• Pohádka
  • Rodinný

Vzkaz v láhvi (2016)

Oddělení Q má za mě trochu problém, že nikdy nehledá normálního vraha, kterej by zabíjel pro prachy, ze zhrzený lásky nebo tak. Protivníkem Carla a Assada je vždycky nějakej hodně pošahanej týpek s pohnutkama malinko za čarou, ale budiž. Vyšetřovací postupy opět zajímavé, skvostná kamera a u scén s vlakem a předáním výkupného jsem si musel skoro povýsknout, jak je to výborně natočený. A jako bonus mě náramně pobavil originální název Flaskepost :-)

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Tyhle malý příběhy odehrávající se někde na okraji celosvětový řežby jsou dobrý v tom, že mají silnější vypovídací hodnotu o hrůzách války a protiválečný apel naléhavější než velkolepý spektákly se stamiliónovými rozpočty. Film má výbornou kameru, krásnou přírodu, slušnou akci a nakonec i solidní emocionální náboj. V Rusku tyhle věci vždycky uměli.

Ztráta paměti (2004)

Jsem to vůbec nepochopil, tím pádem si to budu dlouho pamatovat, takže aspoň 3* musím dát.

Půldruhé hodiny zpoždění (2009) (divadelní záznam)

"Umíš si mě představit, jak kráčím po Champs Elysées s nějakou starou Vietnamkou?" Zásadní zážitek asi ne, ale výborná konverzační záležitost ano. Lasica o stupínek lepší než Kolářová.

Prešporská kasáreň maľovaná (1975) (TV film)

Už dávno jsem se naučil, že na Slovensku se k tématu války točily hodně dobrý věci. Prešporská kasáreň je fajnová v tom, že se tu neproháněj partyzáni, na druhou stranu láce televizní studiové inscenace tomu dost ubírá. Děti nehrajou nic moc a úplně v cajku není ani charakterová proměna poručíka Schmidta. Takže jako celek to není žádná velká sláva, ale za svým hodnocením si stojím. Protože ten námět, to je příběh za milión.

Trojí život (2018) (TV film)

"To sis na to šukání nemoh' najít někoho aspoň s maturitou?" K osvědčenému schématu muž x dvě ženy nejde vymyslet nic super novýho, takže nelze očekávat hlubokou myšlenku nebo morální poselství, ale já jsem se nasmál moc. Jan Plouhar je sympaťák, ale taky kurevník, a zdařilé duo Vagnerová-Kubařová mu to v několika společných scénách dává solidně sežrat. Plus pointa jako víno. Plus poznatek - nepodceňujte alkohol a cizí tlusté děti s hackerskými sklony, ty vám fungující systém můžou pěkně rozložit.

Tři životy (2007) (TV film)

Trochu to skřípe v pojetí některých postav, protože poručík je nižší důstojník od slova po ruce a rozhodně to není týpek, co bydlí na hradě a má kolem sebe skoro armádu. Ale jinak docela příjemná pohádka se sympatickou dvojicí Dyk-Cíl a spoustou fotogenických destinací. Možná to ale chtělo přitlačit třeba na humoru, protože takhle se divák soustředí na to, že ta hlavní slečna je úplně o hovně.

Bludičky (2010) (TV film)

Dneska je in říkat, že žijeme v sociálních bublinách a víme prd o tom, co žijou lidi kolem. Bludičky jsou tím pádem pro mě docela uvěřitelnou sondou do společenství těch, co vylezou z děcáku a nevědí úplně přesně, co se životem. Jako celek to působí depresivně a bezútěšně, přesto ze tří sourozenců minimálně dva vyznívají velmi kladně a pozitivně (Filip Cíl, Jana Pidrmanová). Jako osvěžující prvek do děje mě bavila i Pavla Beretová. Malinko přehnaná se mi zdála všeobjímající a charitativní Simona Stašová, i když věřím, že i tyhle lidi existujou. Stejně tak věřím postavě matky i s tím jejím umaštěným amantem. V její jediné větě: "Pojď, zajdeme k nám... k nám, na roh do hospody" je ve zkratce příčina toho všeho.

Bohemian Rhapsody (2018)

Queen/Mercury je naprosto bez debat legenda, fenomén. Nejsem skalní fanoušek, ale kdykoliv si je rád poslechnu, protože je to rozhodně něco z toho nejlepšího, co v hudbě 20. století vzniklo. Scény o vzniku hitů OK (We Will Rock You mám fakt rád), ale mimo hudbu je Bohemian Rhapsody celkem průměrnej film se spoustou idiotských frází, přehnanýho předkusu a vytřeštěnejch očí. Plus tři čtyři vtipné hlášky. A co se týče zásadního momentu filmu – vystoupení ve Wembley – musel to bejt neskutečnej nářez pro dav i kapelu, to si dám vždycky rád. Ale v originále a s doopravdickým Mercurym.

MOST! (2019) (seriál)

Nechápu, že tak neskutečný panoptikum postav může působit věrohodně.