47 metrů (2017)

Nebudu zapírat, že Open Water je můj oblíbený subžánr, ale i s trochou objektivity, tohle bylo fakt dobré. Především konečně trochu realistické zpracování ústředích tvorů. Tyto filmy se potýkají s naprostou nelogičností v chování všech zúčastněných. Konečně to nebylo tak zlé. Hlavní zápor filmu jsou především ukecané *** krávy, které i bez CZ dabingu dohánějí k šílenství. Možná to byl záměr, rozzuřit diváky, k touze aby těm p***tkám žralok ukousnul konečně hlavu. : ) 8/10

Chlapectví (2014)

Docela zajímavý nezajímavý příběh o rodinných problémech, které jistě ve světě rozvodovosti 50% s kde kým rezonují. Psychicky náročné období samo o sobě. Není se čemu divit, že v některých situacích už toho je na teenagera moc a hledá vysvobození v čemkoli. Myslím si, že to je i období hledání cesty a vzorů. Když to nemůžou být rodiče tak někdo jiný. Čímž se vracíme k problému dnešní doby. Děti mají namísto rodičů hodně širokou škálu vzorů, od sportovců, přes gangstery po komiksové postavy. Chlapec z tohoto filmu očividně zatím žádný vzor nenašel a začíná žít podobně chaotický život jako jeho rodiče, plný nezodpovězených otázek. Samotný film však ničím neoslnil a prázdnou stopáží zabil všechny trpělivé duše. Někdy je fakt lepší vidět o něco horší film s poloviční délkou. Tohle je film, které už nechci vidět a podobným se vyhnout. 3/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Genderově rasové orgie. Digitální retušování zesnulé Carrie. Snímání nezajímavého ostrova ze všech stran. Tvůrci se zaměřili na nudné rutiny, které máme v kde jakém komiksu. Absence charismatické postavy jako Han Solo je znatelná. Příběh se na můj vkus odvíjí nechutně pomalu. Vlastně jsme se neposunuli vůbec nikam. I přes obvyklou emocionální sílu to je zklamání. 6/10

Jmenuji se Khan (2010) odpad!

Indie. Je to něco jiného, pochopitelně. Mrzí mě, že je film přespříliš (hnusně) politický a nejde mu to. Odlišná kultura která podniká SPROSTOU PLÍŽIVOU INVAZI do zaslíbené země, s tím, že tam bude žít šťastný život v míru s ostatními. Ať to jsou takoví nebo makoví. Takže hned od začátku blábol! (Celou tuhle sluníčkovou propagandu nežeru, pochopitelně.) Kdybychom šli do větších detailů, amerika byla rovněž obsazena a navíc násilně, takže kdo má vlastně na co nárok? Vy můžete a my ne?! To je ten důvod proč se dnes nejen US chovají tak liberálně k vlnám "dobrých lidí" přelézajících ploty a připlouvajících z celého světa.Probíhá to hladce, bez pozornosti veřejnosti, dokud se neobjeví magoři, kteří se odpalují do vzduchu častěji než zkušební rakety NASA. Udělali ze sebe oprávněně nepřítele všech. (***Nezoufejte, dnes je skvělá doba a určitě vznikne skupina vlivných bezmozků, která se vás zastane.***) Nutno podotknout, že to dokázali i bez pravděpodobně konspiračního útoku z 2001. Takže klobouk dolů. No a tento film se je snaží vnést do dobrého světla. Popisuje (překrucuje) zlomek pravdy a zbytek nám neukazuje. To je prostě *** manipulace ovcí nejvyššího ražení. To se bavím o první polovině filmu. Kýč je slabé slovo. Jediné pozitivum je krásná a energetická Kajol. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že právě krása a přitažlivost žen by mohla vést k něčemu dobrému, ale je to vlastně naopak. Historie nám dá odpovědi. 0/10

