V zajetí rychlosti (2005)

Nezastavitelný, nedostižný. Jak mu jeho vášeň velí, nezpomalí, nepoleví. Tuhle přespolní jízdu srdeční nikdo a nic nezabrzdí.

Hodina pušek (1967)

Čas slz za bratry. Čas, který nezná bratra.

Nixon (1995)

Výkop /z/ vysoké hry, t. č. "otce" Ameriky.

Joe Kidd (1972)

To westernovému lokálu věrný Cli/e/nt, kterému slova nesluší. Když však jde o bezpráví nebo spravedlnost, nemlčí. Jeho kolt zakročí.

I.Q. (1994)

Albert, má na ně patent. Vyřešit emoční rovnici o dvou zamilovaných. Teorii lásky uvést v praxi.

Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

...a loď pluje. S tím nejcharismatičtějším pachatelem - elegánem na palubě. Statečně odolává, ale na Columba nemá. Ten vyletněný, jako pírko lehce sfoukne, spláchne i tenhle případ.

Hud (1963)

Rodinná kovbojka aneb další z /H/áčkových rolí slavného vysokého blondýna. Cynicky a zpříma, rázná frajeřina od Paula. Tatam je pověst vznešeného sympaťáka. Má v sobě kus Brandova výtržníka, kainovské krve Jamese Deana.. Nezdárný syn otce, zpovykaný strýc synovce, kterému není nic svaté. Hádavý, hladový, stálý potížista. Hlídá si, co se mu hodí. Příležitostně u žen žádaný, ale nemilovaný, oči barový, co rád s flaškou i po ránu kamarádí. Vyhýbající se charakteru zodpovědnosti, v jeho povaze skotačí rarášci divocí. Zevnitř uzamkl Hlavní Uzávěr Dobra. Co chtěl, to teď má. Dýchá volný vzduch, sám. Jeho dům, jeho hrad.

Sedm statečných (1960)

V čele šťastné to číslo, které za jeden provaz táhne. Sedmero charismatu v sedle.

Seber si svých pět švestek (1983)

Místních strašáků roj, sousedský ping-pong a slunce, seno, trocha pařížské erotiky do dědiny, sem tam francouzský song i fór.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Najít si v okolí svůj díl. Stát se součástí dění. Střihnout si vlastní styl. Hudba mládí tu hraje prim. Jak jsme se hledali, zápolili se sebou samými, se svými životy. Tací jsme byli, kotě, já i ty, když nám bylo "teens." Natáhnout dlaň sladkostem, kouzelnici lásce, vypustit z hlavy... báseň.