Polibek smrti (1995)

Celkem to šlo. Akce tu moc není, skoro žádná. Je to spíš taková kriminálka, kde mě hlavně zaujal hlavní herec David Caruso, který je nyní znám především jako hlavní představitel seriálu kriminálka Miami a New York. Nicolas Cage zajrál záporáka dobře. Film má táhlý příběh. Nic jiného mě ve filmu neoslnilo. Tak je to tak na půl. 50% = ***

Skála (1996)

Perfektní film. Skvělej příběh, skvělé obsazení Nicolase Caga a Seana Connery do hlavních olích. Tato dvojka se opravdu povedla. Film má vynikaící hudbu, dobrou akci, skvělé hlášky. Konec mohl být lepší, něco bych ve filmu změnil, ale to je jen malý detail. Po mě zasloužených 98% = *****

Tváří v tvář (1997)

Vynikající film s vynikajícím duem Johnem Travoltou a Nicolasem Cagem. jedná se o film, který nemá žádnou chybu. Skvělej příběh, dobře propracovaná hudba, herecké obsazení je perfektní, akce, souboje, přestřelky, vtip, drama. Lehký nádech sci-fi, kdy dojde k výměnám obličejů. Líbí se mi, že chvíli je na kladné straně Travolta a další část filmu zase Cage. Není co dodat. Hodnotím 100% = *****

Con Air (1997)

Vynikající film. Role padla Nicolasi cageovi opravdu dokonale. Skvělý příběh, akce, hlášky, herci, perfektní hudba. Co víc si přát. Jeden z nejlšpích filmů. FIlm dobře působí i jako drama. Nemá cenu se dál rozepisovat. Uvidíte o čem mluvím, když si film pustíte. Film mého mládí. 100% = *****

Obchodník se smrtí (2005)

No jasně, akční to není moc jak jsem čekal. Ale docela zajímavý životopisný film. Bylo to dobře propracováno i jako drama. Hudba průměr, pár ostaních postav bavilo. Nicolas Cage podal dobrý výkon. Něco tomu ale chybělo. 122 minut bylo hodně. 75% = ****

Hon na čarodějnice (2011)

Škoda, první třetina filmu byla hodně dobrá, dost mi sedl i Ron Perlman jako parťák Nicolase Cage ve filmu. Hudba průměr, akce nic extra krom první třetiny. Příběh byl zvláštní. Film měl děsivou atmosférou, alespon se nevdělo co se bude dít dál - nepředvídatelnost. Konec docela ušel. Chvílemy byla nuda trochu. Pro ale jen za 50% = ***

Turnaj zabijáků (2009)

Velice zajímavej film s dobrým příběhem. Je zde dost známých herců. Nejvíc mě zaujal Ving Rhames. Vadil mi tu Robert Carlyle, ale nevadí. Film byl dost akční, měl skvělé souboje, střílení. Byl to celkově drsnej, krvavej film. Nějaké scény bych vyrušil, ale přesto to byla solidní podívaná. Pro mě hodnotím 78% = ****

El Gringo (2012)

Celkovej příběh a tak není nic extra. Hloupá gangsterka o ničem. Gangsteři byly hrozně trapný. Dále se mi na filmu nelíbil divnej blikavej střih, zvlášní práce s kamerou. Ale jinač mě zaujal hlavní hrdina Adkins, kde aspon předvedl pár slušných soubojů, bylo zde pár přestřelek a výbuchů. Hudba průměr. Trohcu to byla i komedie, tak jsem se párkrát zasmál no. Ale stačí se na to podívat jednou a bohatě, bohatě to stačí. S odř.ušima hodnotím 50% = ***

Ochránce (2012)

Dobrej akční film. Ze začátku filmu mi přijde film dost chaotickej, kdy divák sotva dokáže si dát vše do hlavy. Pak už je to o dost lepší, jakmile Statham zachrání malou čísnkou holku. Akce a souboje jsou dobré, sice někdy moc urychlené, honička autem se tu nějaká najde. Konec mohl být lepší, ale celkově mám dobrej dojem z filmu. 78% = ****

Chaos (2005)

Bohužel, mě to nepřišlo jako moc dobrej film. Příběh zaujme, ale chaoticky je vžde vše promyšleno. Asi proto se film jmenuje Chaos. Ke konci filmu nečekaná zvrat. Ryan Phillippe jako hlavní hrdna moc nezaujme a mě moc neseděl. Wesley Snipes to trochu zachranuje. Nic moc. 33% = **