Muž, který chtěl být králem (1975)

Áno, v sedemdesiatompiatom to bol spektákel za 100%. Zub času ho postupne ohlodal a teraz je to poctivých 60 najmä za hlavných hrdinov, hromadné scéy a kasting..

Bitevní pole predátorů (2009) (TV film)

Priemerný dokument o živote dravcov na savane. Máte tam zopár levov, hyen a množstvo psov hyenovitých. Oproti sa pasú antilopy a byvoly. Hádajte čo budú robiť? Na spestrenie máte zdochnutého slona aprežratých krokodílov..

Blikající světla (2000)

Výboná severská gangsterka korenená zvláštnym čiernym humorom. K tomu Mads and company..

Tichý zabiják (2013)

Vyčistiť od zbytočného balastu a nechať hlavného hrdinu hovoriť rukami. Potom by vznikol čistokrvný štvorhviezdičkový film v štýle Ong bak. Takto sa to dostalo na jemný nadpriemer..

Břímě snů (1982)

Werner je typ, ktorý to má v hlave všetko naplánované a má vôľu a chuť o tom presvedčiť celý svet. Dokument je ešte o level lepší ako samotný film, už len tým, kde sa točil a akými peripetiami si museli všetci aktéri prejsť. Také BBC filmu o filme..

Fitzcarraldo (1982)

Sugestívny príbeh založený na utkvelej myšlienke hraničiacej s fanatizmom. Človek dokáže aj horou pohnúť a tentoraz aj parníkom. A kto by sa na to hodil lepšie ako Kinski? Možno Nicholson, no ten to vzdal..

Zázračné přistání na řece Hudson (2014) (TV film)

Hutne a bez zbytočných obkecávačiek spravený dokument o núdzovom pristátí na rieke uprostred NewYorku. Svedectvá ľudí, ktorí sa snažia tú prežitú hrôzu pretlmočiť nám, sediacim v teple obývačky..