Bosé nohy v parku (1967)

Film začíná tam, kde všechny romantický komedie končej – líbánkama. Pak přichází na řadu běžnej život. Mladá dvojice si najde byt kde mrzne, je tam díra ve stropním okně a není tam vana. A to je jen začátek problémů, který vyústěj v hádku, kde jsem argumentům Fondovej moc nerozuměl, a bejt na místě Redforda, tak jí zbalím kufr a noblesně ji kopnu do prdele. Ale jsme v romantickej komedii, tak to skončí přesně tak, jak si žánr žádá. Celkem slušně zahraná a natočená zábava.

Krysař Willard (2003)

Příběh pošuka, kterej se skamarádil s krysama a pak koukal, že mu to přerůstá přes hlavu. Horor kterej není moc krvavej, ani napínavej, ale zase je pěkně temnej, ponurej a pro toho kdo nesnáší krysy i pěkně nechutnej.

Pan Harvey zapaluje svíčku (2005) (TV film)

Nečekaně povednej televizní film. Z rozjuchanýho začátku se postupně vyklube moc pěkný drama. Timothy Spall je tradičně ve formě.

Zmizení (2005)

Zmizení je teenagerská noir kriminálka – to je celkem originální prolnutí žánrů. Vzhledem k miniaturnímu rozpočtu, velice slušně vypadající film s nadprůměrnýma hereckýma výkonama. Ale taky povrchní film, kterej se tváří důležitě a dělá, že je lepší než je. Není, jen solidní průměr.

Pán Domu (2005)

Klasická srágora, která může vzniknout jen v USA. Film si neklade jiný cíle, než pobavit. Moc se mu to nedaří. Chvílema je to celkem zábava, jenže chvílema nuda a chvílema neuvěřitelně otravná blbost. Scénář je tak strašně stupidní, že se divím, že ho Tommy Lee Jones vubec dočetl do konce. Ale možná to ani nečet a hraje v tom jen díky tučnýmu šeku. Aspoň doufám.

Fanaticky zamilován (2005)

Bratři Farrellyovi se už asi uplně odstřihli od filmů s postiženejma lidma a nekorektním humorem a natočili čistokrevnou romantickou komedii. Fanaticky zamilován je natočenej podle románu Nicka Hornbyho, a je to o chlapíkovi, kterej se musí rozmyslet jestli má radši Drew Barrymoreovou nebo Baseball. Jak to dopadne je myslím uplně jasný. Natočený je to celkem svižně, humor je občas i vtipnej a romantická linka taky docela funguje. Shodou okolností jsem nedávno viděl britskou verzi s Colinem Firthem (Ve fotbalovém kotli) a musím říct, že americká se mě líbila výrazně víc.

Faunův labyrint (2006)

Faunův labyrint předcházela pověst mimořádného filmu, ovšem mě to nechávalo chladným jednak proto, že žánr fantasy není moje krevní skupina a taky proto, že Gullermo del Toro mě nikdy jako režisér nijak zvlášť nepřesvědčil. Vždy se mu dařilo natočit pěkný obrázky, složit z nich napínavý a atmosférou nabitý scény, ale z těch scén se mu už nedařilo slepit adekvátně kvalitní film jako celek. Faunův labyrint je jednoznačně jeho nejlepší film. Je napínavej, pomalu vyprávěnej, plnej kvalitních hereckých výkonů a plnej zvláštní temné poezie. A i ty fantasy scény, který mě nikdy nešly pod nos, tu kupodivu maj svý místo. Asi proto, že realita a fantasy se tu neprolínaj, ale jsou vedle sebe. No a funguje to. Pár nedostatků tam přece jen bylo, třeba podle mě občas zbytečně ostrý scény, nějak mi do toho nesedly. A druhá třetina trochu drhla a tím pádem nudila, takže např. první Oféliino setkání s Faunem ve mně nic nezanechalo. Nicméně posledních 30-40 minut filmu je strhujících, čímž mě del Toro velmi mile překvapil. Celkově se jedná o setsakramentsky dobře odvedenou práci, která dokazuje, že od Guillerma del Tora do budoucnosti můžeme čekat parádní filmy.

Divoká jízda (2006)

Parker Poseyová se celej film pachtí za orgasmem. Zavání to běžnou teenagerskou komedií, ale aspoň že film neobsahuje trapný nechutnosti. Bohužel v něm není ani moc humoru. Docela nechápu, že Heather Grahamová bere štěky ve filmech, který okamžitě zmizí v propadlišti dějin.

Vetřelec ³ (1992)

Film vznikl v době, kdy byly sci-fi horory celkem v kurzu. Vetřelec 3 však nijak nevyčníval, je to sotva průměrnej žánrovej film, kterej je málo napínavej i málo akční. A v porovnání s prvními dvěma díly absolutně neobstojí. Navíc se celej třetí díl ubírá směrem, kterej je absolutně špatně. Proč proboha ňáká zavšivená planeta s pobožnejma trestancema, na kterej ani nejsou žádný zbraně!!?? Děj třetího dílu se mohl ubírat komkoliv jinam a vždycky by to bylo lepší, než tohle! A kterej blbec proboha vymyslel, že Ripleyovou nadabuje Jana Paulová!!!? Takhle zmršenej dabing sem snad nikdy neslyšel! Fuj tajbl!!! ______________ Teď jsem to konečně zkouknul na blu-ray a tak jsem se vyhnul hnusnýmu dabingu. Hned je dojem z filmu lepší! Zkouknul jsem prodlouženou verzi a je určitě lepší než kinoverze. Pořád jen průměr, ale tentokrát aspoň celkem slušnej průměr.