Cesta bez návratu (2017)

Arnold na staré kolená začína podávať zaujímavé herecké výkony, čo by som ani ja, jeho starý fanda nepovedal. Otázne je nakoľko mu pristanú tieto role zronených a uplakaných otcov. Film má atmosférou dosť blízko k jeho poslednému filmu Maggie. Arnold urobil určite maximum, ale film je hlavne režisérova vízia a to v tomto prípade nevydalo na viac ako priemer. Vo výbornej roli sa prezentoval K. Zegers , asi nikto by s ním nemenil. Nie je ľahké mať na svedomí toľko životov. Hlavný problém filmu je, že sa až príliš sústredí na utrpenie hlavných hrdinov. Celý je až po okraj preplnený žiaľom a smútkom, no paradoxné je, že vás až tak citovo nerozhádže. Aftermath na papieri scenára asi nevyzeral zle, ale výsledok trochu sklamal. Dúfam, že Arnold bude mať šťastie na nejakú silnú rolu a film ktorým silno zaboduje. Prajem mu to! 60%.

Kocour Bob (2016)

Stačilo vydieť plagát k filmu, dobré hodnotenie a neodolal som. Mali sme kedysi takmer rovnakého kocúra na chate, ale po 2 rokoch sa niekde stratil...Týmto filmom som si ho rád pripomenul a musím povedať, že ma film potešil i príbehom aj kvalitou. Film rozdáva optimizmus aj keď je hlavný hrdina v dosť biednej situácii. Kocúr Bob bol skvelý a je dobré vedieť , že vo chvíli, keď vás život nebaví vás dokáže nakopnúť k životu obyčajný pouličný kocúr. Takéto filmy o znovunájdení chuti do života sú rozhodne veľmi prospešné a poučné a dajú vám rozhodne viac než hocktorý americký blockbuster. Film 80%. Kontajnerový, pouličný, ale inak veľmi výnimočný kocúr Bob 100%.

Rudý kapitán (2016)

Veril som, že Červený kapitán bude skvelý film, námet podľa knihy D. dána bol veľmi sľubný. Je veľká škoda, že sa dobrý príbeh nepodarilo skĺbiť s filmovým materiálom k spokojnosti diváka. Jednoznačne treba pochváliť vizuál a atmosféru. S tým si tvorcovia dali prácu a výsledok naozaj poteší. Ďalším veľkým plusom sú skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených, najmä O. Kaisera a nečakane i M. Suchánka. Kto by to do neho povedal, že? V tak dobrej roli som ho nikdy nevidel a jednoznačne odkryl svoj skutočný potenciál. Prvá vyšetrovacia polovica filmu má spád a je zaujímavá. V druhej sa režisér unáhlil a chcel to vyriešiť na spôsob "USA thriller" , čo bola veľká chyba. Príbeh sa akosi vytratil, už ani nebolo dôležité kto a prečo. Je to škoda, pretože našliapnuté bolo k skvelému filmu, no vyšiel priemer. 60%.

Vent d'est (1993)

