Zrození šampióna (2009)

Film mne zklamal, čekala jsem něco extra a dostala jsem jen průměrný film. Sandra Bullock byla hlavním tahounem celého filmu, dostala oscara, ale upřímně viděla jsme jí i v lepších filmech než je tento.

Špína Londýna (2002)

Zajímavý film a zajímavé obsazení. Adrey Tautou prostě může všude.

Mé jméno je láska (2009)

Příběh, který mne nadchnul. Úžasnou hudbou, námětem, italštinou a krásnou přírodou. Vynikající výkon Tildy (Emma R.) a Flavia Parentiho (Edo Recchi jr.). Milostný trojúhelník a žárlivost milovaného syna zapříčíní nakonec velikou tragédii. Film, který nechá diváka utvářet si vlastní konec příběhu, otevírá možnost postupně odkrývat život zámožné rodiny a hlavní představitelky pak znovu nalézt ztracenou identitu (jejího vnitřního já). Byla jsem ráda, že film je v italském jazyce. Pro mě je italština jeden z nejtemperamentnějších jazyků a tím tak prokládá krásu námětu. Nedokážu si vůbec představit že by film byl hraný američany. Ztratilo by to celkový nádech a krásu , prostě duši příběhu. Překvapila mne Tilda Swinton, jak perfektně umí italsky. Tuto herečku mám totiž více spojenou s angličtinou a semtam i ruštinou než s italštinou.

V plném slunci (1960)

Alain naprosto skvěle šílený a prohnaný.

Kronika jedné lásky (1950)

Úžasný film jedné velké lásky, podnícené různýma intrikama.

Kočky (1964)

Pěkný krimi příběh, úžasní herci a plno skvělých dojmů, tak bych ohodnotila film kočky. Velmi šarmantní Alain Delon dokazuje že post nějvíc svůdného franc.herce mu náležitě patří. Třešničkou na dortě je pak půvabná Jane Fonda.

Hlad (2008)

Strhující film o povstání vězňů týkající se lepších práv a zacházení ve věznici. Herec Michael Fassbender je naprostá třída. Těším se, že tento herec dobudoucna bude častěji vidět v takto kvalitních filmech. Tento film mě nadchnul a připoutal k ději.

Cherrybomb (2009)

Cherrybomb je velmi křehký film námětově. Příběh o třech puberťácích, kteří dělají pozdvižení, aby byli vidět je sice zájímavým ale nějak pro mě málo vykresleným podmětem jejich činů. Stále víc mě překvapuje Rupert Grint, ze kterého se stává velmi slušný herec. Od Dob kdy hrál Rona Weasleyho se jeho herectví stále víc zlepšuje...

Bazén (1969)

Film bazén mě velmi bavil. Byl to dobře natočený krimi film plný zvratů. Obsazení v podání Romy, Alaina a Maurice byla vynikající.

Poloviční šance (1998)

Spojení Delon+Paradis+Belmondo=super podívaná, plná srandy.