• Rodinný

Zhasni a zemřeš (2016)

V podstatě komorní horor, ale neskutečně temný a svou atmosférou neskutečně strašidelný, takže čekáte, co kde na Vás vybafne. Herecké výkony, jsou spíše díky dabingu, hlavně skvělého Jakuba Nemčoka, velmi dobré a celý film dotváří výborná temná hudba. V celém filmu mi asi nic nechybělo a proto dávám5*.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Netřeba slov.Dokonalost po všech stranách a nejvíc oceňuju genialní výkon Ezra Millera, to bylo něco neuvěřitelného.

Konec básníků v Čechách (1993)

Nejslabší, jinak ze skvělé série o básnících.Poetika je tu tam a celé je to napsané na nově vzniklou porevoluční dobu,ale pár vtipů tam je a neurazí.

Jak se mele babí hněv (1986) (TV film)

Vymyšlené to nebylo špatě. I herecké obsazení a výkony byly dobré, ale ta televiznost z toho čiší ze všech stran. Triky žádné, trychtýř, který budete mít, když vlezete do mlýna špatnými dveřmi, koupíte za pár korun v pspírnictví, kostýmy taky levné a kostým pana Dvořáka jako strašidla trapas.Je až moc vidět, že to točili v jednom studiu. Tak se film nedělá, víc poslední tv pohádky za posledních 15let, např.od Jirky Stracha.Krásný triky, výprava, kostýmy, prostě vše.To tu zcela chybí.Takže 30%.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Asi si někdo říká, že jsem se zbláznil, když dávám pět hvězdiček. Když tento seriál berete jako kriminálku, a ne seriál, který má propagovat komunismus, tak je to výborně natočená, a herecky skvěle zahraná kriminálka, u které si člověk výborně odpočine.¨ A Vladimír Brabec a Radoslav Brzobohatý ve svých životních rolích jsou tu dokonalý.

Všechno nebo nic (2017)

Film měl šanci být dalšími Ženami v pokušení, ale i když měl dobře našlápnuto a byl vtipný, tak do zabili romantickými částmi, v kterých se nic moc nedělo a neskutečně to zabili dabingem. Dlouhý a Dvořák to dabovali, jak kdyby jim to bylo uplně jedno a hlavně bylo to nasazené tak, že to celé znělo uměle a spíš to otravovalo. A hlavní herec, kterého daboval Dlouhý neměl charisma, tak mě ani nebavil. Prostě přes velké očekávání jsem dostal romantiku, kterou ocením na 3* za dobrou technickou práci kameramana, za docela dobrý scénář a herecké výkony(krom poláků) a hlavně za Light and love.

Na plný plyn (2005) (TV film)

Toto vypadalo jak amatérský film. Tv kamera, nudné a špatné záběry, scénář nudný a herci, krom Harolda, nesympatičtí a špatní. 1* za odvahu to natočit.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Kdo dělal na tomhle kameru? Ta kamera je amaterská, jak na naši Bezdružici. Jinak ta kamera, z které bolí oči, se to dá přežít. Sledoval jsem to, protože tam dabuje Jindřich Žampa a koukatelný sitcom, ale na Comedy centralu chodí i lepší sitcomy.35%.

Jedna ruka netleská (2003)

Dobrý to je, ale neobsahuje to tolik železa. Geniální Ivan Trojan jako Hitler, jinak normální černá komedie plná skvělých hereckých výkonů a pár dost dobrých gagů. Dlouhý ukázal pinďoura a Matásek v roli zločince, který moc nemluví, je chladný a nebezpečný taky suprový, ten zahraje vše.😅 Tomu nemůžu dát míň než 4*.

Street Racer: Cesta za svobodou (2008)

A zas tak špatný to není. Kamera normální, spíš to vypadalo jak tv film. Herecké výkony byly průměrné, nejvíc mě bavili představitele Johnyho a Daniela. Na mě tam bylo málo akce a víc než akční, to bylo drama, ale dalo se na to koukat. Bohužel to je strašně předvídatelné, ale hodnocení na csfd je moc kruté. Dal bych tomu 35%. Plus tomu dodal skvělý dabing Kuby Nemčoka, který nadaboval Daniela.