Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 10.7.2020  15:27
    Greyhound (2020)

Válečný thriller, ve kterém se Tom Hanks snaží ochránit spojenecký konvoj před německými ponorkami v tmavých vlnách severního Atlantiku. Zvláštní film. Zvláštní i tím, že postava, kterou Tom Hanks ztvárňuje, je silně věřící, prožívá bolestně každou smrt a zatímco se muži radují ze zničení první německé ponorky, na jeho tváři můžeme číst bolest ze zmaření lidských životů. Osobní prožívání pocitů je v tomto filmu minimálně v rovnováze s akcí a vytváří velmi autentický celek.

• 5.7.2020  01:23
    My Dear Lady (TV seriál) (2020)

Pravděpodobně typický čínský seriál z žánru "feel good". Jednoduché, bezkonfliktní, lehce růžové, nepřináší nic nové. Přesto se mi líbilo. Hlavní dvojici to sluší, ukazují slušnou chemii a zajímavý věkový rozdíl, žena z druhé hlavní dvojice je dokonce charakterově zajímavá (nejvíc ke konci seriálu). Líbila se mi i většina ostatních charakterů. Vnímám to jako příjemnou masovku, jako typický produkt snahy vnášet pohádku do života. Pozitivem je 16 epizod při délce 35-40 minut na jednu. Zbytečně to nenatahovali.

• 30.6.2020  00:35
    O chloupek (2020)

69% - příbeh až tak nezaujal. Je zajímavé, jak je divák hozen do příběhu dívky, nasazující si kočičí masku, aby měla klid od rodiny a mohla být se spolužákem, ale ne zcela to fungovalo a některé zvraty na konci jsou vyloženě deus ex machina.

• 27.6.2020  02:08
    Geunyeoui sasaenghwal (TV seriál) (2019)

Park Min-yeong se krásně směje. Prototyp jemnosti, který má kouzlo i když překračuje hranice fangirlingu. To je hlavní a největší důvod, proč Her Private Life dávám 4 hvězdy. Ono je to totiž jinak jihokorejsky standardní. Prvotřídní práce, ale dějově neohromí. Ještě, že to má Park Min-yeong. OST https://youtu.be/_W7Rimrt1KM

• 25.6.2020  23:24

Do naha svlékající konverzační drama, okořeněné vtipem a špetkou laskavosti. Jen bych zpochybnil ty remaky a Giunnesův rekord - film Sairat jich má pět přímo v Indii.

• 12.6.2020  03:03
    Moje Holo láska (TV seriál) (2020)

Ničím nepřekvapující, ale koukatelná romance. Standardní klišé obalená umělou inteligencí. Sandardně jihokorejsky kvalitní herecké výkony a hodně sympatická Ko Sung-hee, kterou jsem si uvědomoval poprvé. Taky potěšila policistka ve vedlejší roli. Kde já ji už viděl? :) Pokud mě něco vadilo, tak občasně přehnané téma sebeobětování se. Naštěstí na ně netlačili dlouho. ■ Trailer https://youtu.be/7DUhyNpptow

• 7.6.2020  12:11

Velmi japonské. Ne zcela jsem tomu rozuměl. Ne, že bych nevěděl, kdo byl Oda Nobunaga, nebylo mi však jasné, proč jednal, jak jednal a co si z toho odnést. Také jsem ne zcela hápal uvažování komorníka v hotelu a ne úplně mi sedly "náhodné chvíle", kdy někdo cinknul na zvonek. Nejlogičtější mi na tom všem připadá duševní přerod hlavní hrdinky, přestože ani ten ne zcela chápu. Víc věcí je na Honnouji Hotel bizarních a podezřívám autory, že některé jsou i samoúčelové. Velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami. Haruka Ajase mi víc sedla v jiných filmech. Na 4 se mi nelíbí a 3 dát nechci.

