Nepřátelé (2017)

Jsem téměř unešen. Téměř. Ke spokojenosti mi chybí odvázanější scénář, trochu politické nekorektnosti. Ač se film povedl, otázka zní proč? Proč chválit film, který nic nikam neposouvá. Vždyť to je sakra kýč, řečeno slušně, nakonec si podat ruce a dát pusinku. Náš systém je tak strašně svázaný, až to přechází v křečovitost. Jistě bych tak mohl plakat u kde jakého filmu, ale zde to volalo po změně a obohacení něčím delikátním. Nestalo se. Tak či tak Ch. Bale dodal filmu esenci. Skvělé herecké představení. 8.5/10

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Geniální nadčasový počin. Naprosto strhující atmosféra. Dokonalé herecké výkony. Dokonalé dialogy. Wow Přitom film stihl ještě brilantně moralizovat a protočit hodnoty demokracie. Nejsem fanoušek černobílých, ale tohle je brutální K.O. 10/10

Conor McGregor: Notorious (2017)

Především oslavný dokument. Jsou nám naservírovány dobře známá fakta i záběry ze slavných fightů. Bohužel jen to. Dobře se na to kouká aspoň. Druhou stranou mince je, že by nás spíše zajímal jeho současný život, po prvních dvou velkých porážkách. Každopádně pro nezaujaté to je fajn rekapitulace a možnost pochopit, že tyto kontroverzní celebrity a bojové sporty obecně jsou vlastně o něčem jiném a mají hlubší podstatu. 6.5/10

Sin City - město hříchu (2005)

Tohle je prostě skvost >!< Zpracování komiksu ze staré školy. Dokonalá temná atmosféra. Dokonalá hudba. Styloví herci. Stylové scénky. Možná mě někdy štval scénář - tu se dalo něco udělat lépe a tohle tu nemuselo být, ale plusy pořád převažují. Rozdělení do tří hlavních povídek je super. Tomuhle žánru to svědčí. Díky bohu, že existují podobné skvosty, které léčí reputaci komiksů a jejich zpracování od nynější blockbusterové vlny. 8.5/10

Solo: Star Wars Story (2018)

Rutina. Spin-off. Cash grab. Další pokus využít E. Clarke, která je hodně specifická. Han nevypadá jako Han. Podobností se Star Wars je pramálo. První polovina je v nechutném přítmí a to vždy nevěstí nic dobrého. Nevidím v tom dobrý úmysl - natočit originální, kvalitní a zábavný film. Kdybych to věděl, tak se raději znovu podívám na Rogue One. 4/10

Kong: Ostrov lebek (2017)

Postery chválím, film už ne. Než začnu s kritikou, je fakt, že i pro takové jednodušší filmy je místo. Jet po zajetých kolejích a jen si užívat filmové efekty a chytlavé hlášky. Čistá zábava. Na druhou stranu byla zde očekávání. Oskaroví herci v Kongovi nehrají každý den. Stejně mám zase pocit, že se sešla banda, která zrovna neměla do čeho píchnout. Žádná synergie. Mix toho co zbylo. Atmosféra byla rovněž taková nijaká. Chyběly základní filmařské postupy. Koukatelný byl až souboj Konga s odbytou tuctovou příšerou. Obešel bych se bez toho. 3/10

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Ou maj gad, to byla jízda! Již po 50 minutách odpracováno. Další část filmu byla cool nádstavba, něco co jsme zatím opravdu neviděli. Někomu to určitě nesedne, ale u všech to vyvolá překvapené reakce. Celková suma akce je neskutečná. Dvojitá porce přinejmenším. Ikonické scény nechybí. Čeho se však bojím je pokračování. To bude nejspíš už klasické béčko. 9/10

Zúčtování (2016)

Divný film, protože - takové jsou prostě filmy s Affleckem. Skoro třetina stopáže padla na líčení psychologie hlavní postavy a nakonec si tak říkám, co se mu sakra honí hlavou. Nic extra, žádný twist o 360°. Nic co bych vyloženě nečekal, neviděl anebo nezažil. Trochu doladěná směsice pár podobných dramat. BTW G. O'Connor je teď specialista na bratrovražedné souboje. :) Za to, že to na nás vytasil podruhé dávám definitivně původně zamýšlené hodnocení. 6/10

Velká nádhera (2013)

Film o všem a o ničem. Vizuál dělá film pro kde koho koukatelným. Přiznám se, že jsem mnoha věcem úplně neporozuměl. Možná tam nic nebylo. Alespoň jsem nasál atmosféru společnosti bohatých a mocných, těch se vznešenými zájmy, třeba o umění. Pohodové životy. Jeden den uvidíš kozy, druhý den pipinu, třetí den napíšeš knihu, čtvrtý den párty, pátý den žirafa!, šestý den posedět do galerie, sedmý den zase kozy, anebo znovu žirafa. 6/10

Valerian a město tisíce planet (2017)

První věc, která se mi vybavila - Avatar. Nejspíš si tvůrci vypůjčili náčiníčko a přepnuli barvu. Čekal jsem průšvih, avšak ne, film mě zaujal. Hravá fantasy která bojuje o své místo pod sluncem v příliš tvrdé konkurenci. Ach, Cara! Caru Delevingne znám hlavně jako top modelku. Svým hraním mě šokovala. Definitivně cool. Vnáší do toho spoustu nových věcí. Přinejmenším modelkovskou krásu. Stejně tak Rihanna hrála netradičně dlouho. Tohle bylo sakra netradiční. Svěží a hravé. Snad se nové Star Wars něčemu přiučí. 8.5/10