Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 22.5.2017  14:36

Neoznačil bych to za komedii jako Vavča, ale jinak s ním souhlasím. Prostě život. Nečernobílý, nejednoznačný. Nostalgický, s nadějí, smutný. Zhang Jingchu je perfektní herečka. Její Xu Ke je i přes nedostatky a chyby velmi sympatickou a výraznou postavou. Žena se vším všudy. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MqUV8y5x44M (osobně jsem ale trailer nestudoval a věřil vavčovu doporučení). ■ Po opakovaném vidění obdivuji kameru. Často ruční, občasný rychlý dynamický mix úhlů, zajímavé pohledy - a nepůsobí rušivě! (naopak podporuje aktuálně zobrazovanou atmosféru) Přemýšlení nad snímáním filmu muselo dát šílenou práci!

• 22.5.2017  09:56
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Superhrdinka s roztomilým kukučem :). Perfektní minimálně první polovina. Zábavné ("Ufo!"). Pak mi v kriminální lince začala lézt na nervy sebevědomost pachatele. I kdyby byl sebenamyšlenější, nelezl by stále do stejných lokalit a nemachroval tolik, když ví, že je policie blízko. Pak mě ještě víc začala vadit linie "gangsterského lídra" - přestože chápu, že měla vnášet prvek komična, bylo to moc a od věci. Poslední díly už zdaleka tolik nebavily, jako začátek. Za mě 74% a tvrdím, že aktuálních 86% na ČSFD je nadhodnocených. Zajímavé, že několik snových vložek na téma zefirelliho Romea a Julie, mě nevadilo a spíš pobavilo: "Romeo, ty jsi Korejec?" ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8fPrlZWT83o

• 21.5.2017  11:57
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Znám jen Carryho a Prostřeno. Málo, ale značně profesionální věci. Kdybych si mohl být jistý, že Kazma není pouze tváří, ale taky to všechno sám vymýšlí a řídí (v tomto biznise není jisté nic), dal bych i maximum.

• 14.5.2017  11:56
    Westworld (TV seriál) (2016)

Hm. Do osmé epizody prvotřídní nepozitivní drama. Androidé, jejich lidští "bohové" a celý svět Westworldu jsou tak funkční, že divák zírá. Po celou dobu cynické, s nadstandardním množstvím nahých těl, kruté, nepáře se (standardní seriál HBO - Rome, WoT, True Detective). Co ke konci úplně nesedlo? Pozor SPOILERY ■ ■ ■ Nepochopil jsem dost dobře logiku "posunutého času". Fakt, že se děj neodehrává pro všechny postavy v jednom čase. Rozumím, že může upozornit rozdílné logo a určité další náznaky, ale nechápu, jak se Dolores mohl promítnout před zastřelením pistolníka obraz černého muže, když v tom čase ještě neexistoval (leda, že by její útěk z ranče nebyl ten samý, při kterém potkala Williama). Taky, pokud dobře chápu, jedna ze scén, kdy je s Williamem u kostela a města pod pískem, musí být někdy v mezičase, protože, když s Williamem k místu poprvé dorazí, to ještě zdaleka pod pískem není. Hodně matoucí. Konec SPOILERU. ■ Článek, kolik stojí návštěva Westworldu a jaká rizika hrozí: http://www.edna.cz/westworld/extra/chcete-navstivit-westworld-informace-ktere-potrebujete-vedet/

• 14.5.2017  11:38

70%. Když porovnám seriál s filmem, tak je film jednoznačně lepší. Jednak vhodněji vybraní herci, mezi kterými je silnější chemie, jednak seriál nenabízí o moc více, než film (a nezabere 16 hodin). Chvíle, kdy se jí on přizná, kdo doopravdy je, vyzní ve filmu neporovnatelně silněji. V seriálu mi navíc vyloženě schází scéna, kdy ona přijde k němu domů, dívá se na všechny ty kytary a mixážní pulty a říká: "Jsi to opravdu ty." Film je obecně cyničtější a zobrazením hudebního průmyslu krutě upřímnější. Přestože se seriál dal dokoukat. Z mála, co je v seriálu navíc, se mi líbila linie s otcem - osobnost, přes svou masku dost upřímná.

• 9.5.2017  09:26

Super animace, ze které jsem cítil, že občas používali i trochu víc, než jen běžnou animaci. Na druhé straně méně super scénář. Jako kdyby měli v úvodu myšlenku, pak ji nechali rozpliznout a následně nevěděli, jak tomu dát srozumitelnost, logičnost a formu. Možná by bývalo bylo lepší vytvořit znovu scénář úplně od začátku. Dávám 4*, protože super nápady s origami a od samotného začátku mě zaujalo, jak velmi japonské to je.

• 6.5.2017  17:31

Překombinované a nesedlo mi. 50%.

