Švadlena (2015)

Tak z tohohle se budu vzpamatovávat dlouho. Protože tohle je tak kontraintuitivní film, tak absurdní - tím, že by Winslet s Hemsworthem měli být vrstevníci, tou klipovitostí, zběsilým střihem a skoky dějovými, žánrovými, tou stylizací a stylizací té stylizace, tak depresivní a surový, tak matoucí, že ani sama nevím, jak dokončit tuhle větu, natož, jestli se mi ten film vlastně líbil.

John Wick 2 (2017)

Akční předkrm i hlavní chod v jednom. Baví mě to rozvíjení zabijáckého svébytného universa, které tu xxmartinxx trefně pojmenoval jako surreálné. Ta nevšímavost a vyprázdněnost okolí působí ta bizarně, až vás svou konzistentností prostě dostane a vy víte, že to ani nemůže a nemělo být jinak. Dezertu se nemůžu dočkat.

John Wick (2014)

Užila jsem si to od začátku do konce a chci víc. Funguje to samostatně, funguje to v sérii, v celku i v detailech. Vlastně tomu nedokážu nic vytknout ani kdybych chtěla, a to fakt nechci. Absolutní žánrová radost.

Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Narovinu, pilot je nuda k ukousání. Zoufale nevtipné hlášky s timingem tak špatným, že je vám herců skoro líto. Nicméně prokrastinace je svině, a tak jsem přece jen dala šanci i dalším dílům. Jasně, Shakespeare to není, ale jako mix Everwoodu a Mužů na stromech, přičemž z obou si bere to lepší, rozhodně obstojí./Update: Chyba v úsudku, a to velká. To, co se původně jeví jako Everwood, se velmi rychle vyvine v čistokrevné Gilmorky. A to nejen lokacemi (altánek vás pocitově přenese lusknutím prstu). Zejména 3. série je 5hvězdičková záležitost a byť 4. série je až bolestně zkrácená, scénáristé se s těžkým úkolem co nejelegantněji uzavřít maximum příběhů popasovali víc než dobře. Navzdory perfektnímu finále se dostavují abstinenční příznaky. Prosím, prosím, prosím, natočte ještě alespoň jednu sérii!

Kubula a Kuba Kubikula (1986) (seriál)

Nic naplat. Ať dělá Haničinec co může, výtvarné pojetí večerníčku se na původní knihu (ty ilustrace!) ani zdaleka nechytá.

Chirurgové (2005) (seriál)

SPOILERY! Kdybych vám měla vysvětlit svůj vztah k Chirurgům, nejlépe bych ho popsala asi jako takový patologický, závislostní dysfunkční love/hate relationship, ze kterého už ani jeden nevíme, jak se dostat ven a který je víc než o kvalitně společně stráveném čase spíše o zvyku. Byla to láska na první pohled. A prvních 6 sérií dodnes patří ke zlatému fondu seriálů, po kterých můžu sáhnout, ať už se cítím jakkoliv. Je mi mizerně? Pustím si první sérii. Je mi dobře? Pustím si první sérii. Nudím se? Pustím si první sérii. Potřebuju vypnout? Pustím si první sérii. Stejně jako u Gilmorových děvčat mají i Chirurgové svoji April, jejíž růžová helma na kolo s chrániči na vás zapůsobí jako výstražné oznámení, že seriálu dochází dech. A tak zatímco prvních 6 sérií jsem viděla několikrát, zbytek seriálu si více než jednou nepustím. Zatímco odchody George i Izzie (ale i Burka) je do seriálu zapracovaný dobře a i díky silnému zbývajícímu castu se z nich lehce otřepete, s každou další odchazivší hlavní postavou se cítíte, jako kdyby vám dal někdo pořádnou facku, jen to mlaskne. Nové postavy se často neudrží a když, nenabízejí tolik, co ty původní. V souvislosti s oznámeným vyhazovem dalších dvou postav (přičemž ani jedna tam nebyla od začátku, ale v kontextu kolosu Greys Anatomy platí za veteránky seriálu, přičemž přinejmenším April - a nevěřím, že to říkám, protože ve svých začátcích mě štvala neskutečně - stále má divácky co nabídnout) a naopak prodlužováním smluv hercům, kteří už tam opravdu jen otravují, pak píšu tenhle liebesbrief seriálu "that I used to know".

Naruto (2002) (seriál)

Ano, má to své limity. Vezmeme-li však v potaz, že tvůrci nepočítají s maratonci, kteří si dají celou sérii v kuse, a tedy nepotřebují opakovačky či vzpomínky na to, co viděli před necelou hodinou, ignorujeme-li fillery (jednou shlédnuty, při opětovném shlédnutí přeskočeny), zůstávají (vzhledem k žánru) silné charaktery, jasné motivace, vybroušené dialogy, povedený (japonský!) dabing, příjemná animace, strhující hudba a extrémní zábava. Neměla jsem problém ani s Pokémony, Digimony (ačkoliv na ty se s odstupem času opravdu nedá koukat) či Beybladem, Naruto je však zcela jiná liga. Oblíbené postavy: Nara Shikamaru, Hatake Kakashi, Akimitchi Chouji, Rock Lee. Otravné postavy: Sasuke. Sasuke. Sasuke. Občas Neji. A Sasuke. Oblíbené momenty: první střetnutí se Zabuzou, Rock Lee a jeho cesta ninji, Naruto vs. Neji, Shikamaru vs. Temari, Naruto vs. Gaara, Choujiho "smrt", Rock Lee drunken fist.

Veronica Marsová (2014)

Takže zaprvé, pokud jste neviděli původní seriál, nekoukejte na to. Pokud se vám nelíbil původní seriál, nekoukejte na to. Pokud jste byli spokojeni s tím, jak seriál skončil, nekoukejte na to. Jinak se ale určitě podívejte. Není to Coppola ani Scorsese, nýbrž čistokrevná Veronica Mars Roba Thomase. Abyste si film užili, nemusíte seriál zbožňovat, vězte ale, že tam, kde jsme před tolika lety skončili, tam i teď začneme (díky shrnovacímu úvodu v podstatě doslova). A tak dostáváme to nejlepší z původní produkce. Oblíbené postavy? Check. Vedlejší postavy? Check. Detektivní zápletka? Check. Romance? Check. Camea? Check. Popkulturní a vtipné narážky? Check. Spokojený divák? Check. V rámci samostatného žánru "nostalgické návraty" klidně na 5*. Pozor! Dva potitulkové bonusy.

MasterChef Canada (2014) (seriál)

Pakliže jsem MasterChef US ohodnotila 5*, nemůžu ani v téhle odnoži jít níž. V Kanadě se vám totiž dostane stejně kvalitního zážitku jako u jižních sousedů. Chybí tu Gordon Ramsay? Možná. Poctivý casting, výběr porotců i neotřelost některých týmových výzev však případné pochybnosti rychle rozptýlí. (Hodnoceno po 7 epizodách 1. série) A po shlédnutí 4. řady můžu jedině potvrdit. Zatímco americká verze se v 8. sérii de facto vyčerpala a krom cca dvou zajímavých soutěžících a zajímavého finále (díky bohu za Joea) nenabídla nic nového, ta kanadská dovede stále překvapovat (a to i s ohledem na shlédnutí 8 řad verze americké).