Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 19.1.2019  23:11
    Tina a Vore (2018)

Velmi zajímavé, místy bizarní, syrové a s výbornými hereckými výkony hlavní hrdinky (a jejího partnera). Když se odhalilo, o co jde, ztratilo to určité pětihvězdičkové kouzlo, ale on asi nebyl cíl tvůrců držet to pod pokličkou až do konce (a také se některé dějové prvky odhalily až ke konci). Nicméně dokázali diváka udržet (přestože mnohý se může místy nudit). Místy je to až nehezké, ale i v tom vidím značnou zajímavost. Primárně existencionální.

• 19.1.2019  00:08
    Mamut srstnatý: pitva (TV film) (2014)

Jako dokument k vědeckému objevu výborné.

• 13.1.2019  11:48

Jednoduché (možná, až moc), přímočaré (možná, až moc), ale dětem se líbilo a na vánoce vedle tradičních pohádek fajn. Kupodivu to není hloupé. Princezna je dřevo, ale nemusí být každý člověk jako herec. Čarodejnice ok, skřítek sympatický, Martin je jako slepý hrdina uvěřitelný, matka bezchybná, komparz fajn, ostatní vedlejší postavy tuplovaná dřeva. Pěkná výprava.

• 6.1.2019  21:34

Většina tu dává tři hvězdičky, ale mě to nepřipadne tak zlé. Ani horor to není. Psycho s lidskými představami naopak ano. ■ Když člověk skončí připoutaný na posteli na místě, kde se nedovolá a společnost mu dělají představy, jeden pes živící se lidským masem a "Smrťák". Ano, retrospekce z minulosti doopravdy mohlo být míň, nenapadá mě ale, jak by bez toho bylo možné hlavní hrdinku plně pochopit. ■ Knihu Stephena Kinga jsem nečetl. ■ Za mě 72%. ■ P.S. SPOILER: Rozumím, proč následně (opakuji jestě jednou, SPOILER) naskočila do auta a jela. Věděla, že nemá mnoho času a toto bylo rychlejší, než telefonovat o pomoc a čekat, než se někdo sebere a přijede k ní. V reálu to i se štěstím bylo rychlejší.

• 6.1.2019  21:29
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Má máma dala mé ženě DVD k vánocům, díval jsem se taky :). Poprvé jsem viděl před mnoha a mnoha lety a vybavoval si jen mlhavě, nicméně některé citáty jsou legendární: "To je žena! Sežene i drezínu!"

• 2.1.2019  10:56
    Raazi (2018)

V roce 1971 neměli v Indii možnost podívat se do budoucnosti a nevěděli, že Pákistán zaútočí první. Pak by asi bylo jednání hlavní hrdinky méně kontroverzní, nicméně špionáž je “nefér” v každé době a jejím relativním opodstatněním dokáže být jen záchrana životů na vaší straně. Což je, co Sehmat dělá. I přes zmíněnou kontroverzi hodně bezchybný a reálně vypadající film. Velmi dobrý komentář napsala Andrea1717, která vytvořila i titulky https://www.csfd.cz/film/601110-raazi/komentare/?comment=10977567

• 1.1.2019  17:56

Kdybych znal předlohu a orientoval se, asi bych hodnotil výš.

• 1.1.2019  15:25

Historie, která nemá vyloženě kladného hrdinu a žánr, který je těžké definovat. Nindžové jsou chamtiví, ale současně vykreslováni jako hrdinové. Zajímavá je příčina, pro kterou hlavní hrdina bojuje - získání peněz, aby se mohl oženit a jeho vyvolená se přestala chovat chladně a odmítavě. Historicky-realisticky-zvláštně-moderní. Velmi japonské a souboj s noži velmi efektní.

• 29.12.2018  04:26
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Ke konci se snižuje kvalita a závěr dost nezvládli. Škoda. Eve je velmi zajímavě ztvárněná. Villanelle je velmi zajímavá také, ale nerealisticky, protože zabiják, ukazující se takto, by neměl dlouhou životnost. Postava pro seriál, o němž tvurci předpokládají, že masy vezmou cool nerealistický charakter. Líbivé, ale nerealistické. Mínus - v určité momenty jako by postavy nemyslely.

