• Pohádka

Nemrkej (2014)

Velmi dobrý film, pokud si předem nepřečtete oč jde. Takže zvědavost je na prvním místě po celý film. Skoro. Bohužel se tu sem tam postavy zbytečně vykecávají, a hlavně na konci, kde se má něco dít. To mně to dost vytočilo. No, a protože nechci spoilerovat, tak ani nebudu zdůvodňovat, proč dávám jen dvacet. Podruhé netřeba.

Nejlepší ženská mého života (1968)

Mně tam tedy to kecání vadí. Mám na mysli tu samomluvu. Ale zase musím přiznat, že někdy byla celkem trefná a legrační. Slabší film, ale zasmát se u něj párkrát dá.

Nazi Overlord (2018)

No, zas tak hrozné podle hodnocení to nebylo. Na rozdíl od áčkových filmů tu bylo planého kecání minimum. Žádné psychologické rozbory, jde se přímo na věc. Pořád se něco děje. Takže za tohle desítku dát musím, to je bez debaty. A druhou dávám za některé záběry.

Nejdelší návrat (1984) (TV film)

Hm, herci skvělí, ale nějak mne to moc nenadchlo. Asi kvůli hysterickému Petrovi, kterého skvěle zahrál mladý pan Roden. Nevím, bylo to rozvláčné a takové umolousané no.

Návrat pana Ryšánka (1971) (TV film)

Herecký koncert to sice je, ale obsahově a dějově je to katastrofa. Nic proti panu Nerudovi. Ale tohle mi spíše připomnělo příběh z červené knihovny po dvaceti letech.

Hra, kterou nikdo nepískal (1973) (TV film)

Jo, příběh z války v tom zamíchaný, ten tam přesně chyběl. Takže do celkové nudy přibude další. V každém případě dávám dvacítku za scény mezi tou „elitou“ která si hraje na pány světa.

Krtek (1970)

Zpočátku to bylo hodně dobré, ale po nějaké době se tu něco pokazilo a ztratilo to glanc. Ne, že bych se vysloveně nudil, ale přestal jsem se soustředit. Možná to bylo tím, že je snímek přece jen moc dlouhý. Nevím. Je to trochu podobné „Svaté hoře“, ale o dost slabší.

Vražedné jezero (2016)

No, tak slabé hodnocení to má právem. Triky velmi špatné. Děj hrůza. Ani jedna jediná sympatická postava. Ale. Nepřetáčel jsem, takže deset a občas jsem se zasmál některým nápadům. Takže tu dvacítku snímku upřít nemohu.

Ztrácím tě, lásko (1978) (TV film) odpad!

Skoro devadesát minut nudy. Od dvojice Boileau Nargejac jsem to stejně čekal, protože to, co jsem od nich zkoušel číst mne nikdy nebavilo a nikdy jsem to nedočetl dokonce. A ten konec? Bóóóóže.

Zlatá svatba (1972)

Tak překvapilo ostravské nářečí. Ale k tomu se raději nebudu vyjadřovat. Ovšem jinak to byl poměrně slušný propletenec. Snímek rozhodně stojí za pozornost.