Beznaděj (2006) (TV film)

Dvě hvězdy za Rona Perlmana, který táhne první půlku filmu ... bohužel po jeho zmizení film nenabízí prakticky nic. Zprvu se jednalo o celkem tajemný a chvílemi atmosférický film, ale se zmizením Perlmana a s větším projevem klučíka šlo všechno do háje. Snad kdyby se v tom tolik nemlelo to náboženství, které ten nesympatický puberťák stále omýlal a kdyby stále nesypal z rukávu hlášky o Bohu. Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat, ale film jako takový fakt nic moc. A závěr byl vyloženě trapný. 42 %

Pod vlivem lásky (2008)

Čtyři hodiny trvající maximalistická šílenost a úchylnost zároveň. Film střídá tempa, žánry a i dějový obsah. Setkáme se tu se vším co si jen dokáže člověk představit. Tenhle film se nedá zprostředkovat na pár řádcích, tohle se prostě musí vidět. Čtyři hodiny a celou dobu jsem se nenudil. 94 %

Noční autobus (2008)

To bylo nejdelších 102 minut v mém životě ... Byť nápad není nijak zlý, zpracování pokulhává. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na černobílý film a o kvalitě lokací se snad ani nemíním zmiňovat. Ty holky byli děsně naivní a i přes tisíc a jednu šanci neutekli a ani s únosci neudělali rychlý konec. Magor klidně přejížděl lidi autobusem na silnici a nikomu to nepřišlo divný. A ani přes několikeré info o únosu jim nikdo z venku nepomohl. Závěr byl úplně mimo. Probodaný a postřelený únosce byl v daleko lepší kondici než většina zdravých. No nic. Potenciál na cca maximálně 60 minut, zbytek byla jen neskutečně rozvleklá omáčka. 38 %

Jurský park 3 (2001)

Po dvojce přichází další várka popkornové zábavy. Poměrně dobře jsem se bavil, nicméně jedná se i přes výskyt nových zajímavých dinosaurů, o nejslabší díl trilogie. Možná je to tím, že tentokrát ve filmu chybí někdo "zlý" a nebo třeba i tím, že asi nejlepší souboj Spinosaurus vs. Tyranosaurus se odehrál hned na začátku a od té chvíle toho ani jeden moc nepředvedl. Ne že by se Spinosaurus nesnažil, ale moc toho nebylo. V tomhle filmu chyběli zapamatovatelné scény, s vyjímkou výše zmíněného souboje, ale i tak jsem se dobře bavil. 72 %

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

Děj filmu se přesunul z vesnice do města a děsivé pohledy nahradila pořádná akce. Paradoxně se asi jedná o nejzábavnější díl, protože se míň kecá a víc se děje. Ovšem konec byla skutečná bomba - ta obrovská gumová obluda byla naprosto úžasná. Nicméně konec byl zabiják i z jiného důvodu, zabití obludy srpem a tímtéž zabití Eliho i s biblí ... Je to dost přehnaný, ale prostě zábavný. 69 %

Legenda o sovích strážcích (2010)

Asi se přidám k mnohým podobným názorům tady, film tak trochu neví jaký by měl být. Na pořádnou fantasy je moc měkký, na dětský animáč zase moc drsný. Škoda, že se nepřiklonil k čistokrevné fantasy, bylo by to na 5 hvězd, protože animace sov a animace vůbec je skoro dokonalá, stejně jako zpracování sovích soubojů. Potenciál má na plný počet, ale určitá "neučesanost" filmu to trošku snižuje. I tak jsem se, ale bavil královsky. 82 %

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Dost možná lepší než jednička. Jasně příběh je podobně blbý jako v jedničce a triky jsou na stejné úrovni, ale je to o dost akčnější než jednička a některé scény jako třeba autobus na srázu, příjezd lodi do San Diega a nebo Tyranosaurův řev u mrakodrapů stojí za zapamatování. V jedničce bohužel nic takového nebylo. I když je to na rozdíl od jedničky taková popkornová zábava, mě to prostě bavilo víc. 80 %

Jurský park (1993)

Jako dítěti mi to přišlo naprosto úchvatné ... no teď bych našel chyby, jako třeba děsný přehrávání, děsně tupý příběh, všechno bylo moc jednoduchý. Celý film je vlastně podřízen jen efektu dinosaurů. Což se ale podařilo nadmíru . I když v některých scénách mi přišli dinosauři trochu prkenní, ale jinak to bylo co se triků týče skvělé. Chce se mi dát 3 hvězdy, ale z nostalgie přidám ještě jednu. 75 %

Dům v růžích (2002) (seriál)

Naprostá pecka. Skvělá mystery, místy až taková snová atmosféra, tajemno kam se podíváš. 254 minut sice není málo, ale myslím, že v tomhle případě bych zvládl klidně i delší stopáž, protože tady není snad jediná zbytečná minuta. Pořád se něco děje a směřuje to k fantastickému konci. Film jsem si opravdu užil od začátku až do konce. Myslím, že pomohla i volba herců, všichni odvedli svou práci dobře. 84 %

Sleepwalkers (1992)

Solidní horor se zajímavým nápadem, dobrou hudbou a místy pěknou mystery atmosférou. Na druhou stranu byl jako celek málo strašidelný a děsivý a tak trochu působil jako by byl trochu nedotažený. Nicméně i tak příjemná podívaná. 60 %