Taxi, taxi (2000)

Opakované schéma - pobaví, ale hluchých míst začíná být povážlivě více.

Taxi 4 (2007)

Taxi 4 (tedy t4xi) si neklade za cíl nic jiného, než Troškovy Kameňáky - prostě pobavit na známé a dané téma. Když tedy zapomenete na logiku a vysoké filmařské cítění, můžete se skvěle pobavit. Už třeba úvodní "fotbalovou" scénou, která je natočena velmi vtipně. Bohužel však jen tato úvodní scéna, i když se film i nadále motá kolem fotbalu. Původní překvapení z bláznivého taxikáře a hloupého policajta už dávno odeznělo, a v novém pokračování chybí něco navíc, nějaké další ozvláštnění. Rovněž akčních scén už není tolik, i když natočeny jsou solidně. Navíc ústřední postavou už není ani taxi, ani Daniel, ani Emilien, kteří mají rodinné a rodičovské starosti, ale komisař Gilbert, který předvádí jednu potrhlost za druhou, dokonce se mu podaří se pěkně zkouřit. Pokud budete následovat jeho příkladu, i ten čtvrtý díl Taxi vám přijde báječný a skvělý. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/taxi-4.html

Taxi (1998)

Prvotmní nápad je dobrý a drží, pobaví. Není to žádné veledílo, ale postavy jsou tak akorát, aby vás pobavily, a nebylo to ještě trapné.

Malý Nemo: Dobrodružství v Dřímkově (1989)

Malý Nemo není kupodivu ryba ze slavnějšího filmu (jenž byl navíc natočen později), ale skutečně malý kluk, který mívá až moc živé sny. A jednoho se jeden z těchto snů stane skutečností. Sice na obalu najdete hlášku "od režiséra filmů Harry Potter a Sám doma", ale jde jen o produkci, jinak jde o japonsko-americký animovaný snímek, režírovaný Masami Hatou. Spoluscenáristou pohádky z roku 1989 je slavný spisovatel Ray Bradbury. Malý Nemo se dostane do pohádkové říše, kde zprvu zažívá různá báječná dobrodružství a potkává prapodivné přátele. Setkává se i s princeznou, která s ním chce kamarádit, a král ho chce učinit dědicem trůnu. Jenže malý Nemo neuspěje v jedné zkoušce a musí se pak postavit zlu, které sám do pohádkové říše vpustil. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/maly-nemo-dobrodruzstvi-v-drimkove.html

Pařba v Bangkoku (2011)

Jednička se mi líbila, i když bylo nutné přetrpět první čtvrthodinu. Ale pak to připomíná detektivku, když pátrají, co se stalo - a kupodivu až na pár drobností je to oddechově vtipné. Ale verze Bangkok je prostě chudičká, nepřináší nic nového, nudná úvodní čtvrthodinka se prodloužila na půlhodinu, a ani to odhalování stop není tentokrát tak podařené, napínavé - a už vůbec ne vtipné. Vlastně v tomto filmu je spíše více wtf momentů, zasmát se dá možná u mnicha na vozíčku a u písničky Alanův svět na lodi. Jinak je to nuda, nuda, nezábavná nuda. Nastavovaná kaše.

Bongwater (1998)

Lůzři z amerických vysokých škol se scházejí na lůzerských dýchancích a pořádají lůzerské akce, aby se zase zhulili. Mezi tím se proplétá mladý malířský adept, který se ale také raději válí v posteli, než by něco dělal, a rozhoduje se mezi dvěma dívkami. Hvězdička za použitou hudbu, půlhvězdička za určitou atmosféru a výpravu a hvězdička za Luka Wilsona, a zaokrohluju dolů. Jinak ale film nenabízí nic, co bychom neviděli jinde, nebo pokud chodíte na podobné drogové dýchánky, taky vás asi záznam dalších pařeb nenadchne.

Hloupá žába (1971)

"Tak se i člověk, moji drazí, pohříchu pohříchu, dostane někdy do nesnází pro pýchu, pro pýchu. Je jak ta žába, co nic kloudně neumí, neumí, ... a kdo je chytrý, ten mi rozumí."

Ohnivý blesk (1983)

Jeden z italských přiživovatelů se na slavnějších filmech - a světě div se, tady to funguje dost dobře, prostředí je uvěřitelné, koukat se na to dá.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Já vím, že je to ideologické až na půdu, vím, že ty případy byly jinak, že některé případy ani nejsou kriminální, ale politické případy - ale prostě se mi ten seriál líbí. Zeman není žádný neohrožený Martin Tomsa, často dostane přes hubu, a některé díly jsou vyloženě vynikající v popisu prostředí, to Sequens uměl.

Zlatý kompas (2007)

Film zcela bez atmosféry, vtažení do děje, s nesympatickými postavami, těžkopádnými a hloupými dialogy, s různými zbytečnými klišé, zbytečnými scénami, nedotaženým příběhem, háčkem na konec, a pokud jsem to nezmiňoval, s nesympatickými postavami. Funkce Zlatého kompasu jakožto předmětu nějaké záchrany je mi zde záhadou, proč lidi mají své démony rovněž není vysvětleno, takže těžko mohu soudit, proč je někdo chce oddělovat, linie s lordem vyšumí do ztracena, co s tím má hvězdný prach, to si necháme na další díl, a aby to bylo cool, přivedeme Rumuny do ledových plání.