• 28.12.2018  22:17

Stále koukatelné a pochopitelné.

• 27.12.2018  15:30

Klasika se nedá komentovat :)

• 25.12.2018  14:01
    Perinbaba (1985)

S odstupem let zvyšuji hodnocení. Je to surrealistické, ale zvykl jsem si :).

• 24.12.2018  22:55

Docela blbost, ale mé desetileté dcery prohlásily, že to de. Pár použitelných míst. Některé vizuální nápady zajímavé, ale celkově to příbehově mělo být mnohem lepší.

• 24.12.2018  17:18
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Poněkud slabší pohádka. Tak 52%.

• 22.12.2018  23:34

Starší styl vyprávění pohádky, při kterém jsou hlavní postavy relativně pasivní. Zajímavé, že jsem doteď neznal.

• 22.12.2018  00:24

Maličko křečovitá sci-fi romantika o cestování časem, ale fajn. Meg Ryan to táhne. Slabší 4*.

• 19.12.2018  01:56
    Ildan ddeugeobge cheongsohara (TV seriál) (2018)

První epizody nenadchly, ale po osmé epizodě se mi líbí. Vysvětlení jsou dvě. 1) Kim You-Jung úvod přehrávala. Jak přestala přehrávat, je lépe. A ano, umí hrát a je krásná. 2) Yoon Gyun-Sang, od kterého jsem nic nečekal, překvapuje, jak je dobrý. Tedy, člověk, úzkostlivě svíraný čistotou, je velmi vděčná role, ale on se jí zhošťuje výborně. Je zábavné ho sledovat, současně je ale lidský a pochopitelný. Věřím mu a držím mu palce do dalších epizod! Fighting!

• 18.12.2018  13:28
    Duan Nao (TV seriál) (2017)

Uváznuti v smrtelné online hře. Zhruba desetihodinový sci-fi seriál (2017-2018), který klame tělem. Opticky je pro teenegary, v reálu je svojí inteligencí, krutou realitou a etickými otazníky (jedna postava je vyloženě zvrhlá) vhodnější pro diváky starší. Řešení některých problémů jsou tak náročná, že divák nestíhá, což považuji za pozitivum, protože kdyby byla jednodušší, nebylo by to věrohodné. Psychologie, hry, mentální klaustrofobie, akce, romance a trocha humoru. To celé super zpracované, s více než 3000 triky a více, než osmdesáti herci v rolích hráčů. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=h-pRfYuqayA

• 16.12.2018  19:16

Chci to vidět znova a bez titulků, abych se mohl víc soustředit na obraz. ■ Viděno. Maximum zasloužené. Víc https://www.kinobox.cz/clanek/15036-myslite-si-ze-uz-jste-videli-o-valce-vsechno-zapomente-na-to-takhle-jste-prvni-svetovou-valku-dosud-nespatrili ■ Nakonec píšu vlastní recenzi https://scobak.blog.sme.sk/c/498840/they-shall-not-grow-old-nikdy-nezestarnou-recenze-dokumentu-petera-jacksona.html

• 10.12.2018  02:50

V podstatě to funguje i jako dokument zázraku na řece Hudson.

• 9.12.2018  10:40

Sexi vampírka, žijící 500 let, s problémy placení nájemného, zavětří atraktivní pach pocházející z hezounkého, lehce namyšleného mladíka. Zvláštní, divná, ale ne vyloženě špatná jednohubka o čtyřech hercích. Dokonce to hodnotím dost pozitivně. Třeba ovšem říci, že jsem muž a mohu být ovlivněn vhodně naaranžovaným záběrem na dotyčnou (oblečenou) vampírku čtoucí knihu, ležící zády na gauči a s hlavou visící z gauče. To nebylo nezajímavé.

