napsal je vyváženo přesně naopak. Je to surovější snímek bez jemnocitu s důrazem na ironii. A to chceš.(21.6.2016)

Když jste Brit a do své "romantické" komedie obsadíte Simona Pegga (45) a Lake Bell (36) míříte asi na trochu jiné publikum, než jsme zvyklí od současného typického zástupce žánru (bohužel). A obě dvě ústřední postavy a jejich představitelé jsou vynikající, chemie jim funguje a i tu natroublou povídačku kolem jejich setkání jim rád baštím. Man Up je pohodovou komedií s přiměřenými ambicemi, které dokáže plně dodat oddechuchtivému divákovi. Jsem velmi rád, že Anglie umí dodat žánru i něco co nesmrdí Curtisem a jeho dream teamem na sto honů. 75 %(1.10.2015)

• - Film, který sleduje Nancy (Lake Bell) v tv na začátku filmu, je Mlčení jehňátek (1991). Na film Mlčení jehňátek odkazuje i scéna se zvonkem u nesprávných dveří. (zbyshek)

• - Jack (Simon Pegg) nosí hodinky Omega Speedmaster, kterým se přezdívá Moonwatch. (Liqid)