Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 10.4.2018  13:45

Pokud se vám líbila Komorná, koukněte na tohle! ■ Primárně jsem si pustil, protože znám japonský originál. Korejský remake je kompaktnější (což má logiku, protože japonský jsou dva filmy), od úvodu víc zaměřený na logiku děje, ale přesto se tam objevuje magie vaření (magie přírody a magie kamery bohužel trochu méně). Jak říkám, pustil jsem si, protože znám originál, ale následně zjistil, že v tom hraje Kim Tae-ri, kterou znám z asi pětkrát viděné Komorné (méně magická, ale roztomilejší, než Ai Hashimoto). Fajn :). Osobně si myslím, že tahle holka je zrovna pro tuto roli hodně dobrá volba. Celkem doporučuju. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=Go47q5Rrsdk ■ Moment s pikantním pokrmem je docela funny :).

• 8.4.2018  01:22

“Žerou vodní buvoli lidi?” Tenhle film je jak na houpačce. Momenty, které se musí přetrpět a pak je to zase síla. Road Movie ke hvězdám (a mimozemšťanům). Místy trochu násilné, ale pak to zase sedělo. Sympaticky nesourodá a ztřeštěná dvojice. Dlouho jsem nevěděl, do si myslet, ale nakonec se mi dost líbilo. Jiné. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=M7Y5V3weTg0

• 7.4.2018  00:51

Zajímavá kombinace, která překvapivě funguje a kupodivu vypadá i realisticky a v polovině se vybrala směrem,který jsem neočekával. Takové trochu jiné. ■ P.S. Zíza zmínila režiséra (Takahiro Miki). Nedalo mi, prolistroval jsem si ho a zjistil, že toto je pátý film od něj, co vidím, 4x jsem dal 4 a 1x 5. Asi mi vyhovuje. A zajímavé, že pracuje se samými dobře vypadajícími a populárními herečkami.

• 5.4.2018  18:22

“Láska dovede být peklo.” Váhám mezi 3 a 4*, protože člověk randící s někým zadaným, jde mimo mé myšlení a je to také trochu nerealistické. Nicméně na druhou stranu je to odvážné, občas až dost sexi na japonský film. Mikako Tabe za roky, co jsem ji neviděl, zhubla, ne úplně jí to sluší, ale na druhou stranu možná právě proto se na roli hodí a svoji postavu docela dobře ztvárnila. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=PvhegpNqJMA#

• 31.3.2018  03:30
    Dangal (2016)

Zařazuji mezi svých 5 nejoblíbenějších sportovních filmů. Vůbec nevadí, že to trvá 2,5 hodiny. Naopak, zachycení sportu samotného týče je zřejmě nejvěrnější a nejpoctivější.

• 30.3.2018  23:12

O patnáctileté dívce, snící, že bude zpívat. Lehce pohádkově nerealistické, ale současně realisticky kruté a na konci jsem měl “zimomriavky”. Indický film, ve kterém se netancuje, což však absolutně nevadí. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=J_yb8HORges Nachdi Pira https://m.youtube.com/watch?v=rZ4JfD-YdZY ■ Po druhém vidění oceňuju 1) výkon Aamira Khana, 2) výběr písní - kvalitou odpovídají očekáváním, ale současně je uvěřitelné, že je zazpívá výborný, ale neprofesionální zpěvák, 3) že poslední dva filmy Aamira Khana mají za téma svobodu žen.

• 30.3.2018  11:27

Animovaná reklama se těžko hodnotí :) https://m.youtube.com/watch?v=gLuZhjvAG8M#fauxfullscreen

• 30.3.2018  01:13

Ač dávám 3*, souhlasím v mnohém s Kočkodanem, který dal odpad! Bez emocí, vykradené Ghibli. Scházela mi kompaktnost, dějové prvky jakoby poházené bez ladu a skladu. Mít to lepší scénář, vykrádání Ghibli by mi nevadilo. Takto je to uvnitř prázdné, přestože navenek krásné. Trochu škoda.

• 20.3.2018  23:08
    Záře (2017)

Detailní a jednoduché záběry Naomi Kawase mají značné kouzlo intimnosti. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=c3MRZLYu86w

• 19.3.2018  09:13
    Annihilation (2018)

Při sledování mi to až tak intelektuální nepřipadlo, ale přečíst si analytický článek o tom, o co mohlo jít, je zajímavé https://filmkult.refresher.sk/10890-Ambiciozne-mindfuckove-scifi-Annihilation-nam-poplietlo-hlavy-Co-znamenal-jeho-koniec-a-akou-silnou-metaforickou-myslienkou-oplyval Paralela s rakovinou je pozoruhodná.

