• Pohádka

Jan Hus (1954)

Hodnotím film, historická fakta neberu v potaz. Nevím co k tomu ještě napsat. Není co dodat.  90 %

Hliněný vozíček (1972) (TV film) odpad!

Tohle není pro mne. Zkusil jsem to a hodně se nudil. Myslel jsem, že je už za mnou alespoň čtvrtina a bylo to s bídou dvanáct minut. Přesto jsem se snažil to vidět až do konce bez nějakým předsudků. Nešlo to. Ta mluva mi rvala uši. Původně jsem myslel, že to bude nějaká pohádka. No, tohle bylo utrpení. Navíc top nemá jednu dějovou linii, ale přeskakuje to tam a sem. Děs, běs. Přesto všechno jsem chtěl dát dvacítku. Ovšem kvůli tomu konci, o kterém zde psát nemohu, nedávám vůbec nic. Celý ten příběh s vraždou byl tím dokonale pohřben. Takovou blbinu by nenapsala snad ani kterýkoli autor pokleslých románů pro slabomyslné dívky.

Metráček (1971)

Beru to spíše jako takovou slabší komedii. Nejzábavnější okamžik, asi jediný, je opilý otec hlavní hrdinky. Mimochodem, nepřijde mi nijak zvlášť tlustá. Mohli vybrat větší almaru. Herci dobří, jak staří tak mladí. Jako oddechovka na neděli ucházející.

Slaný sníh (1984) (TV film)

Nebylo to nic moc, ale dobře se u toho uklízelo. Klasická komunistická věcička s průměrnými hereckými výkony.

Panter čeká v 17.30 (1971) odpad!

Tak zpočátku to vypadalo slibně na dobrodrůžo pro kluky. Pak se to však zvrtne v nějakou prapodivnou psycho sondu někam a já měl po chuti. Od druhé třetiny filmu jsem se už jen nudil. Samozřejmě, že k takové hluboké sondáži musí být spousta retrospektiv. Pro mne hodina ztraceného času. Navíc ten idiotský konec...

Havran barvy lila (1992) (TV film)

Sporné pocity. Proč ty záběry na tu ženu před porodem, to nevím. Nemá to v podstatě děj, ale nedá se napsat, že by to nějak vadilo. Ono se i za tu chvilku ukáže kdo je co zač. Bohužel, jen částečně. Protože je to krátké což je tak drobátko škoda. Mne nejvíce zaujal mladý pan Lichý a pan Brückner.

Sisu (2022)

Jo. To bylo něco pro mne. Málo keců, hodně akce, občas gore. Co víc si mohu přát. Až na ten konec s letadlem prostě pro mne pecka. 90 %.

Němý výkřik (1979) odpad!

Rozhodně spíše kriminálka, kde se šetří na všem. Zdlouhavé záběry, dialogy a kde nic tu nic. Takže netuším, za co bych měl dávat jen tu dvacítku. Dokonce ani desítku není za co dát.

Odsouzeni zemřít (2006)

Už sdělení hned na začátku filmu, že je to podle skutečných událostí mi to celé znechutilo. Ale dal jsem tomu šanci. Je to drobátko statické, ale zase ne až tak moc nudné. Zvědavost člověku nedá to vypnout, protože jistě chce každý divák vědět jak to skončí. Ten závěr jsem moc nepobral, protože v té tmě se mi v těch šmouhách nechtělo pátrat co a jak. Já dám čtyřicet.

RRR (2022)

Na mně to bylo příšerně dlouhé a za týden jsem nevěděl, na co jsem se to díval. Takže to ve mně nějaké hluboké dojmy nezanechalo. Natočené je to profesionálně, na té nejlepší úrovni, ale fakt je to zbytečně dlouhé. Já dám šedesát s tím, že podruhé bych u toho už asi nevydržel.