• Pohádka

Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad)

Nejde o život a přesto je to velmi emotivní hra, která odhaluje charaktery. Vizuálně naprosto stejné kulisy, dobře sestříháno, napínavé konce epizod, vědí jak na to. Líbí se mi mezihry, které simulují noční likvidaci hráčů a jsou také plné emocí a překvapení. Sneslo by to více střihu, ale to by se zase nevyužila ta velkorysá produkce. Sestříháno chytře, většinu hry sledujete postavy, které se do finále nedostanou. SPOILER! To je typicky americké - gayové a asiatská imigrantka... Vytkl bych jen dvě věci - rozvláčnost a především příliš velkou míru náhody. Schopnosti hrajou spíše druhé housle. Ale záběr na psychiku to je pro hráče překvapivě enormní, přestože jim nejde o život.

Bodyguardi (2023) (seriál)

Humor zbytečně často nahrazují vulgarismy, ale je tam řada dobrých věcí: trefné obsazení, super znělka a hudba jako celek, občas originální záběry, kamera, odkazy na Pulp Fiction a další klasiky apod. Navíc kvalita dílů s časem roste! Čistý průměr všech dílů jsou právě 4*.

Černý orel (1988)

Jan Tříska během emigrace v americkém akčním a špionážním béčku? Ano! ;-D 35 let starý film a já to ještě neviděl... Škoda, že JVCD je tu za záporáka a klaďas je nudný. Maltu mám dlouhodobě v hledáčku a i jako filmový exteriér to funguje dobře. Snímek má klasickou délku, ale přijde mi o dost delší, chybí spád. Nejlepší postavou je za mě kněz ;)

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Viděl jsem 1 díl. Jasná variace na Castle & Backett krimi, akorát místo důvtipného spisovatele tady máme excentrického vědce. Líbí se mi herecké obsazení.

Šatna (2023) (pořad)

Zvyšuji na ** za díl o vodním pólu, to bylo zajímavé, včetně hostů.

Krvavý sport (1988)

Klasika, za mě JCVD nejlepší film.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

70 %, víc psát skoro netřeba, udělali to jiní (souhlasím třeba s uživatelem "ywo666" či tentokrát i s Enšpíglem). Škoda očividných nesmyslů (odpojení lana rukou, na kterém je tažena tunová loď), nevěrohodných záběrů/CGI a především úbytku zajímavých postav a herců. Za mě je nejlepší dvojka, pak jednička, pak trojka a pak tento (snad už) závěrečný díl. Šel jsem ale na to do kina z úcty ke Slymu a žánru klasických osmdesátek. Škoda, že přidaná mladá krev je tak nudná.

Stroj (2013)

Tohle není vůbec špatné. 10 let před boomem AI zatím v podobě aplikací a jazykových modelů typu ChatGPT. Co bude za dalších 10 let? Sci-fi se může stát realitou. Hodnotícím tady chybí životní zkušenosti, kterými by docenili palčivé otázky, které film předkládá lidstvu i jedinci, v tomto případě rodiči. Na mě trochu moc temné, ale taková budoucnost klidně může být.