• 18.3.2018  19:39

3*, protože přestože to má zajímavý vzhled, neokoukané (norské) herce, severské exteriéry (občas české), severskou mytologii a navíc se to točilo (tipuji interiérové věci) ve spolupráci s českými studii, klouže přerod neschopného chlapa v hrdinu poněkud zle dole hrdlem.

• 10.3.2018  22:56
    Tori Girl (2017)

Místy nerealisticky trhlé až divné, ale s určitou životaschopností.

• 5.3.2018  02:12

Jiné, než ostatní avangers. Celkem povedené. 70% ■ Vnímám pár zajímavých pozitiv. 1) Prostředí je cool a jedinečné. 2) Černošský styl myšlení, jednání a mluvy, je natolik odlišný, až je zajímavý (korejština vyslovovaná někým, kdo mluví černošskou angličtinou, stojí za to). 3) Dost feministické. Mimo černého pantera(y) jsou hlavními bojovnicemi (nezávislé) ženy. Možná žádný film Marvelu není až tolik ženský. ■ Po druhém vidění zvedám na 4*.

• 4.3.2018  23:27

Anime neznám a nemohu si pomoci, měl jsem problém to dokoukat. Přitom to není vyloženě zlé, jen mi prostě určité šablony už lezou na nervy.

• 4.3.2018  01:20
    Radio romaenseu (TV seriál) (2018)

Po deseti epizodách. Romance je fajn, hlavní dvojice se mi líbí, ale to okolo mi připomíná levnější seriály. Taky mě vadí, že samotné vysílání je dosud zobrazované dost zkratkovitě. Plus občas zazní lehce přehnaná óda na rádio. ■ Po skončení seriálu: Hm. Standard, který vyniká primárně a jen díky Kim So-hyun. Co mě vyloženě štvalo, bylo, že na to, jak se furt mluví o rádiu, nebyl zobrazen jediný pořádný souvislý kus rozhlasového vysílání.

• 4.3.2018  01:15

Porovnávám s jihokorejským remakem. Zpracované jinak. Pojaté jinak. Výrazný tah na bránu. Od začátku jsme v ději. Hodně stylové. JK verze cílí víc na lidi a je civilní, tato víc na příběh a nikdy neopustí určitou společenskou třídu. Obě verze jsou tak odlišné, že nedovedu říci lepší/horší.

• 3.3.2018  14:40
    Chimmuk (2017)

Pokud by si nějaký korejský film zasloužil podtitulkovou scénu, pak tenhle. ■ Ok. Postupně. Není na tom nic mysteriózního, jak je zde na ČSFD zatím je uvedeno. Spíše krimi / thriller. Bohatý muž se chce znova oženit, ale jeho dospívající dcera s tím nesouhlasí. Aniž bychom viděli jak, budoucí macecha zemře. Muž je rozhodnut dokázat nevinu své dcery a najme jí mladou obhájkyni. Nejprve se mi líbil příběh, pak si užíval herecké výkony, pak se trochu nudil a říkal si “kvalitní standard”, pak byl nesmírně překvapen a nakonec se to maličko vleklo. Dost silné 4*. ■ Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=_ncWTpeTHw8#fauxfullscreen ■ P.S. Dvě poznámky k Park Shin-hye: Bohužel to není, že by byla ve filmu časově rovnocenná Choi Min-shikovi - hraje míň. Na druhou stranu jsem od ní podobnou postavu (s kruhy pod očima) dosud neviděl. "Palec hore" za to! ■ P.P.S. Jedná se o remake čínského Silent Whitness (2013). Jihokorejci si to ale dost přetvořili a přeskládali po svém.

• 21.2.2018  01:38

Na začátku jsem měl problém s nerealistickým charakterem hlavní hrdinky, ale pak mi docvaklo, že to 100% musí být podle mangy a vadit mi to přestalo a docela jsem se bavil (měl jsem náladu na něco jednoduchého). Pomohlo, že Tao Tsuchiya je zajímavý (a použitelný) typ ženy, takže i když to s ní naprosto nerealisticky mlátí od jednoho citu k druhému, je film koukatelný (a tím, že to mangu přiznává, i docela sympatický). V krátké roli matky potěšila herečka, kterou si dost dobře a podobně pamatuji z Be With You (2004). Učitel angličtiny byl zase dost zábavná postavička. Přemýšlel jsem, jak mohl vypadat namalovaný.

