Bláznivá, zatracená láska (2011)

Skvělá komedie dobře vystihující životní situace. U scény na zahradě jsem brečela smíchy

Co děláme v temnotách (2014)

Evidentně záleží na rozpoložení, v jakém se na film díváte. Já měla myšlenky trochu jinde a to možná filmu nechtěně ublížilo. Dokumentární provedení bylo super, některé scény byly natolik bizarní, že se člověk musel buď neskutečně smát a nebo jen s otevřenou pusou kroutit hlavou. Mě osobně nejvíc dostala scéna s hrou na hudební nástroje xD tu jsem si musela vracet. Konec filmu trochu ztrácí. Možná, kdyby byl koncipovaný délkou na skutečný dokument, bylo by to ku prospěchu. Ne všechny vtípky totiž vyzněly tak jak měly... celkově ale můžu doporučit a pokud vedle sebe budete mít partu lidí a možná i nějakou flašku k tomu, máte zcela jistě zlatý hřeb večera. 3,5/5

Umění přežít (2014) (pořad)

Z těch zpomalováků se mi začala točit hlava

Ninja (2009)

Scott je fešák (když nemá vousy) a jeho skill je úchvatný. Nicméně pohled na jeho supervypracované tělo (až moc) v kombinaci s jeho pohledem jehňátka (nesnáším, když nabušený chlapi hrajou utrápený chudinky) není až tak lákavé. A co prostě neodpustím, je absence jakékoli logiky. Už od prvních minut se postavy chovají jak retardi, jenom aby zápletka mohla fungovat. Nefunguje a navíc do ted nepochopím, proč záporák zaútočil během předvaděčky ostrými, aby se dal dementně vyhodit ze školy.

Thor: Ragnarok (2017)

Absolutní jízda, která mě vytrhla na dvě hodiny z reality. Cate konečně uměla zahrát dobrou záporačku a Loki i Thor jsou totálně k sežrání. Oceňuji minimum krve a maximum srandy. Tenhle kabát Thorovi sluší a já musím říct, že jsem si to prostě užila! Jeff je neskutečný. Lokiho nástup: Váš spasitel je tady? Úplně jsem řičela smíchy. A ta hudba... paráda

Blade Runner 2049 (2017)

Bohužel jsem neviděla předlohu. Jakožto nenačatý divák proto budu hodnotit film jen jako film a nikoli jako pokračování jedničky, což podle kamarádů dopadlo skvěle. Na mě byla místy trochu nuda, stopáž opravdu dlouhá a k tomu jsem měla neodbytný pocit, jako bych sledovala futuristickou verzi Drivu. Možná je to tím, že jsem Drive viděla den předem. Stejně dlouhé záběry, stejné melancholično, stejně decentně zato s brutalitou dávkované násilnosti. A Ryan skončil tak nějak... stejně... Pěkný, ale podruhý si to asi nepustím.

Drive (2011)

Skvělá minimalistická práce. Minimum hudby, minimum kýče, dávkované emoce, extrémní napětí. Na mě moc brutalit a nevyhovující konec.

Free! - Iwatobi Swim Club (2013) (série)

Něco mezi trojkou a čtyřkou. Tohle anime zahřeje a možná i namotivuje opět navštívit bazén. U mě si navíc šplhlo ztvárněním hrdinů, protože mi někho připomínají :D Hrdinové jsou sice sladší než sirup z agáve, avšak právě ta bezelstnost hraje určitý prim. Nebýt toho stupidního konce (Rina prostě fakt nemusím) dala bych ty čtyři.

To (2017)

To je pro mě odpradávna srdcovka. Vyrůstala jsem na původním filmu a na rozdíl od většiny diváků ho považuji za skvělý film. Na "remake" jsem šla spíš s myšlenkou berličky, že alespon budu tušit, co se bude dít, a nepotentuju se strachy. Musím říct, že nové To je skvělý film. Po stránce kamery, hudby, scenérie nemám jediné výtky, stejně tak byli úžasní mladí herci. Především představitelka Beverly mě zcela ohromila. Z celého filmu srší emoce, jejich pouto na mě sahá i přes plátno. Trochu mě ale mrzí Stanovo a Mikovo odsunutí na vedlejší kolej, stejně taky Henry Bowers je prostě jen jeden. Tento Henry byl pro mě pouhým sígrem, kdeždo původní Henry opravdový maniak. K samotnému To... Podoba ultra strašlivá. Pravda, vůči němu vypadá původní To přeci jen trochu směšně. Přesto... Tim Curry vytvořil něco, co mě děsilo možná víc, než jen dobře vystajlované zuby a rychlé pohyby. Právě tyto maličkosti mě nutí balancovat na pomezí 3/4. To a ještě ta úvodní scéna s Georgim. Zbytečný a nechutný overkill. Každopádně jsem nesmírně ráda, že jsem překonala prvotní obavu jít do kina. Stálo to za to! DODATEK Rozleželo se v hlavě. Beverly brečící v koupelně. Stan křičící, že ho přátelé opustili. Ty děti by zasloužily oskara. Jen je skoda, ze ve filmu vznikly zbytecne zapletky a hadky mezi detmi. Proste az moc trendu na ukor vyznamu knihy