"Promiňte mi Otče, ale bolševici by si s tím listem vytřeli prdel..." Skvelé, absolútne skvelé...Veľmi dlho som si prial vidieť takýto film a ani som netušil, že existuje. Pohľad na vojnu z tohto pohľadu nám ponúka iba máloktorý film. Útok na Rusko bol hlavne o porážke komunismu až potom o zaberaní územia, hoci sa to všeobecne hovorí presne naopak alebo ešte horšie nespomína vôbec. V tých časoch bol komunista a žid najväčší nepriateľ. Slovenskí vojaci, ktorí tiahli do ZSSR spolu s Nemeckom videli zverstvá napáchané NKVD na vlastné oči a aj to bol dôvod, prečo voľby v roku 1946 v Českoslovesnku celkovo síce vyhrali komunisti, ale na Slovensku nie...Príbehy podľa skutočnej udalosti sme v posledných rokoch zvykli brať s rezervou, ale tu som nemal pochyby veriť tomu, čo vidím. Od prvých minút som vedel ako tí ruskí chudáci v nemeckých uniformách skončia, ale netušil som, že ich v závere dostanú tak lacno...Stačili sladké reči, kus čokolády a hodinky...Dialógy som doslova hltal, fakt veľmi zaujímavý film. Scéna stretnutia generála Smyslovského so sovietskymi predstaviteľmi je neskutočne silná a výkon Malcoma McDowella je najlepší aký som videl, presnejšie najsympatickejší. Fandil som generálovi Smyslovskému a našťastie mal viac rozumu i šťastia než Vlasov. Ruskí boľševici takto sladkými rečami alebo násilím vlákali späť do vlasti mnoho Rusov bojujúcich s Nemcami, ale prežil len málokto. Veľmi si cením tento film, pretože ukazuje vojnu tak ako ju vidím ja. Neexistujú zlí Nemci a dobrí Rusi. Všetko je skutočne oveľa komplikovanejšie . ---------- Koho film zaujal a rád číta knihy, tak určite odporúčam knihu s českým názvom " "NEZAPOMENUTELNÉ" od N.N. Krasnova. Kniha je z veľkej časti dosť podobná tomuto filmu a je o tom ako Angličania porušili sľub a vydali V Rakúskom Linzi tisíce ruských kozákov bojujúcich na nemeckej strane do rúk sovietov. Autor zázrakom prežil v ruských lágroch, napísal o tom knihu, ale v roku 1959 záhadne zomrel, pravdepodobne pomsta KGB za vydanie knihy a svedectvo. ---- +++++++++ Užívateľ Tormentor665 by si mal naštudovať zverstvá boľševikov od čekistov, gulagy, cez NKVD až po napr. "Stalinovu" Katyň...a potom by iste uveril, že generál Smyslovský je vedľa tých červených hajzlov svätý muž... 100%.

Souboje robotů (2015) (pořad)

Vždy keď na to natrafím, rád si to pozriem. Niektoré súboje dokážu byť neskutočne napínavé. Novodobí gladiátori...80%.

Mine (2016)

Bol som poriadne navnadený, mám rád tento typ filmov o prežití. Prvá hodina je fajn, všetko klape, ale potom prišla tá problematická druhá necelá hodina, ktorá trvala večnosť, bola neskutočne naťahovaná a to najhoršie čo mohli urobiť je kombinovať vidiny, halucinácie a spomienky s realitou. Skôr či neskôr by v týchto podmienkach začalo v hlave magoriť každému, to je isté. Nevadilo by mi zopár takýchto záberov alebo scén. Režisérska dvojica však nemala dosť a kombinuje a kombinuje až z toho vznikol guláš...Stačilo sa krotiť a mali by sme tu výborný film, takto ostalo len pri pokuse o dobrý film. Všetkým, ktorým sa film páčil, ale v konečnom dúsledku sklamal ako mňa odporúčam podstatne lepší a kratší francúzky vojnový film Piege . 60%.

24. Český lev (2017) (pořad)

"Prepáčte, ja som len malý pozorovateľ zo Slovenska, ale kedy konečne niekto dostane toho Leva?, lebo zatiaľ rozdávajú len tie kužele..." Chápem to malé rozčarovanie, keď Čechom príde moderovať Adela zo Slovenska, ale ona je fakt profík. Vtipná, pohotová, vie sa rýchlo zorientovať a ukočírovať hocijaký trapas. My sme z toho vedu nerobili keď slovenské filmové ceny Slnko v sieti moderoval Jan Kraus. Na otázku či v Čechách nemáme lepšieho alebo dobrého moderátora ma napadá jedine Jan Kraus. Prečo nebol a či bol vôbec oslovený neviem. Adela si získala mnohých a to som rád. Videl som viacero prenosov odovzdávania Českých levov, ale tento rok sa mi páčil najviac. Malo to úroveň, neboli tam trápne a hluché momenty, vtipná moderátorka a nápad s dvojicou pianistov vyšiel dokonale. Film Masaryk je fakt záhada, nikto ho nevidel ale všetko vyhral..., Fakt divné, ale možno si tie ceny naozaj zaslúžil. Uvidíme. Dúfam, že o rok tam bude Adela znova, teším sa. 80%.

