Můj vysvlečenej deník (2012)

Před samotným zhlédnutím jsem ze všech stran slyšel „tam je všechno - takhle dneska žijí mladí - Sodoma Gomora - sex, drogy, rock and roll“. Houby s octem, komediální drama podle bestselleru Johany Rubínové je spíš než nemilosrdnou sondou do života současných náctiletých, lehce ironickou glosou, do jakéhokoliv životního údobí aplikovatelných eskapád, točících se kolem sedmnáctileté „teenagerky“, stejně starých souputníků a její rodiny.

Love (2011)

Láska-prachy-auta-chlast-ulice….look špatně natočeného rapového klipu. Neotrkaní tvůrci okopírují schéma z amerických bijáků, implantují ho do bratislavských ulic a čekají, že spasí slovenskou kinematografii. Jo, kdyby to bylo tak jednoduché! Na Jakuba Kronera čeká ještě pořádná štreka a touto Fontánou pre Zuzanu jednadvacátého století si cestu příliš nezkrátil.

Králova řeč (2010)

Komorní snímek britského režiséra Toma Hoopera nás na pozadí skutečných událostí provede proměnou rozpačitého vé-vé-vé-vé-vo-vo-vo-dy-dy z-z-z Yo-yo-yo-yo-r-r-r-ku-ku-ku v kategorického krále Jiřího IV. Životopisné drama natočené podle scénáře Davida Seidlera, který stejně jako hlavní hrdina v mládí trpěl koktavostí, v mnohém připomíná Frearsovu Královnu (r.2006). I ono nám nabídne unikátní pohled do zákulisí britské královské rodiny a také podpořený excelentními hereckými výkony (co se týče Královy řeči ještě výraznějšími). ps: O Oscaru za nejlepší mužský výkon v hlavní roli za rok 2011 netřeba polemizovat.

Můj otec je šílenec (2012)

Ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá…..to nám právě Adam Sandler padá až na úplné dno. Už jsem si začal zvykat, že se každým novým snímkem krůček po krůčku přibližuje úrovní fekálního herectví, ale teď to vzal rovnou skokem. Jestli má jít o ukázku, jakým směrem hodlá pokračovat, tak se budeme muset na dalším rozcestí rozloučit.

V peřině (2011)

Určitě to nebyla taková hrůza, jak by naznačovalo zdejší hodnocení! Vizuální stránku (na první pohled podobnou Renčovým pastelovým Rebelům) bych dokonce pochválil. Horší to už je s příběhem….příběh, pán za režisérským pultíkem a Filípek „miluju maminku“ Bílokratochvilný jsou asi největšími problémy. Zatím co drobná epizoda nesympatického syna Lucie Bílé je nedůležitou součástí filmu, děj samotný už určitě častovat přídomkem nepodstatný nemůžeme a od režiséra F.A. Brabce asi nikdo nemůže očekávat čistokrevný pohádkový příběh. Jinak herci jsou fajn (budu citovat mou drahou ženu „tam snad hraje každej“) a hlavně jim role celkem sluší a to i ty protichůdné jako v případě Karla Rodena nebo nečekaně obsazené jako u Nikol Moravcové. Co dodat závěrem než, nebojte se zlých snů a nelichotivého ohodnocení některých uživatelů.

Zpověď královny střední školy (2004)

Teenager středoškolská Disneyovka z dob, kdy Lindsay Lohan dávala před kokainem přednost souboji o královnu školních lavic s Anadou Bynes a Megan Fox ještě nebyla hlavní hrdinkou mokrých snů většiny mužské populace. Bohužel tyto léta a komedie podobného střihu měly jednu vadu na kráse, kterou byla jejich jednotvárnost. Králem byl ten, kdo dokázal vystoupit z šedi stejnosti a to se Saře Sugarman nepodařilo ani v nejmenším….dalo by se říci, že spíše naopak.

Sucker Punch (2011)

Když se budeme bavit pouze o vizuální stránce věci, tak jsem si právě užil neskutečné orgie. Největší orgie ze všech orgií, orgie s velkým O, orgie za pět hvězdiček. Problémem je, že i ty nejúchvatnější diapozitivy z dovolené začnou po pár minutách nudit a když začne na promítání pozvaná návštěva projevovat známky únavy, je na čase vytáhnout z ledničky obložené chlebíčky. Těmi pomyslnými chlebíčky by měl být příběh filmu……..bohužel chlebíčky servírované Zackem Snyderem jsou po obvodu značně okoralé.

Muži v černém 3 (2012)

Jednička je jednička, protože jedničky jsou vždycky…..no však vy víte. Ale já jsem snad bavil víc, než v roce 1997. Třetí pokračování staví na patnáct let stojících základech dynamické akce, propracované zápletky, meziplanetárního humoru, plastických efektů, vymazlených emzáků, zkrátka stavebních kamenů, které Barry Sonnenfeld dobře zná a umí s nimi pracovat. ps: Ne vždy se vyplatí natáčet pokračování úspěšného snímku, ale když už se to stane, je slušnost chybu napravit.

Koupili jsme ZOO (2011)

Lidičky, ten film měl všechno……romantiku, vtip, nadhled, obyčejnost, lidskost, poselství, pohodu, postavy roztomilé, postavy humorné, postavy dramatické, starostlivého otce Matta Damona, nezcela atraktivní zootechničku Scarlett Johansson, zvířátka malá, zvířátka velká, Puťáka, trefný soundtrack, zahřeje u srdce, vyvolá emoce, plakal jsem, smál jsem se, držel palce hlavním hrdinům. Nazvěme Koupili jsme ZOO třeba rodinné komediální drama a teď mi schválně řekněte kolik lepších snímků podobného ražení bylo v roce 2011 natočeno? ps: ten Damon bude asi nakonec dobrej herec :D

Sousedská hlídka (2012)

Bene, Bene, Bene, sice to poslední dobou používám téměř u každého nového Frat pack filmu, ale nedá se svítit, musím se opakovat, chtělo by to nějaký nový impuls. Stiller nový impuls, Hill držet se Apatowa, Ayoade zůstat na ostrovech, Vaughn se konečně pochlapit a všichni čtyři dohromady trocha víc humoru (a klidně jednoduchého)…………ale jinak celkem slušný.