Spratci na zabití (2011)

Dá se říct, že docela neškodnej film. Humoru tam moc není, ale trapnej taky povětšinou není. Ale to neznamená, že to není kravina. Titulní tři spratci jsou dost o hovně. Jonaha Hilla mám docela rád, navíc má film hodně střídmou stopáž, takže se u toho dá vydržet až do konce.

Noc hrůzy (2011)

Zcela tuctovej horor, kterej za moc nestojí. Zaujalo mě jen asi pět minut zhruba v polovině filmu, kdy se Colin nasral a byl z toho vybouchlej barák a honička v poušti. To se docela povedlo, to mělo šmrnc. Vše co bylo předtím a potom, je pouze nudná rutina. Závěr je přeslazenej a dost o hovně.

Velký draft (2014)

Klasická konverzačka. A povedená. Scénář dokáže zaujmout, i když nevim do jakej míry je reálnej, páč o draftech a kšeftování s výběry vím prd, ale je mi to šumák. Kevin Costner předvádí svůj tradiční (a kvalitní) standard, ostatní, snad jen s výjimkou Denise Learyho, pouze přicmrdávaj. Nicméně především to v pazourách drží režisér Ivan Reitman, kterej v posledních letech sice nenatočil nic pořádnýho, ale tentokrát se vzepjal k supervýkonu (na jeho poměry) a dokázal filmu dát potřebnej šmrnc a tah na bránu. Film nenudí ani na chvíli a v závěru moc pěkně graduje, v čemž má prsty taky scénář. Nevim do jakej míry je děj kravina, ale film jsem zbaštil bez mrknutí oka.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Je to kravina, ale je prošpikovaná potrhlým humorem, kterej se povětšinou strefuje do černého. Některý scénky jsou fakt famózní (duet se zombií zpívající cajdák Britney Spears... to jsem sral). Bohužel akční scény jsou natočeny velmi rutinně, řekl bych až nudně, čímž trpí tempo vyprávění z čehož vyplývá, že jsem se častokrát sprostě nudil. Velká škoda, bže jinak se to dost povedlo.

Manželská rána (2013)

Hodně přiblblá pitomost s tragickým scénářem a jakoby otrávenou titulní hereckou dvojicí. Chvílema je to dobře koukatelný, chvílema je to ale strašně křečovitá záležitost. Značně nevyrovnanej film. Ovšem Timothy Spall se svejma historkama nemá chybu.

Le Mans (1971)

To jsem si zas dal. První tři minuty filmu tam jezdí porsche po Francii. Dalších dvacet minut nám televizní komentátor vysvětluje historii závodu v Le Mans a dalších deset minut divák kouká na závod. Steve McQueen něco řekne až někdy ve 35 minutě filmu. A to je to hlavní postava! A ani pak toho moc nenakecá. Děj filmu je v podstatě nulovej a nedostačující ani na patnáctiminutový bakaláře. Jestli se tomuhle dá říkat film, tak já jsem kosmonaut. Tohle je určený tak akorát těm, co uchcávaj z aut, z automobilových závodů nebo přímo z Le Mans.

Jsem číslo čtyři (2011)

Scénář je strašná krávovina pro nedomrlý teenagery. Titulní hrdina s obrnou na ksichtě, se svítícíma rukama a se schopnostma Carrie Whiteové je vlastně tajemnou číslovkou čtyři ocejchovanej mimozemšťan, kterýho chtěj sejmout jiný mimozemšťani, aniž bych pořádně pochopil proč. Nebo bych to možná pochopil, ale nechci, protože je to strašnej šit, tak jsem to radši hned zapomněl. Herecké obsazení nestojí za řeč, naopak hudba je kladem filmu. Závěrečné akční vyvrcholení je sice prošpikováno solidními triky, ale řemeslně je to bohužel jen průměr. Nebo možná spíš naštěstí aspoň průměr. Vypadá to tak, že režisér z tragickýho scénáře kupodivu udělal jakš takš koukatelnej film. Rutinní popcorn.

Borgman (2013)

Řemeslně to není vůbec špatný. Film neměl problém udržet moji pozornost až do konce. Ale jestli to je dobrej film??? To teda vážně nevim. Ještě že mám rád divný (nepochopitelný, bizarní viď Davide Lynchi) filmy, takže jsem si to docela užil, ale to nic nemění na tom, že je to strašná šílenost.

Bezpečný přístav (2013)

Ta třetí hvězdička je s hodně odřenýma ušima. Lasse Hallström film drží nad vodou svojí jistou rukou, ale i tak se zhruba od poloviny filmu dostavuje nezáživnost až nuda. Scénář stojí za prd z čehož vyplývá, že závěr je strašná sračka, která by byla k smíchu, kdyby nebyla k pláči.

Láska v oblacích (2013)

Tak jsem si říkal, že romanťák v letadle by nemusel bejt vůbec špatná volba. Doufal jsem ve výživnou konverzačku odehrávající se v devíti kilometrech (ve dvoupatrovým Airbusu a380 kterej je můj oblíbenej, bže jsem v něm letěl) a ono prd. Film je plnej flashbacků, páč oba hrdinové místo toho, aby se vtipně dohadovali a tím pádem sbližovali tak neustále vzpomínaj na to, jak se kdysi seznámili, jak spolu chodili a jak se rozešli, takže v letadle se film odehrává pouze minimálně a výsledkem je podprůměrná romantická břečka s nechutně nesympatickou titulní dvojicí. Jestliže jediným kladem filmu jsou odhalený kozy Lily Saletové, je něco špatně.