• Krátkometrážní

Maljukgeori janhoksa (2004)

Bruce Lee po Korejsku aneb Bruce Lee znovu ožívá. Maljukgeori janhoksa je takovým středoškolským korejským mixem - Akční, Drama i Romantické prvky. Příběh dospívajícího středoškolského mladíka, který je vyprávěn z části ze vzpomínek hlavního hrdiny a je okořeněn prvky z Bruce Leeho, romantiky, přátelství, první lásky, zrady a pomsty, . . konec zůstal pro diváka otevřen. Historický pohled na střední korejskou školu v době 70. let minulého století, kdy v Koreji byla napjatá vojenská situace. Příběh, který na mě dýchnul svou reálností a určitě ve mně hodně zanechal, spolu s výborným OST. Bojové scény byly bravurní a za Nunchaky jsem byl více než šťastný, ale žádného kung-fu se nedočkáte, pouze klasické školní mlátičky. Sang-woo Kwone je sympaťák a i všechny ostatní postavy hráli dobře.. Poslední bojová scéna byla neskutečně "COOL" a zároveň dokonalá "Poslední stojící vyhrává". Výtěz Blue Dragon Award 2004 - Best Art Direction -> to mluví za vše. Trailer Prostě nářez 90 %

Portrait (2004) odpad!

Žádný přínos, nápad ani lepší scéna, pouze snaha o nic, kde je telenovela napěchována do 9 dlouhých minut.

(J)elita ze střídačky (2006)

Dospělý vs. Děti .. pár povedených vtípků nablblou komedii nezachrání ani když tam dají ksicht Roba Schneidera. Podprůměrná komedie, trošku zklamání. 35 %

Dalkomhan insaeng (2005)

Melancholické působivé Drama o pomstě, které nenechá nejednoho fanouška gangsterek chladným, výborná kamera a působivé bitky. Byeong-heon Lee zahrál mafiána opravdu skvostně a Min-a Shin byla naprosto okouzlující. Výborná hudba a kvalitní příběh. Jen mě mrzelo, že akce byla z převážné většiny spíše střelecká, než aby se bitkovalo od začátku do konce, ale změna mi určitě prospěla a akce bylo víc, než dostatečně. 80 %

Ichi the Killer (2001)

Z původní mangy (Koroshiya Ichi, 1998 - 2001) od Hideo Yamamota, přepsal na filmový scénář Sakichi Satō a natočil Takashi Miike. Zvrácené, plné krve, bizarně komicky sebe-ironické. Výborně natočené a propracované, hlavní postavy úžasné a úchylné zároveň. Film, který dokáže ohromit, pobouřit i zaujmout a divák neví do poslední chvíle, co si má myslet. 85 %

Hwasango (2001)

Volcano High jsem již od začátku bral jako komedii, kterou také je. Zápletka nedává smysl, ale bohatě to vynahradí akce, které není také po málu. Nejedná se o nic převratného, ani excelentního, ale Volcano High si jistě své fanoušky najde. Celková snaha o bláznivou Wuxia Akční komedii s prvky CGI grafiky a bojů jako z Matrixu se podařila celkem dobře, ale velkou porci kladného hodnocení, ubírá délka filmu a příběh - nepříběh. 70 %

Xiang zuo zou xiang you zou (2003)

Poetický dech beroucí příběh dvou lidí, kteří si byli na dosah ruky a přesto se míjeli každý den, aniž by jeden zahlédnul toho druhého. Můj první romantický film z Hong Kongu, který mě i přes veškerá má očekávání ohromně překvapil. 80 %

Mistr kickboxu (1992)

Chuck Norris a Berry nakopou všem prdel a komu se to nelíbí ať si de stěžovat Chuckovi on mu to svojí nožní otočkou vysvětlí. Jako malý byly pro mě Mistr kickboxu společně s Karate Kidem a Karate tigerem 1 pohádkově inspirujícími vzorovými filmy a i kdybych Chucka Norrise proklínal do nekonečna ve všech jeho filmech, za tento film kde stvárnil sebe sama v sebeironickém hávu mu děkuji. "Vždycky jsem chtěl vědět jestli jseš fakt dobrej" "Zažiješ to jenom jednou Stone" Film určený především mladšímu publiku, ve kterém jsou dobré hlášky, vtip, fantazie, chytlavá hudba, efekty i příběh. Od tréninku, až po Turnaj skvělá zábava a zapálené cihly na přeražení, stejně jako Nunchaku představení nemělo chybu. 65 %

Jugeodo haepi ending (2007)

Původní francouzský film se mi zatím nepoštěstilo zkouknout, ale Jugeodo haepi ending je film, který ničím zvláště nevyčnívá i když je zajímavý a vtipný, tak byl příliš sterilní, než aby mě vtáhnul naplno do příběhu a vyvolal tak u mě nekontrolovatelný záchvat smíchu na který jsem normálně u korejských komedií zvyklý, nenudil jsem se a dobře pobavil, nic víc nic míň . Scéna s Jukeboxem byla vynikající. Dobré 4 *. 70 %

Killeodeului suda (2001)

Zajímavá svižná Akční Komedie, která pobaví i napne. Výborný soundtrack 10/10 a charismatičtí herci 9/10. Film který se snaží vytěžit maximum se zajímavého nápadu a daří se mu to na výbornou. Celkově dobře pojatý a hodně vtipný. Příběh o čtveřici nejlepších zabijáků, které obměkčí televizní reportérka a oběť v podobě krásné sympatické těhotné ženy . 75 %