Den mrtvých (1985)

Zase jedno pěkná zombie akce. Tedy je pravda, že zrovna akce to nebyla, spíš se jen parta vědců a parta vojáků se pohybovala po bunkru a všichni se uráželi jak jen se dalo. Vědátoři se snažili přijít na to jak se dostat zombíkům na kobylku, což se víceméně nakonec nepodařilo. Chvílemi to bylo sice trochu nudná a některé experimenty doktora Frankensteina byli trochu podivné, ale celkově se jednalo o atmosférický horor se skvělou hudbou. 77 %

Rudá planeta (2000)

Tak nějak průměrné sci-fi. Největší problém je, že to až tak sci-fi není. Planeta umírá a kolem roku 2050 se lidstvo snaží podrobit si Mars. Na cestě dojde k nehodě a pár komplikacím a nakonec pár lidí umře a někdo se zachrání. Vcelku se dá říct, že nebýt robota Aimee a nějakých krvežíznivých hlístů tak by to byla jen nuda. Dá se na to koukat, ale pořádné sci-fi to není. 62 %

Obchodník s hrůzou (1993)

Zpočátku solidní atmosférický horor, bohužel zhruba v polovině, když šerifovi dojde o co jde, se to začíná sypat. Atmosféra je nulová a začíná se z toho stávat spíš fraška. Naštěstí to zachraňuje povedený konec. 55 %

Moucha 2 (1989)

Čekal jsem podle hodnocení zde i podle klasického syndromu "dvojek", že se bude jednat o docela průser. No jak se zdá, opak je pravdou. Nejedná se samozřejmě o takovou bombu jako v případě jedničky, ale není to špatné. Je tu víc než patrný odklon od hororu, a větší inklinace k scifi což dovoluje na film nahlížet jinak. Trochu jsem se bál samotné "mouchy-martina", ale dost překvapivě se moucha povedla. Masky jsou v pořádku a i příběh je dobrý. Je to solidní řemeslné scifi, samozřejmě kvalit jedničky nedosahuje. 63 %

XTRO 3: Hlídejte si oblohu (1995)

Tak třetí díl opět nijak nenavazuje na díly předešlé, no tentokrát je to průser. Nápad by snad nebyl tak špatný, ale zpracování je naprosto příšerné. Mimozemšťan je skutečně k smíchu a nesvede víc než metat blesky z očí a vytvářet nějaký divný pavučiny. Na to, že se jedná o film z roku 1995, tak je nejhorší a asi i nejhůř zpracovaný. Jediný trochu solidní nápad je jeho maskování ala Predátor. 27 %

Xtro II: Druhé setkání (1990)

No dvojka nemá nic společného s jedničkou, což ale není na škodu, protože dvojka je o poznání akčnější a zábavnější. Tajemná atmosféra prvního dílu se vytratila, ale nahradila ji (místy) jiná taky celkem mrazivá atmosféra. Je to sice takový trochu horší klon vetřelců, ale rozhodně to není marné. Jediné co je skutečně mínusové je ta příšera. Když se ukazuje jen po částech, ještě to jde, ale jak se objeví celá, je to strašnej "gumák". Plusem je skvělá "výtahová scéna" . Celkem zábavný klon vetřelce - 68 %

Bestie (2003) (TV film)

Nejhorší na tomhle filmu je, že nemá špatný nápad. Nápad je dobrý a bohužel, ale to nejlepší co na filmu je. Problém je v ryze béčkovém nebo spíš céčkovém zpracování. Bohužel. 15 %

Temnota (1979)

Začátek celkem ujde, má takovou správně mrazivou atmosféru, ale postupem času atmosféra mizí a je nahrazena nudou. Zabiják z vesmíru vypadá jako zaplivanej bezdomovec, jen s tím rozdílem, že je asi dva a půl metru vysoký a z očí mu lítaj blesky. Celkově nic moc, a bohužel nuda se nedá omluvit dobou vzniku. 40 %

Noc mrtvol (2004) odpad!

Tohle byla vážně halucinace ! Příběh naprosto mimo, herci neskutečný dřeva, triky nehorázný a masky ? To byl vrchol ! Ed Wood by záviděl ! Monstra se proto radši pohybují v rozplizlých a rozmazaných záběrech, tam totiž působí, alespoň komicky. Ale normálně jsou jen k pláči. Celý film byl jen k pláči. Autora filmu by měli popravit a všechny co se na filmu podíleli by měli veřejně lynčovat. Vrchol debility a trapnosti. 0% Shit !

Hrůzné sny (1989)

No co k tomu říct, nuda, nuda a zas jen nuda. Tenhle film byl hodně nudný a i když se povedená hudba snažila navodit atmosféru, tak to bylo prd platný, protože jen ta hudba byla dobrá. Děj byl takový hodně praštěný a herci se chovali v rámci svých rolí naprosto otřesně. Když připočtu, že se jednalo o herecký dřeva, byl to boj dokoukat to do konce. Snad nejšíleněji působil maník, kterej měl kýbl místo lebky a nikým nepozorován došel pěšky a posléze stopem(!!!) na místo činu. Pobavilo i to, že pěšky byl rychlejší než naši hrdinové v autě. A drobnost, že měl po 6 letech v komatu nadlidskou sílu je asi v rámci filmu normální. 37 %

Časové pásmo bylo změněno