• Pohádka
  • Rodinný

Bez předsudků (2009) (TV film)

Na divadle to určitě musí fungovat a jistě bych se smál, ale tohle televizní zpracování se těžce nepovedlo. Hlavně Janu Paulovou měl někdo usměrnit, že je ve studiu před kamerou a ne na jevišti. Ale přiznávám, že výraz zpátkyšunka mě moc pobavil.

Podzemní města (2007) (seriál)

Že já blbec se vždycky nechám nalákat na nějakej přiblblej americkej quazidokument. Přitom to téma není špatný, ale zpracování otřesný. Bulvár, spekulace, sci-fi teorie, templáři, zednáři atd. Cituji z dílu o Edinburghu: "Tohle je královský záchod? Tady vážně chodil na záchod král? Představoval jsem si to úplně jinak. Dívejte se, sem chodil trůnit král!" A v tomhle duchu se to celé nese.

Povinně nezadaný (2010)

Nakoukáno náhodou při hledání něčeho jiného. Hele, pro cílovou skupinu to není úplně blbá variace na Popelku. Má to samozřejmě debilní místa, ale občas to má i grády. Kostja Ullmann je velkej sympaťák, zatímco děvče lehce tuctové. Takže jsem palce nedržel ani tak jí, aby ho dostala, jako spíš jemu, aby to neposral.

Pan Jordán a Habada (1968) (TV film)

Sympatická konverzačka s nečekaným vývojem od očekávatelných herců v překvapivých rolích.

Pozůstalost (1993) (TV film)

Téma počátkem devadesátých let stokrát omleté, navíc tohle je strašně depresivní.

Monsieur le président-directeur général (1966)

Mondy a Galabru by v jednom filmu neměli hrát hlavní role. Fyzicky i projevem jsou si ne až tak nepodobní. O to víc si člověk užije ty ostatní, zvláště rozkošně potrhlou advokátku Jacqueline Maillan nebo Christiana Marina, který podobně jako v Pouic pouic tady perfektně vystřihl sluhu saturninovského typu. Námět je docela ujetej, ale skýtá slušnou zábavu. Myslím, že tohle je přesně typ komedie s francouzským šarmem šedesátých let a že by to u nás mělo úspěch. Docela škoda, že k tomu není když už ne dabing, tak aspoň český titulky.

In nomine Patris (2004) (TV film)

Má to pár vyšperkovaných dialogů, což se ostatně z námětu dá vytřískat docela snadno. Ale čekal jsem víc, možná jsem si moc sliboval od vždy výborného Viktora Preisse. Jenže ten je tady už tak od půlky polomrtvej, potažmo mrtvej. Nebo mě možná srala Klára Issová. Nevím, ale celkově za mě jenom lehce nad 50%.