Zpráva o Europě (2013)

Evropsky vypadající scifárna sice není nijak vybroušenej biják, ani není nikterak originální, ale emoce vyvolat dokáže a především na mě působí sympaticky a k těm třem hvězdičkám bych klidně ještě půlku přidal, kdyby to šlo.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Tenhle film je někde na pomezí dvou a tří hvězdiček, z čehož vyplývá že není moc dobrej, ale je mi sympatickej, takže se přikláním k vyššímu hodnocení. A to i přes to, že titulní hereckou dvojici nemám zrovna v lásce.

Profesor v ringu (2012)

Klasická americká oddechovka, přihlouplá, neškodná, občas vtipná, trapná jen občas - zkrátka lehce koukatelná. Jeden z těch filmů na ukrácení dlouhé chvíle. Kevin James je fajn, stejně tak Salma.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dějově je to dost kravina. DiKapra medvěd roztrhá na hadry, šlápne mu na hlavu a nakonec ho ještě pro jistotu zalehne. DiKapr je na kaši, odevšad mu chčije krev a on ne a ne chcípnout. No a Tom Hardy se už na to nemůže dívat, tak ho zaživa zahrabe do hrobu, ale DiKapr je asi převlečenej superman nebo co, páč se vyhrabe a vydá se na několikatýdenní cestu zmrzlou krajinou, páč je nasranej a chce se pomstít. No nevim, tohle fakt nebaštím ani omylem. Natočený to ale není vůbec špatně, i když by filmu prospělo zkrácení tak o dvacet minut. A taky mám zase pocit, jako kdyby Inárritu způsobem jakým film natočil opět škemral o Oscary, páč za každou cenu dělá film důležitější, než ve skutečnosti je. Jak jsem řek - tohle nežeru.

Správnej dres (2015) (TV film)

Proč ne? Je to sice naivní a od začátku lehce odhadnutelný, ale je to oddechovka a o nic jinýho se film ani nesnaží. Já se bavil a když to srovnám s letošníma premiérovýma vánočníma pohádkama, tak Správnej dres je v rámci žánru (taky pohádka, ale moderní) rozhodně nejpovedenější film a účel plní jednoznačně nejlíp.

Tři bratři (2014)

Jeden Svěrák se zbláznil, druhej Svěrák se zbláznil a výsledkem je nekoukatelná břečka. Přitom je na filmu vidět, že Jan Svěrák cit pro film pořád má, ale všechny ty vcelku dobře choreografované a dobře vypadající scény poskládal v něco, na co se nedá koukat dýl než deset minut.

Jmenuji se Khan (2010)

Scénář by asi měl fungovat lépe, leccos tam hapruje. Ale víte co, seru na to, vůbec mě to nevadí, protože to v rukách drží režisér, kterýho sice vůbec neznám, ale natočil to tak famózně, že to nemám vůbec žádnej problém akceptovat. Film je prošpikován emocemi a takovou spoustou lidskosti, až by jeden zaslzel.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Minulej film byl docela svižnou a žánrově zábavnou podívanou, tentokrát je to bezvýrazná nuda. Tragédií jsou herecké výkony, naopak kladem (a hvězdičkou navíc) je hudba.

Everest (2015)

No já nevim, ale sympatizovat s bandou pitomců, kteří za hromadu peněz hodlaj riskovat život jen proto, aby pak mohli machrovat před návštěvama... Celkem mě bylo šumák, že tam pak pochcípali a to i přes to, že je film natočen podle skutečnejch událostí. Navíc ani není natočen nijak dobře. Ve chvíli, kdy se tam začne všechno srát a film by v tu chvíli měl bejt nervydrásající a adrenalinem nasáklou podívanou, jsem se ukrutně nudil, což byl asi následek jednak bezvýrazné první poloviny a už výše zmíněné nicotné sympatie k hlavním postavám.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Film je přesně takovej, jakej by asi měl bejt. Ať už se jedná o zvukové efekty, přechody mezi scénami, hudbu, droidy a vlastně i scénář, kterej omílá pořád stejnej koncept. Vlastně mě to vůbec nevadí, protože to vytváří onu nereálnou pohádkovost, kterou byly protkány i všechny předešlé filmy. I Han Solo se vrátil a je to jednoznačně nejlepší postava filmu. Řemeslné zpracování už taková sláva není, ale zklamání taktéž ne. Některé scény trochu haprujou a celkové tempo vyprávění není úplně konstantní. Ale to povětšinou nebylo ani u předchozích filmů. Ve filmu je i trochu humoru - v minulosti se o odlehčení starali pouze droidi, tentokrát největší zásek předvedl Chewbacca s Hanem Solem. Závěrečná bitka se světelnými meči se kupodivu neodehrává ve futuristických kulisách, ale v lese, což mě trochu zklamalo (ale zase to mohlo odsrat pár stromů). Celkové vyznění filmu připomíná spíše epizody I - III, což bych považoval za klad. Spíše spokojenost.