• 28.4.2017  00:10
    Jokokuhan (2015)

Rozumově uznávám kvalitu, ale ne úplně mi sedlo. Jednak kvůli aktuální náladě, jednak nejsem až tak společensky kritický, jednak kvůli určité japonské mentalitě - měl jsem chuť na konci křičet to samé, co Erika Toda (přestože chápu, že věci nejsou tak jednoduché). Nejvíc mě zajímalo, když seděl s těma novinama na hlavě.

• 25.4.2017  10:00

Článek o oranžovém kocourovi: https://cifersky.blog.sme.sk/c/445930/audrey-hepburnova-si-rozumela-s-kazdym-i-s-temperamentnym-kocurom-ktory-vsetkych-skrabal.html

• 23.4.2017  20:28
    Eoneunal (2017)

Příběh pracovníka pojišťovny, kterému zemřela žena a on má vyšetřit ženu po nehodě v kómatu, vypadal dlouho slibně, ale pak nějak odešel. A neříkám to jen proto, že je konec zvláštní - náhodou bych ho i celkem uvítal, jako důkaz, že takto život vypadá a příběhy mohou končit různě - ale myslím, že i takovýto konec se dal udělat líp.

• 21.4.2017  10:49
    Joheun nal (TV seriál) (2014)

Pokud máte prázdnou hlavu a chcete se napít jemně voňavého čaje :). ■ Zvláštní a příjemné. Zvláštní už formátem - deset dvanáctiminutových epizod zveřejněných na webu. Zvláštní potkáváním, míjením a křížením. Zvláštní teplými tlumenými barvami a hudbou. Zvláštní tím, že většinu času se dva lidé vlastně úplně nepotkají a to i když jsou spolu. Líbilo se mi, zaujalo. Vlastně zaujal už samotný výběr herců - oba jsem znám, nezklamali, potěšili. Je mi příjemné dívat se na filmy točené na Jeju. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=pTNADVTXitw

• 21.4.2017  10:42
    Shorts (2013)

Z pěti krátkých filmů jsem viděl jen Audacity, bez titulků a v hindi, takže nehodnotím. Audacity je o rebelství dospívající dívky vůči dominantnímu otci.

• 18.4.2017  07:51
    Bai jin nu wang (TV seriál) (2011)

Dostal jsem něco trochu jiné, než jsem čekal a jsem spokojen. Dlouho nepředvídatelné, po polovině se poněkud natahovalo, ale viděl jsem 33dílnou verzi (existuje 22dílná). Po dlouhé době seriál, který mi přinesl něco nové - konkrétně zlatokopku a studenta hudební školy v Paříži, který řeší tíživou finanční situaci vyděláváním si jako dvojník bohatého dědice. Narazí na sebe, ona nadšena, že potkala ideálního muže. Když to praskne, je on vyhozen ze školy a musí se vrátit domů na Taiwan, kde jeho sestra prodává v tržnici zeleninu. Zajímavé je, že mi tentokrát nevadila žádná postava, ani ty vyloženě rustikální. Výborně obsazené, zahrané. Lynn Hung jsem opakovaně viděl v IP Manovi, ale nepoznal bych ji (v Material Queen je mnohem víc sexi a mnohotvárná). Občas příjemně hudební. Vavčou zmiňované popkulturní vložky jsem neregistroval, asi proto, že Taiwan není moje specialita. ■ Upoutávka: https://www.youtube.com/watch?v=eY2ZoxPhShM ■ P.S. Vypadá to, že není rozdíl mezi 22dílnou a 33dílnou verzí. Epizoda u jedné trvá něco přes hodinu, u druhé třičtvrtě.

• 14.4.2017  22:19
    Tanna (2015)

Podle skutečného příběhu. Souostroví Vanuatu, před nějakými třiceti lety, což ale ve filmu není vidět, protože obyvatelé části ostrova se dobrovolně rozhodli pro tradiční způsob života, který jen několika okamžiky dává najevo, že se jedná o současnost (domorodci například vědí, že existuje britská královna a dokonce už i někdy měli na sobě západní oblečení). Unikátní.

• 14.4.2017  16:17

O Your Lie in April jsen náhodou zakopl a nevěděl, že v tom je Suzu Hirose. Dobře se na ni dívá, možná až moc super charakter. Naopak, hlavní hrdina mi svojí povahou leze na nervy - obecně nemusím ufňukané typy. Dvě hvězdičky pro něj akorát. Co se Suzu týče, viděl jsem s ní už třetí věc a všude byla podobná. Ocenil bych od ní v budoucnu jiný typ postavy. Do plusů naopak dávám, že jsem neznal příběh (seriál) a netušil, jak dopadne. Nic nového, koukatelné, duet klavíru s houslemi hodnotím jako super.

• 11.4.2017  11:05

I Jihokorejci mají mainstream, xkrát viděný a v západním stylu. Neurazí. Kang Ye-won, kterou jsem viděl poprvé, byla v roli kancelářského, věčně odmítaného, outsidera docela zajímavá a občas (komunikace se psy) docela zábavná.