• 6.6.2020  14:58

Jemně trhlý a dějově lehce pohádkový muzikál. Na začátku jsem měl všelijaké pocity, ale nakonec se mi líbilo, mnohé taneční scény s podíval opakovaně a dvě písničky si našel v originální verzi. Nakažlivé. Ayaku Miyoshi jsem viděl poprvé a je sympatická. Přičemž oceňuji, jak zvládla různé hudební styly - upřímně - v klasickém tanci v parku nebyla až tak doma, ale zase street dance jí v krátké ukázce sedl perfektně a je jen škoda, že ho nebylo víc. Napsal jsem obsah. ■ "Dance With Me." ■ P.S. Tancuju doma https://youtu.be/y3LLGt2nk1s nebo https://youtu.be/rMbB5tiz0Z0

• 6.6.2020  00:07
    Stargirl (2020)

Někdy okolo třetiny nebo poloviny Stargirl jsem si pomyslel, že netuším, kam se děj vyvine. Vyvinul se zvláštně a líbilo se mi. Něco trochu jiné, než by člověk čekal. Ale inspirující. Minimálně myšlenkou, že to, kým jsme, si musí každý určit sám. A nemusíme to žádat hned.

• 5.6.2020  04:45
    Cizí oběd (2013)

Rikitiki napsala “křehký příběh” a je to tak. Pomalu vyprávěné, vztahové, citlivé, minimalistické. Oběd, který se v Bombaji dostane na špatnou adreu a odstartuje vztah na dálku.

• 29.5.2020  19:35
    Zelená hranice (TV seriál) (2019)

Nebýt nedotaženého mystického závěru, dal bych tomuto mysterióznímu amazonskému krimi vyšší hodnocení. Škoda, protože minimálně šest epizod z osmi vypadalo super. Džungle je neokoukaným prostředím, pohledy na hnědé masy vod a nedotčenou přírodu až dokumentárně dokonalé, herci zajímaví. Doopravdy mě to dlouho bavilo a je mi líto, že závěr shodil hodnocení na tři hvězdy.

• 28.5.2020  17:43

Ke konci tomu scénáristicky docházel dech, což ale neznamená, že by to nebyla fajn sympatická, s nasazením zahraná a zašmodrchaná středoškolská romance :).

• 24.5.2020  02:07
    Jeho temné esence (TV seriál) (2019)

Lepší, než film. Komplexnější, méně na efekt, temnější.

• 21.5.2020  03:39
    Love Aaj Kal (2020)

“Skočíš se mnou?” “Pojďme.” ■ Tento film má několik neduhů. Za prvé oba hlavní mužští herci mi byli nesympatičtí - ten z minulosti víc. Kurnik, šopa, proč se museli chovat tak debilně aspergerově? Za druhé scénář - rozumím jaké rozpory lásky a nejistot chtěli vyjádřit, minulost a současnost však na sebe místy šroubovali nesmírně křečovitě. 2 hvězdy. Naštěstí je zde uvěřitelný majitel baru a především, PŘEDEVŠÍM, moderní, úžasná sexi kočka Sara Ali Khan, na které film z velké části stojí a která scénu zachraňuje. Nejen, že se na ni dá dívat, ještě dobře hraje. Přestože jsem Lásku dneška 2 za polovinou zastavil a udělal krátkou pauzu, během které uvažoval, jestli dokoukat, nakonec nelituju. ■ Trailer https://youtu.be/EZ8lTqDmSyQ

• 17.5.2020  23:29
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

"Říkali nám, že jste stále křesťanská země." ■ Originální, variabilní, "staroseverské". Multičasové krimi, ve kterém jsem se párkrát smál dost nahlas. Těším se na druhou sérii (která by podle absolutně otevřeného konce mohla být). Trailer https://youtu.be/XCm1SMSHdhA

• 14.5.2020  03:17
    18 dárků (2020)

Originální příběh matky a dcery. Ne dokonalý, ale s množstvím uvěřitelných chvil. 84%, co se mě týče.

• 6.5.2020  23:55
    Sekigahara (2017)

Dát o hvězdu míň by nebylo uctivé k technické a herecké kvalitě filmu, měl jsem však chuť to udělat, protože je to celé nepřehledné. Pokud dokonale neznáte intriky před bitvou, neorientujete se v nich. Stejně tak je místy nepřehledná i bitva. Taky nevěřím, že to byla bitva práva a bezpráví. Nicméně vypadá to super a je fakt, že historie byla doopravdy nepřehledná a bitva u Sekigahary se tvůrcům rozpadla v rukou. To tento film drží pohromadě ještě dost dobře.

• 5.5.2020  01:40
    Koi wa cuzuku jo doko made mo (TV seriál) (2020)

Mone Kamishiraishi není nejlepší herečkou, občas maličko přehrává, je však zábavně ultra kawai a tento "nevyléčitelný případ lásky" zachraňuje. Všeobecně příjemná záležitost, kterou jsem často sledoval s úsměvem.

