Fakjů pane učiteli (2013)

Tato natolik bizarní záležitost puštěná jako doprovod k vaření v telce si nakonec vyžádala moji plnou pozornost. Variací na toto téma je spousta, přesto v podání učitele Millera překvapivě dobře funguje.

Zlodějka knih (2013)

pěkné, leč nudné. Do ted jsem ke všemu nepochopila, proč Alex ležel ve sklepě, když ho nahoře mohli najít úplně stejně jako dole. Možná proto, aby měli záminku tam poslat toho nácka. V patře by se totiž bunkr dělal docela blbě. Konec zbytečně krutý, nepomohl tomu ani velmi nepříjemný český dabing Lízy (ostatní hlasy jinak báječné)

První rytíř (1995)

romantická záležitost, pro kterou mám zvláštní slabost

Tenkrát v ráji (2016)

buď jsem viděla nějakou zkrácenou verzi, a nebo je uvedený trailer na jiný film. až na budaře hrají všichni děsně (a nejhorší je ta trapná úvodní dvojice která dabuje hůř než herci na audioknihu) a celý zbytek filmu se dá shrnout větou: "kampak kráčíš? nekráčím, normálně jdu...." jestliže jste navíc viděli v nedávné době anthropoid, je smrt ještě intenzivnější

Pastýř (2008)

moc hezký, když fandíte těm skvělým agentům a jcvd vás akorát otravuje. scott atkins je prostě mega boží, zbytek filmu a jcvd ultratrapný

Anthropoid (2016)

no...tak to bylo drsný. filmu nelze upřít, že je natočen stylově. minimum kýče a dobře naporcovaná dávka brutalit. Tak dobře, že jsem se v kině rozeřvala a odcházela s gumovýma nohama. Některé scény mi skoro obrátily žaludek naruby. Jamie sice trochu přehrává, ale čeští herci hrají výborně a ten závěr v kostele...znáte jejich osud, víte, že je to nevyhnutelné, a stejně si přejete, aby to skončilo dobře. a ono neskončilo.

Andělé a démoni (2009)

Film se mi zažral do mozku, že bych to ani nečekala. Celý se nese v duchu únikových her, docela bych si jednu takovou taky zahrála. Co nežeru je pár supernelogických scén. Asi nejdramatičtější je, že Hankse ani na okamžik nenapadlo dát vodnímu papežovi kyslík z úst do úst. stačilo se zvednout nad hladinu a mohl ho tak držet naživu hodinu. dál mě dost štv alo, kolik policistů sejme jeden brýlatý otrapa, kterými jsem to nevěřila ani náhodou. Že je to žoldák typu predátor (nemáte zbraně....) obhájilo jen málo a jeho odstranění jsem věděla ve chvíli, kdy otevřel dveře auta. musím ale uznat, že mě postavy překvapily a ten výbuch byl suprovej. i když se obávám, že v případě antihmoty by to bylo ještě mnohonásobně větší. a ta destrukce archivu taky nic moc...btw, to fakt nikdo nefotí a neskenuje ty dokumenty?

Jako ty (2015)

futuristická decentní hudba a vynikající herecké výkony Nicholase a Kristen nevyváží fakt, že je film úplně o ničem. Hodně jsem se těšila a šla jsem do toho bez předsudků. (equlibrium, gattaca...) bud se ze mě stal cynik a nebo byl děj prostě jen příliš natahován.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Komentář píšu po 14 dnech, protože dost přemýšlím, co napsat. Je to děsnej KÝČ. Až na pár herců všichni děsně přehrávaj, všude samé odhodlané pohledy, statečné pohledy, útrpné pohledy, do toho postoj typu anime, až na to, že to ve filmu nefunguje. Hlavní mutant má skill na hov**, lidi zavrtá do země a pak....co..? Angel vypadá jako karikatura na Kena, děsivě mi připomíná toho anděla tlouštíka z hrátky s čertem. Absolutně nechápu, co tam dělá Striker a všechny scény s ním jsou zcela zbytečné. Opravdový wtf efekt přišel s wolverinem. Pardon, ale to bylo tak trapný, že jsem jen bezradně rozhodila rukama. Senzory na hlavě? muhaha fakt moc. Kdyby Fassbender dal svýmu dítěti hned od začátku do držky jako Růžičková v slunce seno, mohlo sklapnout a nic by se nestalo. No a nakonec tu máme Jennifer. Role elegantní lehce záporné lehce kladné Mystique zdegenerovala do něčeho opravdu nepříjemného. Mám Jennifer celkem ráda, ale už od role Katnis je zřejmé, že ta holka neumí vést lidi, neumí prohlašovat srdceryvná poselství (měla by se učit od krále theodena) a vůbec nechápu, proč tomu tam velí. Na druhou stranu se neztotožnuju s názory, že tam nebyl, kdo by přirostl k srdci. Já mám slabost pro Speedera a když mu modrý frankenstein zlomil nohu, opravdu to se mnou hnulo. Celkem roztomilý byl i příběh mezi Jean a Cyclopem, i když Jean trvalo asi hodinu, než pochopila, že má to modrý monstrum zabít. Je tak skvělé, když se kolem řítí svět do zkázy a vy jen blbě čumíte... "rylís jour pawá" je jen hřebíčkem do rakve