• 8.4.2017  15:58
    Deoking (2017)

Dobré. Dost dobré. Neměl jsem na to úplně náladu, ale 4* zasloužené. Politika ako sviňa.

• 3.4.2017  01:49

Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541

• 2.4.2017  11:03

Před dvanácti lety byla unesena osmiletá Cherry a dnes se vrací. Po skončení filmu jsem nevěděl, co si myslet, ale teď se mi už rozleželo. Není to zle technicky udělané. Dobří herci, kamera, atd. Režisér a scénárista nabouchali do filmu náznaky, slibně vypadající prvky, vzájemně sice chaotické, ale nevypadají zle, načež to celé neskončí vyloženě zle, ale ... hmm. Jsou tam nelogičnosti, není mi jasné, jak vlastně která postava uvažuje a pro diváka je těžké definovat, co chtěl básník říci. Něco okolo 50%.

• 2.4.2017  10:55
    Kříž cti (2012)

Budu doporučovat. Skutečností inspirovaný příběh, kdy se nad Norskem v roce 1940 vzájemně sestřelí Němci a Britové a přeživší členové posádek musí přežít v sněhové bouři v dřevěné lovecké boudě uprostřed ničeho.

• 2.4.2017  10:38
    Emperor (2012)

Čekal jsem kousek historie a víceméně jsem ho dostal. Romantická linka mi na rozdíl od většiny nevadila, protože by bez ní byla postava generála Fellerse výrazně plošší (asi v reálu i byla, protože jsem googlením o oné lince nenašel v jeho skutečném životě nic).

• 27.3.2017  15:53

Čistých 70%. Příběh o klukovi, který je lídr v akčních hrách, ale mimo toho nezaměstnaný. Což je jen intro. Je vyzván, aby jedné dívce vrátil za úplatu mobilní telefon, učiní tak, aniž by ji vyrušil ve sprše. Druhý den je zatčen za vraždu a všechny důkazy jsou proti němu. Nenudí, ale není to nic nového (nejvíc mě zaujalo, jak hlavní zloduch pracoval s daty). Zaujala postava hackerky, která je takový introvert, že použije telefon, i když má dotyčného přes stůl. Ale jako celek to není stále za víc, než za těch 70%. Jinak, pro Ji Chan-wooka je to po hromadě seriálů první hlavní role ve filmu. Průměrný výkon od něj.

• 26.3.2017  17:37

Kompaktní. Ne s "vlastní představou a nebojácné", jako poslední Popelka. Ale fajn a slovenský dabing mi vůbec nevadil.

• 26.3.2017  11:23
    Lukostřelci (2011)

Důsledkem vidění filmu je, že jsem googlil o mandžurských invazích do Koreje (nedopadlo to pro Korejce nic moc). Dávám 4* s tím, že pokud je někdo nadšenec do bojových filmů, dá klidně i maximum. Ano, i mě to některými scénami připomínalo Apocalypto.

• 25.3.2017  21:43

Pokud přijmu zízinu definici, že tři hvězdičky nejsou špatné hodnocení, pak je prostě dát nemohu. V tomto filmu nefungují vztahy. Moon Chae-won hraje, jako vždy, to znamená velmi příjemně, ale oba hlavní představitelé nepasují dohromady. Vlastně nikdo nehraje zle a je tu spousta výborných a mě známých herců, ale nic tu nepasuje dohromady. Jediný jakž-takž funkční pár je ta dvojice z baru. Totálně režisérsky a scénáristicky nezvládnuté. Přemýšlel jsem, co je zle a díval se, kolik ještě minut do konce.

• 24.3.2017  01:53

Ale jo. Plný počet. Hlavně proto, protože to nemá slabší epizody, nevidím nedostatky a pocit, že chci dát maximum, ke konci sílil. Žánrově svým způsobem "pomalá tragédie". Pomalý song "Will Be Back": https://www.youtube.com/watch?v=MGYJd1tqwio

• 18.3.2017  22:10
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Seriál mého dětství a uznání i po opětovném vidění první série (6 epizod).

• 17.3.2017  23:40

Nemohu si pomoci, ale film se mi líbí i po opakovaném vidění na 4*, přestože to není nic výrazného. Jednoduché, melancholické, se zemitými barvami, občas moře. ■ Ať googlím, jak googlím, nenacházím nic o tom, že by Irsko takto terorizovalo subrománskou Británii.

• 16.3.2017  02:21

Viděl jsem, přečetl komentáře pozitivní, komentáře negativní, ale nějak nevím, co napsat. Snad je, že se na tento příběh ani jiný film vytvořit nedal.

• 7.3.2017  00:46

Asi jsem na to neměl úplně náladu. Málo cynické :).

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35