Trans (2013)

První třetina filmu byla docela fajn. Pak se to ale zvrhlo ve strašlivej bordel v kterým jsem se záhy přestal orientovat. Další důkaz, že Danny Boyle je žabař. Herci taktéž nestáli za nic, i když Rosario překvapila a ty její dvě odvážné vteřiny bych klidně mohl vidět znova, na rozdíl od zbytku filmu.

Kosti a skalp (2015)

V podstatě velmi komorní western. Nebo spíš tři čtvrtiny je to western, pak se z filmu stane horor. Kupodivu to funguje. Z krutého závěru mi nebylo moc dobře, z čehož vyplývá, že režisér odvedl hodně dobrou práci. Režisér se nebojí dlouhých rozhovorů ani pomalého tempa vyprávění. Budu si muset na tohohle chlapíka dát do budoucna velkej pozor, mohlo by z něho něco bejt. Škoda jen malého rozpočtu, jestliže sebou hrdinové táhnou půlku filmu pytel dynamitu, očekával bych, že ho taky použijou - no asi na to nezbyly prachy.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Stejně jako minulé díly je to strašlivě dementní srágora, ovšem jako komedie je to nejvtipnější film za poslední rok.

Diablo (2015)

Tohle je tak béčkovej, možná spíš céčkovej film. Režisér je hroznej břídil - neumí vést herce, neumí vyprávět příběh, neumí pracovat s hudbou ... neumí nic. Přitom z průměrnýho scénáře se alespoň průměrnej film udělat dal, ale to by to musel v prackách držet někdo schopnější. Celej film ještě do hlubších hoven zadupává vpravdě tragickej Scott Eastwood. I na malej ploše hrající, v minulosti i tentokrát nijak zvlášť zajímavej Danny Glover je stokrát lepší než on. Klady jsou pouze dva. Za prvé Walton Goggins, kterej evidentně sral na režiséra, dělal to co umí a jako jedinej z herců za něco stojí a pak nádherná kamera, kterej je pro tenhle škvár vyloženě škoda.

Spectre (2015)

Tak to se hodně nepovedlo. Už Skyfall za moc nestál a Spectre je průser. Ukazuje se, že Sam Mendes je na režii Bonda špatná volba. Bond je o nadsázce, přepálenej akci a o alespoň nějakém humoru. Jenže Mandes nezvládá ani jedno, naopak se snaží film koncipovat jako těžké umění, což nejen že nežeru, ale uráží mě to. Bond není art, Bond je především zábava. A v minulosti povětšinou zábava na úrovni. Spectre není nic z toho. Nejlepší bylo posledních cca dvacet minut, ale jenom proto, protože jsem usnul. Mendesi, to vole jeden, di se vysrat a prdel si vytři scénářem Spectra!

Cena svobody (2014)

Silný příběh + bídná režie = pouze průměrný film.

Straight Outta Compton (2015)

No tak nevim. Film je natočenej dobře, ale jinak je to šit. Muzika o kterou ve filmu jde mě nijak nebere, já jsem na uplně jiný žánry, ale zase se ničemu nebráním, takže mě to nijak neuráží. Nikdy jsem to neposlouchal a po zhlédnutí filmu ani nezačnu. Další věc co mě nebere je to, že film je natočen podle skutečných událostí, což je zajímavé jen z toho důvodu, že se ukazuje, že v americe může mít úspěch i banda vypatlanej, permanentně nasranejch kriminálníků, jejichž IQ překoná i kvetoucí brambora, kteří jsou tak STRAŠNĚ COOL, že se film dá s úspěchem považovat za komedii, aniž by film byl vtipnej, ale banda oněch imbecilních motherfuckerů je prostě permanentně k smíchu. Na druhou stranu je nutno uznat, že filmařina to není vůbec špatná. Režisér F. Gary Gray odvedl po čertech dobrou práci a i když film jinak stojí za černý hovno, dokázal z toho vydolovat poutavej biják, kterej ač skrz naskrz prolezlej divnou hudbou a primitivníma a směšnejma dementama, dokázal celkem bez problémů udržet moji pozornost po celých 150 minut. A to se cení, proto čtyři hvězdičky.

Purpurový vrch (2015)

S přibývajícími minutami je to čím dál větší nuda. Vizuálně je to paráda, stejně tak se mi líbila kamera nebo hudba, ale scénář je průhlednej až hanba. Z herců stojí za zmínku snad jen Jessica Chastainová, ale ani ona film nezachrání. Režisér film dost neukočíroval a v závěru se mu rozpadl pod rukama.

Husí kůže (2015)

Žánrově je to někde na pomezí fantasy a komedie pro děcka. Příběh je docela zábavnej, scénář sice není žádná bomba, ale pro tenhle druh filmu je naprosto dostačující. Jenoznačným kladem je hudba, která hodně pomáhá s atmosférou a pak taky, vzhledem k nepřepálenýmu rozpočtu, množství a úroveň triků. Titulní herecká trojice je fajn, ale všechny vedlejší postavy nestojej za řeč - všechno nesympatický dementi. V rámci žánru je film povedená blbina která pobaví a neurazí.

Vejška (2014)

O třídu lepší, než byl Gympl.