Dellamorte Dellamore (1994)

Naprosto skvěle ujetá hororová komedie. Nejdřív jsem netušil o co jde, ale ve chvíli kdy hrobník položí sluchátko a jde ke dveřím odstřelit nezvaného hosta, jsem začal tušit že tenhle film bude zajímavý a dobrý. A ani další průběh mě nepřesvědčil o opaku. 80 %

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Zajímavě zpracovaný příběh, pěkná animace, skvělá hudba a přiměřená stopáž dělají z tohohle animáče fakt bombu. A ani mi nevadilo, že příběh je dost neoriginální a postavy dost šablonovité. Jen nechápu jak to, že jsem takhle skvělý film objevil až po tak dlouhé době ? 81 %

Obchoďák smrti (1986)

Klasická osmdesátková céčkovina o partě teenagerů, kterou někde někdo kosí ... V tomhle případě se jedná o obchoďák a v rolích zákeřných vrahů jsou tři hlídací roboti ... Roboti nevypadají vůbec zle, ale v žádném případě nevzbuzují hrůzu a ani jejich činy. Přišlo mě to spíš jako hororová komedie, ale třeba je to jen zubem času ... Dalo se na to koukat, příjemná oddychovka na vypnutí mozku. 40 %

Kroužek sebevrahů (2001)

Dost bizarní film o japonském Klubu sebevrahů. Začátek filmu byl dost netradiční a šokující, ale ani poté film neztrácel na tempu a dost si myslím pomohl i závěr, který nebyl žádným rozuzlením, ale spíš jen pokračováním dále. Jen doufám, že nevznikne dvojka, protože by asi zabila jistou krásu a určitou genialitu tohohle filmu. 80 %

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Jedna hvězda je jen za krátkou stopáž ! Být do delší je to jasný odpad. Celý film se koukám jen na bandu lupičů a instruktora lyžování co se proháněj po horách a žvatlaj o nesmyslech. Když už se objeví "monstrum" je spíš k politování, než aby vyděsilo. Když nefunguje horor, snažili se tvůrci i o jakousi love-story, ale to je ještě horší ... Film o monstrech bez monster a o tom jak padouši dostanou co proto a klaďasové se zamilují. 19 %

Suiyō puremia: sekai saikyō J horā SP Nihon no kowai yoru (2004) (TV film)

První povídka o Pavoučí ženě byla dost ubohá, stejně jako triky v ní - 10 % . Druhá povídka o Škvírách v nichž číhá nebezpečí byla asi nejlepší. Působila dost atmosféricky a temně - 80 %. Třetí Woodoo povídka byla hodně průhledná a nezáživná. Nic moc se nedělo a ty triky ... - 20 % . Čtvrtá povídka o mrtvých Blondýnách je celkem fajn, docela ujde i atmosféra, nenudil jsem se - 62 % . Poslední povídka o Zloději nad kterým si smrtka brousí kosu, byla celkem překvapivá, ale naprosto nudná a bez atmosféry - 35 % . Celkově jsem se dost nudil a nebýt povídky "Škvíry" snad bych uvažoval i o Odpadu! Takhle 40 %

Věc (1951)

Obstojná scifárna, nikoli však horor ! Atmosféra je celkem v pořádku, ale není moc děsivá. Což je způsobeno asi nejvíc tím, že mimozemšťan se brzy ukáže v celé kráse a působí spíš komicky, než strašidelně a ty malý co si pěstuje vědátor, ty vypadaj jak normální kytky. Co na tom, že se živí krví a jsou z kosmu ? Je to stejný jako kdyby vám někdo ukázal krabici od bot a tvrdil, že uvnitř nejsou adidasky, ale černá díra ... a pak tu krabici otevřel a tam byli adidasky ... Z pohledu doby a žánru sci-fi je to v pořádku, ale dnes a z pohledu hororu to moc nefunguje. Stále jsem čekal na něco a to něco nepřicházelo. 58 %

Pohanský rituál (2009)

Poměrně zdařilý horor na téma oživování mrtvých, při němž si nejde nevzpomenout na Hřbitov domácích zvířat. Solidní atmosféra, dobrý příběh, dobré efekty a ta malá byla fakt skvělá. A ten závěr byl opravdu skvělý. 66 %

Intimní tajemství (2007) odpad!

Cudnost ... cudnost ... cudnost ... OMG ... film naprosto o ničem ... teda pokud si nelibujete v trapných teen filmech, které jsou o NEšukání a pokud jo, tak ptáci opravdu lítaj, ale na zemi do tratoliště krve ... Ani jako horor a ani jako komedie to nefunguje. Snad jen finální scéna s tím slizkým dědulou byla trochu vtipná. Ale za to hvězdy nedávám. 5 %

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Příšerně digitální triky i celá výprava, herci absolutně bez charisma, slabší dialogy a celkově příběh za mnoho nestál. Je to spíš takový dětský fantasy a já asi čekal cosi dospělejšího, nebo nevím, ale tohle mě vážně neuchvátilo. 40 %