O princezně z Rimini (1999) (TV film)

OK, přiznávám, že 50% je v mém soukromém hodnocení obvykle za **, ale myslím si, že k téhle pohádce by to bylo nefér, když se srovná s mnoha jinými televizními, které na ní kvalitou ani v nejmenším nedosahují.

Cesta do pravěku (1955)

Jako mladý jsem to miloval. A společně s knihou Zdeňka Buriana stál za mou dětskou láskou k dinosaurům. Dnes už to trochu zaostává, ale i z nostalgie si to 75% zaslouží. ****

Batman navždy (1995)

No přišlo mi to špatné, ale po shlédnutí Batmana a Robina to ještě celkem jde.

Batman a Robin (1997) odpad!

Ach jo. To bylo ještě mnohem horší než jsem čekal a než jsem si z mládí pamatoval. Myslel jsem, že Batman Forever je špatný, ale tohle nastavilo tak vysokou laťku špatnosti, že není snadné ji nečím překonat. V tom filmu je tolik věcí špatně, že je tomu těžké uvěřit. Film pro mě víceméně skončil ve chvíli, kdy se Batman vytasil s Batcreditkou. V tu chvíli jsem se válel smíchy po posteli (bez přehánění) a nedokázal už brát jedinou část filmu vážně. Malý výčet věcí co je špatně: Batcreditka; obleky s bradavkami; záběry na Batmanův a Robinův zadek a rozkrok a na prsa Batgirl; Waynova přítelkyně, která byla ve filmu zcela zbytečná; účast B a R na plese, kde postávali jak idioti; Batcreditka; největší detektiv, který si nedá dohromady spojitost mezi šílenou ekoložkou z jižní Ameriky a mezi Poison Ivy přiletivší z jižní Ameriky; úplně "vymaštěný" Bane, neuvěřitelně křiklavé a odpudivé barvy (proč jsou ohně zelené a proč byly řetězy a obličeje lumpů v podzemí křiklavě zelenožluté?!); observatoř postavená nakřivo na obří soše; Batcreditka; Arnold Schwarzenegger; Mr. Freeze, laureát Nobelovy ceny a úplně vypatlané a šílené hovado; Zajímavě fungující satelity rozmrazující Gotham; káď se zelenou břečkou (hrachová kaše?) umístěná v podzemí jen aby do ní mohl Robin spadnout; Batcreditka; měnící se Robinův oblek (v jednu chvíli měl jeden, následně jiný); pro "přehlednost ani jednou nevyřčené jméno Nory Fries" (vždy jen "žena"); zatčení Freeze, trvající asi 5 sekund; Alfréd složitě předstírající, že hledá bratra, jen aby udělal z neteře Batgirl; Alfréd i ze smrtelného lože a v bezvědomí vědoucí, kde má Batgirl Poison Ivy hledat; Batcreditka; shazování schopností Batmana - i holka, která jen cvičila judo může být stejně dobrá jako on; komisař Gordon ve vojenské uniformě; neustále hláškování - téměř celý film proběhl v hláškách, minimum normálních rozhovorů, jen slepenec hlášek; Ivyin vražedný nožík se kterým by nenakrájela ani chléb; spor B a R stupidně vyřešený nepomocí B Robinovi; Ivy milující květiny a zapalující skleník s plánem zmrazit celý svět, tedy i rostlinstvo; brusle v Batobleku; hokejový souboj o diamanty; Arkham Asylum vypadající jako hrad v Bradavicích; surfování v oblacích (na těch plechách či co to je pouze stojí a přesto dokázali dělat i přemety); a samozřejmě nesmím zapomenout na Batcreditku; a jistě ještě pár dalších věcí, které jsem ale od včera již vytěsnil z paměti. Dal bych *, ale tohle bylo totální zprznění mého oblíbeného superhrdiny a proto musím jít ještě níž. Ale je to takový lepší odpad. :-)

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Pro mě zatím asi nejhorší řada (viděl jsem zatím jen ty na COOLu). Můj hlavní problém byl, že se tam nenašel snad nikdo, kdo by mi byl sympatický. Všichni byli hrozní nesympatičtí idioti. Možná tak trochu James a Amanda, ale jinka idiot vedle idiota. Klady bylo pěkné prostředí, vyrovnané finále (oproti minulé řadě obzvlášť) a zábava okolo skryté (ne)imunity.

Batman & Mr. Freeze: Supernula (1998)

Animace mi neseděla, i v Mask of Phanatsm, který je o pět let starší, mi přišla lepší než tohle pseudo-3D. Rozhodně jeden ze slabších Batman-animáků, který většinu času postrádá to hlavní, Batmana. Nepříliš záživné, s nesympatickým Robinem a trochu hloupým dějem. Nejlepší mi přišel Mr. Freeze a jeho dobré namluvení. 3* resp. 65%.

Kancl (2005) (seriál)

Měli-li bych hodnotit po prvních 3, možná i 4 řadách, tak by to byla jasná 5, ale za zbytek, kde se snad z každé postavy včetně Jima a Pam, postupně stane komická loutka a kde vtipnost hodně rychle mizí nemůžu dát víc než slabší 4. S originální verzí to přestává mít většinu společného hned po pár dílech a stává se z toho "obyčejný" ale zábavný sitcom. Bohužel asi tak od páté řady to přestává mít společné prvky i se sitcomem, tj, zábavu. Čím to, že Britové, narozdíl od Američanů, ví, kdy se svými seriály přestat...

Kancl (2001) (seriál)

Skvělá věc. Je to sice komedie, ale svým způsobem dost depresivní a to se mi fakt líbí. Je to smutné, nutí mě to kroutit hlavou a nechápavě zírat, cítít se trapně a mlátit hlavou o zeď, ale nakonec vždy "odcházím" spokojen. Do Tima či Dawn se dá velice dobře vcítit a to dělá seriál hodně silným. Brent je naopak nechutný odporný arogantní hajzl, který nemůže být snad nikomu sympatický. Oproti Michaelu Scottovi se na něm snad nedá najít pozitivní vlastnost. Postava Tima je mi také bližší než Jim z US verze, ale to jsou spíš osobní preference. Dřív jsem měl pocit, že americká verze je lepší, ale po opakovaném shlédnutí jsem musel změnit názor. Už to, že jsem to viděl (prozatím) 3x dost vypovídá. Zatímco americká napodobenina udělá postupně úplně ze všech postav komické loutky (i z Pam a Jima) se špatnými vlastnostmi vynikajícími nad kladnými, tak zde jsou všichni (až na Brenta) "obyčejní" lidé. To je způsobenu i dobře zvoenou délkou. Nestane se z toho natahovaná břečka, jako z jeho zaoceánského dvojčete, která by už nevěděla co vymyslet. A i to finále mě dostává. :-)

Mamma Mia! (2008)

Na můj vkus příliš uječené. Z filmových muzikálů, které jsem viděl, jeden z nejhorších. Jen ty písničky za něco stojí.

Časové pásmo bylo změněno