• Pohádka

Chlapi přece nepláčou (1979)

Docela by mne zajímalo, jak mohla taková kráva jako Jana Marková projít přes psychotesty, které probíhají dávno před převzetím dítěte. Za ty její blbé řeči bych ji někdy normálně něčím bacil. Jinak jde o skoro stejný film jako „Kapitán Korda“. Prý to navazuje, ale mně se to nezdá. Už podle příjmení zúčastněných. Celkově jde o podprůměrnou podívanou občas hrající na city.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

O hodně delší než první film a možná i proto o dost slabší. S přibývajícím časem se film zhoršuje a začíná být dokonce i nudný. Když jsem dával těch čtyřicet, měl jsem hodně přimhouřené všechny oči co jich mám. Jenže jsem na konci přejížděl, takže musím ještě dvacet ubrat.

Kobiety mafii 2 (2019)

Tohle pokračování musím vidět ještě jednou. Ale jentak zhruba je to na stejné úrovni jako první film. Jen o malililililinko slabší, tak zhruba o těch deset procent.

Kill Her Goats (2023)

Ale no tak, chlapi, že byste již všichni byli ve věku, kdy vás vnadná dívka nechává chladným? Ano, jako film stálo tohle za vyliždíru, ale holky byly hezké a to co ukázaly také. Za to si zasloužily po dvaceti procentech, což dá dohromady, čtyřicet, že jo. Po nějakém čase sledování tohoto hororu, ehm, jsem to už bral jako přehled erotických klipů. A ten se povedl. Nu a na konci je dokonce překvapení. Což mne překvapilo.

Suicide for Beginners (2022)

Někde jsem četl, že je to podobné filmu „The Cottage“ P.A.Williamse. Ano, je tu jeden společný prvek a to spoutaná dívka. Tím veškerá podobnost končí. Tady u toho se budete devadesát minut neskutečně nudit. Pokud tedy nemáte rádi diskutování a zase diskutování. A to vše skoro čtyřicet minut. Pak se to drobátko vylepší, ale výše citovanému filmu to nesahá ani po kotníky. Možná se mu přiblíží poslední půlhodinka. To jsem se bavil.

Dům veselých duchů (1988)

Takže já začnu můj komentář opisem z mého filmového deníčku. Zápis je z ledna roku 1995 a zní takto. „Rozhodně spíše komedie než horor, ale na film se dívat dá. Trik jediný když vylézají mrtví z hrobky. Zasmát se dá také, ale nic převratného.“ Myslím, že není co dodat, snad jen trošku vynést výkon skvělého a sympatického pana O´Toola. A přidat skvělou práci maskérů a dobré kydy v závěru.

Black Adam (2022)

Přestalo mne bavit čumět na dalšího dementního supermana už po půl hodině. Kolikátý je to v řadě? Jinak jde o trapnou blbinu pro náctileté a děti. Ale jedno se Marwelu přiznat musí. Kvalitní efekty a hudba. Jinak je to však neustále totéž, dokolečka dokola. Nebavilo, nudilo. Kdybych tušil, že jde o Marwelovku, asi bych to ani nepouštěl.

Zločiny budoucnosti (2022)

Nebýt tam toho filosofického žvatlání, šlo by možná o ucházející snímek. Pár dobrých scén mu rozhodně upřít nelze. Jenže je to zabalené do tak nudného děje, že je umění u toho neusnout. Takže toto není sci-fi pro mne. Dávám dvacet a více mne ani nenapadne.

Léto s kovbojem (1976)

Není to moje top, ale rád se na to občas mrknu. Některé scény a hlášky za to rozhodně stojí.

The Reckoning (2020)

Tak jistě, že jsem se domníval, že budu koukat na horor. Jsou zde sice hororové scény a to tuším tak tři, jenže to jsou jen vidiny, nejsou přímo v ději, ergo kladívko, může jít tak akorát o thriller, když už. Kostýmy dobré, děj však značně kostrbatý. Občas jsem dokonce popojížděl, protože některé scény byly dlouhé. Mučení je zde víceméně náznakové, mimo kameru, takže je to celé takové jalové. Hlavní představitelka má sice hezkou larvičku, ale jinak nezaujala. Celkově dost podprůměrný film.