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Uspokojivé. Film naplnil mé očekávání. Prošli jsme mnoha zajímavými lokacemi a vyzkoušeli všelijaké atrakce a scény. Stejně jako první a pravděpodobně i všechny ostatní díly mě však trápí vražedná uspěchanost. Nulové zaměření na detaily. Absence nějakých hádanek, zápletek, překvapení. Avšak postelová scéna v paláci byla hodně vymazlená. Ušli jsme za těch 30+ let kus cesty, ale v něčem se mi to líbilo kdysi. Všechno bylo trochu jednodušší. A na závěr ještě jednou poklona pro Harrisona Forda - IKONA a stejně tak Steven Spielberg! 7/10

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nenaplněný a frustrující život. Je smutné, že až věci jako smrtelná nemoc apod. člověka trochu rozpohybují. Tady to vyloženě začíná z pocitu, že už není co ztratit. Jenže, když se to povede rozjet, mění se i osobnost Walta. Postupně se kazí jeho charakter, což můžeme sledovat my jako diváci. Postavy ze seriálu mají smůlu, čeká je šok. Ubývá těch, kteří by se ztotožnili s jeho postavou a svérázným vypořádáním s životní krizí. Závěr, stejně jako pro většinu kriminálníků není dobrý. Jakoby to spíš bylo odstrašení - bububu tohle lidi nezkoušejte, protože dopadnete takhle. Jenže pro mě tam byla hlavní pointa v tom, že člověk poprvé začne svobodně rozhodovat o svém životě. Ať to skončí dobře nebo špatně, ten pocit svobody a nadšení je k nezaplacení. // Dojem mi narušil závěr seriálu, který je bez originální myšlenky. Vyhrocený a thrillerový, ale paradoxně velmi obvyklý a nudný. Čekal jsem ještě nějaký obrat. 7/10

Tygr a drak: Meč osudu (2016)

Nebylo to tak zlé, vlastně to bylo dobré. Tygr a drak má tak fantastickou atmosféru, že to samo o sobě stačí k solidnímu béčku. Každý fanoušek jistě přihodí i něco navíc. 8.5/10

Thor: Ragnarok (2017)

Musím uznat, že tento Thor byla solidní nálož humoru, a to mě značně obměkčilo. Komedie je dnes ohrožený druh. Bez tak precizního scénáře a dialogů by Thor musel zákonitě vyhořet!? Přesto, myslím, že je nejvyšší čas přibrzdit. Ne kvůli tržbám, ale kvůli zachování zdravého pomalého myšlení a diverzity. Mainstreamové filmy s mainstreamovou setrvačností. Nikdo to nedokže zastavit. Dokud to nezkrachuje. Jak typické. (Hodnocení má pochopitelně sestupnou tendenci, i když tento díl zdaleka nebyl nejhorší.) 6.5/10

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Problém těchto dokumentů o trabantu a jeho opravách je ten, že je to pořád to stejné kafe. Zasloužilo si to i trochu dokumentovat, když už byl očividně takový problém se tam dopravit. Mimochodem, dnes existuje mnoho globálních problémů a témat o kterých by bylo dobré mluvit. Jedinců, kteří si jen jedou svoje je až příliš mnoho. Teď mi to bohužel připadá spíš jako honění ega. Holt stačí zasadit do širšího kontextu. 4.5/10

Smrt ve tmě (2016)

Dobrééé. Super námět, který hned dává pointu k tomuto originálnímu thrilleru, to nebývá zvykem. Až člověk dopřemýšlí, začne promakaná sekvence děje. V hlavní roli starý pomočený důchodce, kterej sakra zná svůj barák. Střet staré gardy (doslova) s novou generací. Bez mobilů, které byly rozstřeleny či jim došla baterka, už to jde ztuha. Z tvrďáků se mžikem oka stávají slabé křehké labilní bytosti. Tak to je. Dnešní generace je v tomto ohledu oslabená. Pozlátka technologie jen skrývají tento fakt. Mno, až je to nakonec hodně ponižující a nedůstojné. Otázkou je jak bychom se chovali v této pekérné situaci my. Taky bychom vzlykali jako krávy??? 8/10