Oscar 2017 (2017) (pořad)

Keď som sa ráno z rádia dozvedel, že vyhral Moonlight tak ma to riadne nasralo. Chvíľu som váhal, či oscary vôbec sledovať, rozhodol až ten trapas v závere a tak som tomu dal šancu. Ako vidno černosi si vydupali svoje a nabúce znova stačí urobiť malý štrajk a kecať o tom na verejnosti a Oscara určite dostanete. Prvý krát v živote som videl pred zahájením udeľovania všetky nominované filmy. Moonlight ako jediný dostal 3 hviezdy. Nikdy som nebol na muzikály, ale fandil som La la landu a Gibsonovi. Čo sa týka hercov s cenami som spokojný. Affleckovi som to prial, E. stone a Viola Davis si to zaslúžili. Po rokoch som si konečne užil aj dobrý program. Timberlake odpálil peknú show a J. Kimmel ju spoľahlivo ukočíroval. Bol vtipný, podpichovačné reči medzi ním a Damonom boli super. Pobavili turisti i lietajúce balíčky...Trapas v závere to bola neskutočná hanba, keby ich niekto prišiel stopnúť skôr, ale takmer po ďakovačke...Minulého roku vyhral nevýrazný a nudný Spotlight, teraz Moonlight a viete čo? Odteraz je mi to jedno...Už nefandím, netipujem, jebem na to...Užijem si dobrý film, ten o ktorom JA rozhodnem, že je dobrý a ceny nech zbierajú černosi, teploši, mimovládky, deti politikov a každý , kto sa cíti ukrivdený a otvorí si na verejnosti hubu...70%.

Skrytá čísla (2016)

Asi najkvalitnejší tohoročný černošský film nominovaný na oscara. Po narážkach Ch. Rocka z minuloročných oscarov nám tu pravdepodobne vzniká nová sekcia - černošský film alebo minimálne film o rasizme, bez ktorých si už asi oscary nebudeme vedieť predstaviť. Skryté čísla však majú svoju kvalitu, preto nebudem kritizovať. Vôbec som netušil, že vo filme hrá i K. Costner a to pomerne vo veľkej roli. Potešilo ma to a som rád, že pomaly stúpa nahor, tam kde v časoch svojej najväčšej slávy stál. Film sa príjemne sleduje, všetky tri herečky zahrali výborne, takže film určite uspokojí väčšinu divákov. Tie ženy mali kuráž i talent a aj preto to dotiahli tak ďaleko. 80%.

Tohle je náš svět (2016)

"Coca cola? Poison water..." Veľmi podarená rodinka, to sa musí nechať. V. Mortensen velí 7 člennej rodine bez matky a deťom dáva zabrať. Tréning, škola, lov, ale i zábava a neustále praktické rady do života. Žiadna škola na svete vám nedá viac, ale predsa len sú tieto deti pri prvom strete s civilizáciou trochu mimo. Mortensen zažiaril vo výbornej roli otca, ale veľký priestor dostáva i jeho 6 detí. Najradšej som mal Zaju, to je tá s tým zdochnutým kocúrom na hlave. Pravdepodobne by to mal byť Rys...Scéna kde dáva lekciu zo vzdelávania dvom mladým chlapcom je dokonalá ukážka úrovne vzdelania dnešnej mládeže. Je to smutné, ale vo väčšine prípadov je to tak. Film vie byť smutný i veselý a možno zistíte, že žiť úplne izolavaní bez kontaktu civilizácie sa veľmi dlho nedá. 80%.