• 2.5.2020  22:02

Zajímavé. Odvážné. Nepřehledné jako život. A maličko nejisté. Také jako život. Celý film jsem neměl tušení, jak dopadne. Po skončení jsem začal hledat, podle čeho je to natočené a ukázalo se, že se jedná o originální scénář a scénáristka byla současně režisérkou. Nepochybuji, že dostala na plátno přesně, co chtěla a oceňuji to. Pro některé lidi bude The Half Of It hůř stravitelné, ale dobře jim tak. ■ Dobrý komentář: silentname

• 30.4.2020  19:08

Některé části této epizody jsem si pustil opakovaně už asi 4x.

• 29.4.2020  21:05
    Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

"Soudruh synovec z Londýna." ■ Dvojice Ye-jin Son & Bin Hyeon: 110%. Děj v Severní Koreji: 100% (kupodivu zřejmě dost přesně znázorněné, přestože laskavě - uprchlík ze Severní Koreje se při natáčení vyjádřil, že měl pocit, že je zpět ve své vesnici). "Bohyně" Ji-hye Seo: 100%. Polovina 9. epizody, kdy jsem měl “zimomriavky”: 120%. Hudba: 80%. Ostatní herci: Fajn. Nerealističnost: Akceptoval jsem. Vadilo mi: Děj v polovině změnil tempo a chvíli trvalo, než jsem si zvyknul. Celkově: 92%. ■ OST Picture Of My Heart https://youtu.be/XrnK1wqDO1k

• 23.3.2020  09:32
    Gunju : gamyeoneui juin (TV seriál) (2017)

Čistých 70 %, hlavně proto, protože je to opakování viděného a protože Kim So-hyeon byla v loňském historickém The Tale Of Nokdu lepší. Ending song https://m.youtube.com/watch?v=rWuOo4kAuUc

• 21.3.2020  22:04
    Titanic (1997)

Tak jsem to dnes ukázal Prťatům (dostaly na fyzice domácí úkol, jak velká a z čeho by měla být deska, která udrží Jacka a Rose). Nechtěly sledoval, ale chytlo je to. Jedna měla Rose za svoji hrdinku, druhá na konci docela brečela.

• 25.2.2020  00:49
    Ókami to kóšinrjó II (TV seriál) (2009)

Jen 3*, protože mě obchodování až tak moc nebavilo. Ale je škoda, že to už nepokračuje.

• 18.2.2020  16:44
    Ókami to kóšinrjó (TV seriál) (2008)

Takový “normální, solidní” seriál, který z průměru vytahuje doopravdy kawai Horo. V druhé polovině mě její vztah s Lawrencem bavil víc. Těším se na druhou sérii!

• 17.2.2020  13:33

Miluji létání v Porco Rosso a toto jsem nemohl, než neoceňovat. Fana mě svým charakterem připomínala Julii z Romeo x Juliet. Rjúnosuke Kamiki je bezchybný. A prostředí je krásné. Souhlasím s komentářem rikitiky. ■ Trailer https://youtu.be/h0DgpNKmktQ

• 17.2.2020  00:51
    Taijó (2016)

Pěkná blbost. Japonský pokus o postkatastrofické sociální podobenství. Hysterické, hloupé. Nezachrání to ani dobří herci. Pokud mě náhodou časem napadne, co tím chtěli tvůrci říci, jednu hvězdičku přidám.

• 16.2.2020  02:50
    Isi a Ossi (2020)

Pohádkové, limonádové, ale ústřední dvojice spolu nevypadá špatně a v určitých scénách, kde jsou spolu, provádí v rámci aranžovaného vztahu docela zajímavé věci. Největší slabinou filmu je nerealistická snaha o moralizaci, nicméně má to určitou svěžest a životaschopnost.

• 11.2.2020  14:27

Úplná klasika. Naivní herecky, perfektni v akci, slušná v atmosféŕe.

• 10.2.2020  11:38
    Deo paekiji (TV seriál) (2017)

Lee Yeon-hee patří mezi mé oblíbené herečky. Esence ženskosti. Ostatní postavy mě v úvodu nezajímaly, což se ale později překvapivě změnilo. Seriál má líbivý francouzský kabátek, současně jde však do hlouby korejské duše. Docela zajímavá kombinace, při které si člověk všechny charaktery finálně zamiluje. Nesedl mi jen závěr. Přestože ho chápu. Trailery https://www.youtube.com/watch?v=OpMDtXC2hxo

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47