Rodinné zájmy (2011)

Velice solidní kriminálka. Děj zpočátku kopíruje Mostowův Únos s Kurtem Russellem, pak ale přitvrdí a hollywoodsky rozhodně nekončí. Lehce stravitelná jednohubka, jen titulní hrdina mě nebyl sympatickej a jeho spratkoidní synáček tuplem ne.

Ida (2013)

To je tak strašný umělecký umění, že se na to nedá koukat. Zaujala mě pouze kamera, která je v dnešní době v neobvyklém formátu 1,33:1, kde se povětšinou vše podstatné odehrává v dolní polovině, až třetině obrazu. Zvláštní a zajímavé.

Room (2015)

Po deseti minutách jsem si říkal co to ksakru má bejt??? Zhruba ve dvacáté minutě ale film ukrutným fofrem nabere na zajímavosti (ovšem kdo má obsah filmu v malíku, tak zdaleka tolik překvapenej nebude). V půlce filmu je film po dlouhé minuty neskutečně napínavej a pak až do konce extrémně emotivní, až by jeden zaslzel. Silnej příběh, výborní herci (včetně prcka) a vražedné emoce (doslova). Jenom ta režie mohla bejt lepší, některé scény by klidně mohli bejt delší, některé by zase potřebovali zkrátit. Nevyvážená řemeslná zručnost režiséra trochu kazí dojem z jinak velmi kvalitní psychologické pecky mezi oči.

Hodný dinosaurus (2015)

S Pixarem to jde od spolčení s Disneyem pěkně do kopru. Když si vzpomenu, jaký dřív vypouštěli do kin pecky a teď tahle slaboučká a banální kravina. Ach jo. Na infantilní a humorem nasáklou pohádku pro děti je film překvapivě vážnej až temnej a především skoro prost humoru. Ovšem na vážně míněnej film je zase Disneyovsky pestře animovanej a prvoplánově infantilně působící. Takže nevim - jsem z toho jelen, nebo možná dinosaur... :-(

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Je to dějově podobně pitomej film, jako byl první díl. A podobně jako minule je ve filmu několik hluchých míst. Celkově je úroveň humoru o něco slabší, nicméně většinou pobaví a neurazí. Škoda, že je Karoline Herfurthová tentokrát upozaděná, protože její upjatá učitelka byla v prvním díle nejzábavnější z celýho filmu.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Nejedná se o nijak výjimečnej film kterej by utkvěl v paměti, ale je to slidní žánrovka s patřičně temnou atmosférou. Liam Neeson je opět přesvědčivej. Výběrem rolí se sice opakuje, ale pořád dokáže zaujmout.

Steve Jobs (2015)

Že byl Steve Jobs pěknej ksindl, je věc všeobecně známá. Scénář je až moc ukecanej, herecký výkony jsou na úrovni a režie je (tradičně Boylovsky) slabá. Nic moc a nic víc tenhle film nenabízí.

Most špiónů (2015)

Spielberg poslední dobou točí samý sotva průměrný filmy. Když si vzpomenu na Válečnýho koně, nebo nedej bože na Lincolna, otvírá se mi kudla v kapse. Most špiónů je opět jen řídkej odvar kdysi velmi kvalitní Spielbergovy práce z čehož vyplývá, že ač v detailech je film nechutně precizní, jako celek je to přespříliš ušlechtilá záležitost, která smrdí kýčem, vydávající se za lekci z dějepisu. A hlavně je to s přibývajícími minutami čím dál větší nuda. Ale aby to zas neznělo tak negativně, ono se na to koukat dá. Na filmu je vidět, že ho dělali profíci. Ať už se jedná o kameru, výpravu, kostýmy... všechno je na úrovni, jenom ten Spielberg to zase nějak odflák...