Je prostě báječná (2014)

Podprůměrná komedie, která zase posbírala skladové zásoby herců. Imogen Poots je velmi krásná a talentovaná, to se musí nechat. Film to však nezachránilo. Koukatelné to je, ale arsenál humoru je žalostný, někde na hranici jednoduchosti a trapnosti. 2.5/10

Aliance (2016)

A hle co se ještě podařilo vymáčknout z této série. V dobrém i ve zlém, tohle je Sci-Fi se vším všudy a to je super! Chemie dvou hlavních postav přestává fungovat. Béčkoví herci štvou. Děj není zas tak šokující. Velkého upgradu se však dočkala hudba a celkově efekty. 6.5/10

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Poslední díly M.I. jsou až příliš solidní na to, aby se daly přehlédnout. Tvůrci citlivě ponechávají to co funguje. Jediné s čím mám problém je, že se jedná o koncepčně totožný film jako Rogue Nation. Stejně jako styl Cruise, je to o úsilí. Za to úsilí nakonec dávám těsně 5. 8.5/10

Pád Třetí říše (2004)

Naprosto dokonalé a dech beroucí drama. Popravdě, je to celkem brutální kombinace výjimečné události a výjimečně povedeného filmu. Každý druhý herec zahrál na oskara. Film neuspěl ani jako zahraniční, aha, tak to je výsměch. 10/10

Zlato (2016)

Ajjj. Ta vizáž M. byla nechutná. Obzvlášť průstřely nahé siluety. M. je skvělý herec, ale jak už jsem se zmínil, má mizerný rozsah rolí a hraní. Bohužel ani tato fyzická proměna vůbec nic nezměnila. V tomto filmu se to bohužel naplno projevuje. Stopáž je pomalá a nezajímavá. Nikdo mu nesekunduje. Z té lepší stránky, film má vtipnou pointu. Filmy o penězích či komoditách mají jakousi uklidňující auru. 5/10

Americký gangster (2007)

Co k tomu dodat. Všichni zúčastnění herci se vytáhli. Každá scéna je k sežrání. Film se dotkl pár citlivých témat a zvládl je elegantně obejít. O to těžší je rozklíčovat poselství. Závěr je zmáknutý. Pár chytlavých melodií sem a tam. Paráda. Víc "sexy" než GF. 8.5/10

Temný obraz (2006)

Extra originalita. Pokud máte chuť na něco zcela netradičního, tohle můžu doporučit. Provedení grafiky je naprosto úchvatné a dokonalé. Obsazení top herci dává filmu grády. Je psychadelický, nedává smysl, ale přitom nese poselství. Nelze ho jednoduše zařadit a přesně toho si na filmech cením. Při sledování jsem necítil žádné vibrace či přehnané nadšení, ale přesto musím hodnotit vysoko. Zvláštní. Mimochodem Winona Ryder byla moc fajnově přikrášlená. Škoda, že neexistuje neanimovaná verze. 7/10

Slova (2012)

Ač film není přímo romantický, myslím že jasně cílí na ženy. Obsazení B.Cooperem tomu dává za pravdu. Ve filmu se nestřílí, není o akci, není o napětí a není o logice. Je to jen dvakrát převyprávěný strohý životní příběh. Nebýt poutavého vizuálu a velkých hereckých jmen, by to nestálo za řeč. Nebavil jsem se a ani nevím co si z filmu odnést. 2.5/10

Rezistence (2015)

Nejspíš to stále stojí na kvalitních a sympatických hercích. Pointa příběhu je příliš stupidní, ale scénáristé se snažili. Nejen že se děj stal hodně nepředvídatelným, ale už se to začalo podobat opravdovému Sci-Fi, aneb od Harryho Pottera k Inception. Stále mi však nesedí brutalita v tomto subžánru. Střílečky jsou dominantní v dospělácké tvorbě a tím, že je cpeme i mladšímu obecenstvu dáváme zelenou degradaci hodnot společnosti. Těžko říct kdo a kdy přesně pocítí případný backfire. 5.5/10

7 životů (2017)

Kouzelný námět, ale říkáte si, to je jako jenom o tom? Tedy jen, ehm, o převlékacím salonku Noomi? Někdy se prostě točí nápady na 20 minut ve stopáži 120 minut a to je průšvih. Zbytek filmu je nezáživná vata. Akce a násilí, béčkoví herci, vyčerpaná Noomi a několikrát znovu zopakováno. První krok k originálnímu Sci-Fi tam byl, ale stočilo se to k mainstreamové podívané s nedořešeným závěrem. 5/10