• Krátkometrážní

Kill Bill (2003)

Z mého pohledu velký krok dolů pro Tarantina. Naprosto však chápu, že tento film na každého působí jinak. Pro mě tam například bylo až moc věcí, které na filmu nemusím- nemám rád anime, takže jsem u té snad 10-timinutové scény strádal. Nemám rád když krev z lidí stříká jako voda z fontány. Obecně mi většina scénáře nedávala moc smysl. Ty dvě hvězdičky jsou za některé působivé záběry, za ty nádherné meče a pár dalších drobností, které se mi líbily. Bohužel však hodně pokažený dojem z tolik vychvalovaného díla nevylepšily. Překvapivě mi ani Uma Thurman v roli akční kočky moc neseděla a v souboji s O-Ren jsem fandil spíš čínsko-americko-japonské bojovnici :) Takové zklamání jsem nečekal, na druhý díl se tudíž moc nehrnu.

King Kong (2005)

Být ten film o polovinu kratší, vůbec by mu to neuškodilo. Krom toho ani není moc co vytknout, zpracované nádherně, proti hereckým výkonům nemohu nic namítnout (i když obsazení mohlo být klidně zajímavější) a rozhodně bych nečekal, že někdy budu držet palce velké opici. Přesto jsem se místy nudil.

Kingsman: První mise (2021)

,,Real power lies in understanding who it is you're truly fighting, and how they can be defeated." Ač má tento prequel  své mouchy (místy děj nedává smysl a Rasputin byl na můj vkus bláznivý až moc), ve výsledku musím říct, že mě to zase bavilo. Ať už kvůli několika překvapivým zvratům, nebo velmi dobré závěrečné půlhodince, třetí díl rád doporučím všem, kteří viděli předchozí dva (nebo se na ně naopak chystají).

Kingsman: Tajná služba (2014)

Byť jsem asi čekal trochu víc, musím říct, že mě Kingsman bavil ať už svým stylovým pojetím či solidní porcí britského humoru. Především postava Samuela L. Jacksona mě dokázala rozesmát kdykoliv dostala prostor a ani ostatní nezůstali daleko pozadu. Scénář nebyl bezchybný, ale působil poměrně originálně a jako parodie špionážních filmů určitě zabodoval. Možná šlo v některých situacích zajít trochu víc do extrému, ale celkově jsem spokojen. Jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

,,We’re from the Kingsman tailor shop in London. Maybe you’ve heard of us." Solidní pokračování, které sice za prvním dílem o krůček zaostává, ale pořád výborně baví. Největším rozdílem je patrně hlavní záporák. Zatímco S. L. Jackson byl naprosto vynikající, J. Moore skoro až nudí. Příjemným osvěžením jsou za to Statesmani. Filmu by neuškodila o půl hodiny kratší stopáž, ale na slabší 4* to pořád stačí. Dalšímu pokračování série se tak nebráním.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Asi jsem čekal něco jiného. Film to není vysloveně špatný, ale jednoduše mě to nebavilo. Nelíbil se mi způsob vyprávění, ani příběh a popravdě jsem ke konci dost bojoval, abych snímek vůbec dokoukal. Naopak potěší dvojka Kilmer, Downey Jr., která funguje jak má, to se musí nechat. Navíc se sem tam objeví nějaká komická situace. Že bych měl ale potřebu tohle dílo vidět někdy znovu, to tedy ne.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jeden z filmů, u kterých vím, že se k druhé projekci nejspíše neodhodlám - něco takového totiž bohatě stačí vidět jednou. Tím ale nechci Kladivo na čarodějnice nijak shazovat, ba naopak. Tak depresivní a natolik dobře vystupňovanou atmosféru jsem totiž u československého filmu ještě nezažil. Takřka po celou dobu jsem napjatě sledoval nemilosrdné procesy a u některých scén dokonce musel odvracet zrak. Nepříliš příjemný, ale rozhodně silný zážitek.

Klaus (2019)

,,A true selfless act always sparks another." Krásná vánoční pohádka se skvělým nápadem. Jesper zprvu není ničím jiným než rozmazleným frackem, a i když hned od začátku tušíte, jakým směrem se jeho příběh bude ubírat, vývoj této postavy je radost sledovat. Úvod je malinko pomalejší - to pravé ořechové začíná až po setkání se samotářským výrobcem hraček (jak druhou hlavní postavu označuje popisek Netflixu), který spolu se znovuzrozeným pošťákem tvoří skvělé duo. Až na dvě mírné výtky - na můj dojem to bylo místy až zbytečně temné a prospělo by tomu malinko více vtipu - výborný sváteční zážitek. Pokud nebudete vědět, co si pustit k prosincové konzumaci cukroví, s Klausem rozhodně nešlápnete vedle.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Uvolněný film na seriózní téma, který jak dojme, tak pobaví, ale také trochu (alespoň u mně to tak bylo) zklame. Příběh samotný je skvělý, herci věrohodní a dva mafiáni ve stylu Pulp Fiction velmi vtipní. Našlo se ale také dost věcí, které mi vadily, a to hlavně silná naivita tohoto filmu. Neseděla mi lehkost s jakou hlavní ,,hrdinové" prchali před pronásledovateli, chování některých postav a přestože je v tom zjevný záměr, tak i dlouhé přestřelky bez kapky krve. V takovém snímku to chtělo alespoň trochu více reality. Ale přes všechny chyby, převažují klady a musím uznat, že lepší německý film jsem zatím neviděl. A ten konec mě dostal- krásná scéna a očekávaná píseň k titulkům. P.S.: Až budu jednou klepat na nebeskou bránu, snad to bude s takovým stylem jako Rudy a Martin :)

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Samotný nápad s dálkovým ovladačem pro náš život je milý a zdá se i neškodný, to se ale z přibývajícím časem mění. Sandler zde na mě nepůsobil vůbec jako komik, ale snaží se hrát více méně vážnou roli. Celkově u mě film jako komedie neprošel, ale díky jeho druhé, více dramatické, polovině rád trochu přivřu oči a malinko přepálím na 4*. Jeho závěrečné promluvy s dětmi a ponaučení, jak se se život nemá mrhat mě překvapivě docela dojaly a hlavně díky tomu celý Click hodnotím tak kladně. Samotný konec, kde se vše jako mávnutím kouzelného proutku převrátí, bych raději ze scénáře vyškrtl. I tak ale příjemná podívaná.