Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Už se mi asi nikdy nepoštěstí, abych viděl lepší seriál než je tento. Žádný jiný mě tak nezasáhl a natolik nedonutil k zamyšlení se nejen nad ostatními, ale hlavně nad sebou.

Torchwood (2006) (seriál)

Nedalo se jinak než pět hvězd. Původně jsem čekal něco, co bude Doktora silně vykrádat. Ukázal se naprostý opak! Jsou tu tak nečekané záběry, které by si ostatní tvůrci seriálu absolutně nedovolili, protože by se báli o pokles sledovanosti. (Pokud jste neviděli, nečtěte) Například procítěný polibek na konci dvanáctého dílu - závěr tohoto dílu aspoň pro mě převyšuje spoustu klasických romantických filmů. Hodnocení první série, kterou jsem stihnul za jeden den.

Sněženka a Růženka (1979)

Dobře, odpad to není, ale ani na ty dvě hvězdy to nemá. Naivní příběh, strnule zahrané, neosloví a jako pravá pohádka neobejme.

Ve Spessartu opět straší! (2010) (TV film) odpad!

Tohle je opravdu pohádka pro moderní děti - o nadávky typu mrzáku, hajzle nebo i dokonce vztyčený prostředníček tady není nouze. Dokonce tu proběhne i jedna otázka o velikosti penisu. Začátek filmu, kdy otec a dvě děti jedou do nové hospody působí naprosto harmonicky, abychom hned v dalších dvou minutách zjistili, že jejich vztah je absolutně v háji. Spád filmu je trapný, nelogický. Tohle je opravdu jeden z těch typických německých nepovedených filmů. Původní trilogie měla švih, styl, zábavu a rád se na ně do dneška dívám - tohle je ubohé - je to něco, co si pokračování rozhodně nezasloužilo.

Pán času (2005) (seriál)

Při prvních pár minutách si řeknete: "Taková blbost a tak vysoký hodnocení?!?! To není možný!". Jo, je to blbost, ale taková blbost, že jí musim dát pět hvězdiček. Do děje to vtáhne raz dva a v podstatě každý další díl jsem hltal jako blázen. Je to úplně jinej styl, než klasický americký sci-fi seriály. V ději se často vracíme k minulým dílům a to se mi moc líbí. První dvě série byly perfektní. Ve třetí sérii - spoiler - postrádám Rose, byla mi prostě sympatičtější. U první poloviny třetí série byl vynikající díl první, ostatní mě moc nenadchly. Ale díly 8, 9 (které na sebe navazují) a 10 mě opětovně udržely v křesle!

Strašidla ze Spessartu (1960)

Film mého dětství, kterej jsem si poštěl každou chvíli. Co víc dodat :-))

Cizinec (2010)

Tohle ne, to vážně ne :-/ Pohádka? Akční? Nebo co to je za žánr? ... A co se názvu týče - celou dobu se o postavě ve filmu mluví jako o turistovi, takže název ve slovenštině odpovídá. Nééé, v češtině vybereme Cizinec.

Zelený sršeň (2011)

Vím, že by se to nemělo, ale pořád mě nutilo srovnávat s Kick-Ass a to je podle mýho názoru nesrovnatelný. Tady byla akce zajímavá, ale ten příběh byl pro mě naprostá nuda a už jsem se těšil, kdy bude konec.

Vánoční loupež (2007) (TV film)

Jako poobědový vánoční film to není zas až tak špatný (proto nevim, proč jsem se na něj díval 19. dubna, kdy je venku přes dvacet stupňů), ale jinak je to ten typ filmu, u kterýho si říkáte: "Vždyť takhle to přece není možný, takhle by to nikdy nikdo neudělal.", a že si tuhle větu řeknete během filmu hodněkrát. Bohužel mě rozhodily i takové maličkosti jako například když v jednom záběru v noci před vchodem do domu ve vánoční čas!!! je spousta lilií, které čekají na kvetení. Druhý den je mnoho z nich už rozkvetlých a přibližně po pěti minutách děje začně sněžit a je tááááková zima, protože jsou přece Vánoce!!! :D