Co ta holka chce (2003)

Skvělá baba, nudný příběh, herecké výkony až moc obyčejné a prostředí přímočaré.

Na břehu (1959)

Film působli na člověka velice milým dojmem, který byl obsazen v celém filmu. Velice mne zajímal výkon Anthonyho Perkinse, který se moc nepředvedl a dokázal nám že rozklepaný mladík je jeho parketa, jako v PSYCHU. Většinou mne přostředí ponorek moc nelákalo, ale zde nebylo moc dialogů a vše bylo zaměřeno spíše na přímých příkazech nadřízených což velmi oceňuji. Námap atomového spadu byl velice zajímavý a neobvyklí. Konečný závod jednoho z hlavích hrdinů ve Ferrari byl velice nadsazený, ale očekávaný. Vše skončilo zajímavě nikoli nudně. Velice slušná podívaná.

Bowling for Columbine (2002)

Byl to první dokument, který jsem viděl od Moorea a musím ze srdce říct že neměl chybu. Nastínil originálně náhled na ty " zbraně" na ty "zkurvený zbraně", ketré nás životem provázejí. Nastínil nám pohled z 2 stran, ti kteří podporují rozvoj zbraní a ti kterí chtějí žít v harmonii. Zmínil se o problémech Ameriki jako takové, problém rasizmu. Problémy médií, přetahování se o koryta, proirity života. Ukázal nám že i škola samotná z nás může dělat magory. Nastínil nám průběh věčiny operací USA vůči světu, připadá mi to tak, že USA je moc dominantní a že působí dojmem Hitler 2. Dokument byl skvěle vyvážený -samotnými dobovými záběry, nově udělané scény, drzost samotného Michaela Moora je úžasná, skvělá hudba a 2x použitá má nej. píseň z toho podruhé předělaná na rockové zastoupení. Zajímavý rozhovor byl i Mensnem, který byl nařčen z nabádání lidí k nenávisti, myslím že Mensen má velice zdravý názor na život. Nevzdávejte se svého snu a běžte tvrdě za ním. Už se nemohu dočkat až seženu další reálie od Moora.

Vrchní, prchni! (1980)

Teď budu asi za prudiče, jenomže mě se tato komedie vždy zdála jako úplná zabejváza času. Abrhám mě vůbec neseděl, Šafránková byla jako vždy úžasná, mrzí mě že 2* můsím dát zrovínka Smoljakovi, ale opravdu to jinak nejde. Doufám že mě nikdy žádný takový číšník nepotká :-)

Číslo 5 žije (1986)

Nevím jak vy, ale mě to přišlo velice originální a vkusné. Ztvárnění bojového robota se mi sice zdálo spíše jako reklama na hlad, ale jinak pěkná mašinka. Herecké výkony, velice překvapivé a nejlepší byl ten japonskoamerický vědec, který skvěle vtipně mluvil a komolil slova. Prostě je to skvělá zábava, skvělý námět, dobrá režie, scénář ujde a závěr skvělý.

Okno do dvora (1954)

V tomto případě je velice na místě věta:Kdo neuvidí, nepochopí. Hitchcock nás v dalším mistrovském snímku usadil a doslova připoutal do křesla, přinutil k pozornému pozorování ostatních sousedů. Jaká souhra náhod zrovínka když pozoruje Stewart okolí, je svědkem nepodložené vraždy. Bylo vidět že kameru řídila zkušená osobnost, která měla zmapované mšechny detaily, které museli být bez pochyb splněny. Samotného Alfréda jsme mohli také ve filmu spatřit, jak natahoval hodiny v protějším domě. Neuvěřitelné, nenudíte se a přesto se jedná o velice primitivní děj ale o to zajímavější a napínavější, ftipnější závěr.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Film působí jako průlomovým trhákem ve světě fantastické dětské mysli. A tak samotný film Spielberg zmýšlěl. Již v dětství se mu zdálo o setkání s mimozemskou civilizací. Je vidět že film je točen od srdce a z fantazie malého chlapce. Považuji ho jako jeden z jeho nejlepších kousků. Téma mimozemšťanů je velice ošemetné a myslím že jim velice slušně proplul.(Zajímalo by mě jak se nacpali ti malí herci do převleku E.T.ho)

Saturnin (1994)

Zajímavý inteligentní sluha, který dokáže zhodnotit a podříznout jakoukoli situaci, co si může více pán přát? Snad ještě nějakou tu ninfomanku.

50x a stále poprvé (2004)

Zajímalo by mě kam, se podělo těch 75 mil. USD kterých tento film spolykal. No ale k film. Jedná se v celku o obyčejnou komedii. Sadler hraje svůj typický průměr, ikdyž se v tomto snímku rozšoupnul, zaspíval nám píseň a ještě k tomu hrál na kytaru. Drew Barrymore, skvěle se uměla vžít do dívky bez krátkodobé paměti. Ovšem nejlepší bavič a extravagant byl Rob Schneider, ty jeho typický keci a kousky co přednádí jsou k popukání, nemám co dodat. Námět super, režie výborná, herci skvělí, scénář pokulhává ale plně ho nahrazuje Rob.