• 30.1.2018  18:43

Civilnost Spider-Mana je docela sympatická. Taky pojetí jako puberťáka, ke kterému Iron Man neví, jak má přistupovat. Vzdělávací využití Kapitána Ameriky bylo zábavne.

• 29.1.2018  22:19

Koukal jsem na polovinu oka. Koukatelné, ale jednička byla samozřejmě lepší. Toto už zmainstreamovatělo.

• 26.1.2018  00:00
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

1. Scénář byl jako body vybrané z životopisu Karla IV na Wikipedii. 2. Ten životopis na Wikipedii se lépe čte. 3. Bez současného listování Wikipedií se v tom zle orientuje. 4. Herecké výkony slabší. 5. Karlovi bylo v čase příchodu od Čech 17 a to třicátník Kryštov Hádek prostě nedává. 6. Mohlo být hůř. Děj se drží životopisu Karla na Wikipedii docela přesně.

• 25.1.2018  03:28
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Pecka, pokud to berete s navijákem. Různorodá severská “krimi” s hlavní dvojicí na pokraji společnosti a s tíhou jako tuna železné rudy. Seznam 22 lidí, kteří mají zemřít. Krajina, nad kterou slunce nezapadá. Pokud bych měl něco vytknout, tak občasný nepřehledný styl vyprávění. Atmosférovost a pocitovost je v tomto seriálu nade vše.

• 14.1.2018  03:54

Béčková fantasijní historická béčkově akční detektivka.

• 9.1.2018  12:09
    Novoland: The Castle in the Sky (TV seriál) (2016)

V naší televizi a zejména na menších městech, by to mohlo mít úspěch. Líbivý mainstream, limonáda, klišé a logika, která občas pláče někde v jeskyni. Byla kdysi dávno krajina, kde žili modroocí a lehce arogantní lidé s křídly. Ostatní smrtelníci také toužili vznést se na nebesa. Do toho nějaká reinkarnace bohů, silně arogantní modrooký princ a nemodrooká krásná dívka. Nevadilo mi, že vzdušné lodě vypadají jako něco, co ztlučete z toho, co najdete ve skladu IKEA a pomalujete jasnými barvami, nevadila mi jistá levná fantasy pohádkovost. Vadila mi jistá "mentální levnost". Prostě, jako kdyby to natočili u nás. Po polovině jsem to už nevydržel, dva díly vynechal, zrychleně přetáčel, pořádně se podíval až na závěrečný díl (2x, protože existují dvě verze konce) a myslím, že mi nic neuteklo. Hodně jsem přemýšlel, jestli 2 nebo 3*, protože to má i světlé chvilky (zejména, když děj začne temnět, postavy začnou umírat a hlavní hrdinka je bičována nebo se ocitne v "akváriu") a je to +- 50%, ale pak jsem si řekl, že seriálu, který přetáčím, dát 3* nemohu. ■ MV https://www.youtube.com/watch?v=00fYzeAEZaU ■ Ženy, které vzdychají po krásných chlapech, budou zřejmě hodnotit výš. ■ P.S. Kdybych si měl vybrat, mě byla příjemnější tato princezna: https://3.bp.blogspot.com/-fc5YvXErZjo/WLBe6ew1kUI/AAAAAAABOu8/0MldodhB2rYSyknxUP1gVyZdxi-0PvQBQCLcB/s1600/vlcsnap-00022.png ■ P.P.S. Zajímavé, že se člověk tolik rozkecá o věcech, které kritizuje.

• 7.1.2018  01:42

Dvojka je klasicky víc mainstreamovější a méně jedinečná, přesto ale stále dost dobrá.

• 7.1.2018  01:02

Prvotřídní, kosmické, hravé, za doprovodu neuvěřitelně pasující hudby 70. let a na to, jak někteří hlavní hrdinové vypadají (mýval), překvapivě neroztomilé. Trailer odpovídá :) https://m.youtube.com/watch?v=2LIQ2-PZBC8

• 31.12.2017  16:09

Hodně silné 4* a lepší, než například Dr. Strange. Nejvíc mě to začalo bavit, když Hulk začal vypadat jako člověk :).

• 27.12.2017  14:43

Je velmi diskutabilní, zda 3 nebo 4*, protože na to, jak to super vypadá, to zanechává dost slabý pocit. Ale za mě je postava Mloka Scamendera tak úžasně zoologicky nadšeně trhlá, že jí musím dát body navíc.

• 25.12.2017  22:50

Moje devítiletá dcera vykřikla: “Donald Trump!” :(.

• 23.12.2017  23:40
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Setkání po čtrnácti letech. Nic víc, nic míň. Jsem rád alespoň za těch 14 minut!

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39