• Rodinný

Po strništi bos (2017)

Mám z toho rozpačitý pocit.Najednu stranu skvěle natočený film.Kamera a režie výborná, dialogy také ušli, ale na druhou stranu děj byl takový nudný. Ono vás to baví, protože herecké výkony, hlavně mistrů Třísky, Kaisera, Vetchého jsou výborné, i ostatní herci byly dobří, ale jestliže budete na film koukat na film bez chipsů, popcornu, prostě jen tak, asi se trochu nudit budete. Dlouho jsem se rozmýšlel, kolik hvězdiček filmu dám a dám jen 3 a 60%, protože film je zahrán a natočen skvěle, ale ten děj byl mnohem horší než u Obecné školy. Navíc to nemělo to tempo a tah na branku jako Obecná škola.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Tak se nám to trošku nepovedlo. Nevím, koho napadlo dát do pohádky Jacka Sparowa, ze začátku Jan Dolanský ho skvěle hrál a měl vychytané i ty grimasy od originálu, ale postupem filmu na to kašlal a spíš se v té roli nudil. Marta jako princezna nesympatická a herecky nic moc. Jedinný, kdo mě bavil byl Jan Cina, který si ale zasloužil rozhodně hlavní roli v lepší pohádce. Jinak pohádka slušně natočená, ale hodně herců zde přehrává, scénář je slabý a celé je to prostě nuda a na štědrovečerní pohádku je to málo.2*

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Skvělé herecké obsazení a skvělé herecké výkony od Zdenka Piškuly, Makra Adamczyka, Jiřího Langmajera, Jiřího Lábuse a Ondry Sokola. Pohádka byla výborně natočená, výpravně a kostýmy skvělá, ale je natočená takovým zvláštním tempem, kdy občas film pěkně odsýpá a někdy se to vleče, ale gelraduje ke svému velkému konci.Rozhodně je to pěkná pohádka a po Slíbené princezně je to velké plus tv tvorby.4* A plus také za obsazení Františka Němce.

Zhasni a zemřeš (2016)

V podstatě komorní horor, ale neskutečně temný a svou atmosférou neskutečně strašidelný, takže čekáte, co kde na Vás vybafne. Herecké výkony, jsou spíše díky dabingu, hlavně skvělého Jakuba Nemčoka, velmi dobré a celý film dotváří výborná temná hudba. V celém filmu mi asi nic nechybělo a proto dávám5*.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Netřeba slov.Dokonalost po všech stranách a nejvíc oceňuju genialní výkon Ezra Millera, to bylo něco neuvěřitelného.

Konec básníků v Čechách (1993)

Nejslabší, jinak ze skvělé série o básnících.Poetika je tu tam a celé je to napsané na nově vzniklou porevoluční dobu,ale pár vtipů tam je a neurazí.

Jak se mele babí hněv (1986) (TV film)

Vymyšlené to nebylo špatě. I herecké obsazení a výkony byly dobré, ale ta televiznost z toho čiší ze všech stran. Triky žádné, trychtýř, který budete mít, když vlezete do mlýna špatnými dveřmi, koupíte za pár korun v pspírnictví, kostýmy taky levné a kostým pana Dvořáka jako strašidla trapas.Je až moc vidět, že to točili v jednom studiu. Tak se film nedělá, víc poslední tv pohádky za posledních 15let, např.od Jirky Stracha.Krásný triky, výprava, kostýmy, prostě vše.To tu zcela chybí.Takže 30%.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Asi si někdo říká, že jsem se zbláznil, když dávám pět hvězdiček. Když tento seriál berete jako kriminálku, a ne seriál, který má propagovat komunismus, tak je to výborně natočená, a herecky skvěle zahraná kriminálka, u které si člověk výborně odpočine.¨ A Vladimír Brabec a Radoslav Brzobohatý ve svých životních rolích jsou tu dokonalý.

Všechno nebo nic (2017)

Film měl šanci být dalšími Ženami v pokušení, ale i když měl dobře našlápnuto a byl vtipný, tak do zabili romantickými částmi, v kterých se nic moc nedělo a neskutečně to zabili dabingem. Dlouhý a Dvořák to dabovali, jak kdyby jim to bylo uplně jedno a hlavně bylo to nasazené tak, že to celé znělo uměle a spíš to otravovalo. A hlavní herec, kterého daboval Dlouhý neměl charisma, tak mě ani nebavil. Prostě přes velké očekávání jsem dostal romantiku, kterou ocením na 3* za dobrou technickou práci kameramana, za docela dobrý scénář a herecké výkony(krom poláků) a hlavně za Light and love.

Na plný plyn (2005) (TV film)

Toto vypadalo jak amatérský film. Tv kamera, nudné a špatné záběry, scénář nudný a herci, krom Harolda, nesympatičtí a špatní. 1* za odvahu to natočit.