• 7.12.2018  00:43

Ještě před shlédnutím jsem se snažil přeložit si název, zjistil, že to nejde a pak našel pojem Laplaceův démon. Fyzika, pravděpodobnosti. Film pracuje s touto hodně zajímavou teorií a měl ohromný potenciál. Má výborné obsazení, výbornou řemeslnou práci, selhává však v příběhu. Retrospekce dokáže být rušivá, občas je to kostrbaté a ani některé pěkné části to nezachrání. Jako by režisér nevěděl, co chce zkoušet. Doopravdy škoda.

• 1.12.2018  15:11
    Stree (2018)

Lehce strašidelné indické béčko o městě, ve kterém Stree odnáší muže a syn krejčího se právě zamiluje do mladé záhadné dívky. Asi 2/3 to mělo nějakou atmosféru, která s jedním odhalením padla, ale na konci to zase trochu šlo. “Ó, Stree, přijď zítra!”

• 28.11.2018  01:35

Pokud František Fuka napsal o nejnovějším A Star is Born, že je to červená knihovna, pak by mě zatraceně zajímalo, co by řekl o tomhle. Z mého pohledu je to sebevědomě pompézně natočená čínská holywoodská romance. Ne úplně předvídatelná, se zajímavou hlavní hrdinkou a v krásném Singapuru.

• 27.11.2018  17:08

Super! Dost jsem na to čekal, netušil, jak se vyvine, bál se zklamání, ale super! Maximum, protože je to nejrealističtější ukázání vztahu muže středního věku a mladé holky, jaké jsem zatím viděl. Dva sympatické charaktery, trochu jiné, než by člověk čekal. Nebudu spoilerovat, jen řeknu, že Nana Komatsu místy předvedla i docela sympaticky živočišný výkon. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=EBATmXTR-8g&fbclid=IwAR2Q4mFR89wWa6WeHzlPzB_e18PBPc8dDFT5eb4lRGUmW6EVKrYSPH6dTsw

• 27.11.2018  10:38
    Ahn siseong (2018)

Historické, válečné, překvapivě dost přesně podle skutečné události. Pouze skutečné jméno velitele, který pevnost Ansi bránil, zmizelo v historii času (uváděné jméno je tradované, ale zřejmě vymyšlené později).

• 21.11.2018  09:46

Absurdní fatalistický rockový humor, ale jako celek je to spíš smutné. Nevím, zda je toto film, který bych doporučil kamarádům (aby na mě nekoukali divně), ale na druhé straně jsem se občas smál nahlas. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=9wnSoHHWRK8 ■ Po druhém vidění zvedám na maximum.

• 18.11.2018  16:23
    Miseuteo syeonsyain (TV seriál) (2018)

“Guns, glory, sad ending.” ■ Seriál stál 27,8 mil. USD a je to na něm vidět. Výborná filmařina. Bez jediné postavy, která by mi vadila. Z filmově neznámého období korejského císařství, ve kterém Japonsko stupňovalo své požadavky. Do jisté míry historická fikce, protože američtí vojáci v tomto čase nebyli v Koreji přítomni, ale nevadí. Mnohé veci odpovídají. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=rPJSo4fhtRU ■ Pěkně pracovali s písní Greensleeves https://m.youtube.com/watch?v=A8tH9wKvVdY ■ P.S. Víc herců ve vedlejších rolích jsem znal už z Descendats of the Sun.

• 13.11.2018  01:07

Doopravdy pěkné. Americkou verzi neznám (podle US traileru je japonská verze dost silnou kopií), ale tato zapomětlivá romance byla zábavná, citlivá, japonsky sexi a co se kulis týče, připadal jsem si několikrát jako v Jurském parku. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=uRbLbJoyzwM&fbclid=IwAR18LxwvVkX8wq_81w__Drc0pH5qYEadQGgHq31u9PNiTZd5JSHyTE2KU5E

• 12.11.2018  20:55

Cituju Františka Fuku: "Je to červená knihovna. Ale i červená knihovna se dá natočit dobře nebo blbě."

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42