Hora mezi námi (2017)

Film som pozeral až do jednej v noci bez zaspatia, čo je neklamným a hlavným príznakom kvality. Užíval som si exteriér, tie hory. Elbovi by som mohol vyčítať leda tak malú hlavu. Winsletka bola síce ešte k svetu, ale jej obsesívna žiadza "inteligentne" sa promenovať po horách s chromou nohou ako aj jej exces tesne potom, ako nestihla vlastnú svadbu ju stavia do pozície tak trochu hlúpej a tak trochu povrchnej postavy. Ale kto vie, stretnutie s Idrisom Elbom mohlo urobiť svoje. Počas pozerania filmu som si živo predstavil paralelné scenáre, kde by režizér nechal umelecky zhebnúť jednu, alebo druhú postavu, a hneď by to malo vysoko umelecky o dve hvezdy viac. Oceňujem, že k tomuto trapnému klišé sa režizér neznížil.

Listopadoví vrazi (2017)

O čo je to lepšie, keď má film scenár od spisovateľa, nie ako keď si kravka vymyslí nejakú vlhkú blbosť a potom si ju zrežíruje - čo ma dostalo naposledy - https://www.csfd.cz/film/510945-ktery-je-ten-pravy, a júzri csfd, imdb a rottentomatoes perfídne vyhodnotili film "Který je ten pravý" ako lepší než je November Criminals. Film November Criminals - podľa rovnomenného románu - poniektorých zmiatol zaradením filmu "Krimi" a tak to hodnotili podľa Derricka - a vôbec si nepovšimli, že kriminálna zápletka je podružná kulisa. November Criminals totiž je vzťahovka a pár ďalších vecí - ale rozhodne nie vlhká fantázia nadržanej kravky ako "Který je ten pravý". Tri a pol ale kvôli mase ľudí čo v tom hľadala Derricka alebo Kriminálku Las Vegas dám 4.

Který je ten pravý? (2017)

Slečinka si vytiahla zo zadnice scenár a zahrala sa na režisérku. Celkom zbytočný film, nerealistický, nekomediálny, nedramatický a neromantický film, ktorý sa dal pozerať len s častým posúvaním vpred. A tá Whiterspoonová, to už je taká bečka.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Nuda, nuda, nuda. Hlavný mačo - mladý agent nemá na hlavnú rolu. Jeho frajerka - škaredá a bez chémie. Nudná digitálna akcia. Dve hviezdy za to, že mlynček spustili dva krát.

Humans (2015) (seriál)

Gemma Chen to ťahala. Katherine Parkinson podrážala - jej obsadenie bolo chybou - neuveriteľne ma srala svojou neschopnosťou hrať a vyzerať, aspoň sa obliecť, učesať, ksichtiť inak ako v IT Crowd. Celá anabáza s aktivovaním adult mode bola obrovskou trápnosťou, rovnako ako aj príbeh o stratenom bratovi, ktorý nám mal akože priniesť "hlbšiu emóciu". Naznačená vízia je síce fajn, ale nemá to skutočný príbeh. Vo všobecnosti, tento druh príbehov o humanoidných androidoch, ktorých ľudské vlastnosti sú vzdialenou, brutálne vzdialenou sci-fi víziou - stojí za zmätením širokej verejnosti o nebezpečenstve umelej inteligencie.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvá až šiesta séria. Celý tento počin je výnimočný.

Jericho (2006) (seriál)

Pripomínalo mi to seriál Dallas, ale zúfalo tam chýbal Džejár. Asi do 20 dielu som riešil, či to ustojím, tzn. dopozerám. Toto nemalo scénár. Bolo to varené z vody, z dielu na diel. V stručnosti, bola to taká sladkastá pozitivistická sračka.

Modlitba lovce (2017)

Na to, že predlohou bola kniha to bolo horšie, ako keď si predlohu vymyslí režisér pri natáčaní. Priemer je u mňa to, keď má film hlavu a pätu, je tak normálne konzistentný a zmysluplný - v podstate celkovo dobrý. To tento film nie je. Topornosť Worthingtona tak nevadí. Ale to že sa zapojil do takéhoto viacmenej podradného filmu aj ako producent o ňom vypovedá niečo dosť negatívne. Feťácky zabiják s hodným srdíčkem je cez čiaru.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Oproti mnou výborne hodnotenej prvej sérii je druhá séria sklamaním. Hra na istotu, odfláknutý scenár, bez fantázie.