Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 20.11.2017  01:45
    Sunjeong (2016)

Ruka, která se pokouší uchopit minulost. The Water is Wide https://m.youtube.com/watch?v=OR38AuORPZU

• 19.11.2017  13:49

"Vaše veličenstvo, stále mám dvanáct lodí." ■ Myslím, že u hodnocení Admirála je zásadní, co člověk o bitvě u Myeongnyangu (1597) ví a nakolik si uvědomuje, že 1) 13 korejských lodí (údaj je ověřený i z japonské strany) doopravdy stálo proti 133 vojenským lodím Japonců (dost pravděpodobný odhad - k tomu měli Japonci ještě asi 200 zásobovacích plavidel), 2) admirál Yi Sun-sin doopravdy vyplul se svou vlajkovou lodí dva kilometry před své loďstvo, až loď stála a bojovala osamocená "jako hrad uprostřed moře", 3) se jednalo se o geniální využití mořských proudů, 4) korejské loďstvo bylo zdecimované a psychicky na dně po předchozí brutální porážce od toho samého japonského loďstva, 5) SPOILER (!) Japonci doopravdy ztratili 30 (31) lodí a Korejci žádnou. Konec SPOILERu. Co mi připadalo nereálné, byla občasná rychlost lodí - ne vše se dá obhájit morskými proudy, ale možná, že se mýlím a lodě byly prostě velmi rychlé - a dělostřelba, která počtem výstřelů podle mě neodpovídala počtu děl na palubě. Patos a občasné filmové přehánění mi nevadily, akceptuji, že admirál Yi Sun-sin je pro Korejce ještě větším hrdinou, než pro nás Jan Žižka z Trocnova. ■ P.S. Panokseon: https://en.wikipedia.org/wiki/Panokseon ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=7PBIHkKi0wM

• 18.11.2017  19:19

Naivní, ale má to určité kouzlo.

• 18.11.2017  01:25

Možná se mýlím, ale připadne mi, že to mělo tři hodiny a brutálně z nich stříhali, přičemž to vystřižené mi schází. Klidně bych bral tříhodinový film s plynulejšími a logičtějšími přechody, lépe prokresleným chováním a vztahy postav. Takto to trvá sice přes dvě hodiny, ale je to zkratkovité, střihovité a každou chvíli se bez výraznějšího vysvětlení začne mlátit nová postava. Střih oslabil potenciál, což je škoda, protože, co zbylo, má nespornou kvalitu. ■ K tomu, že některé lidi štve, že hlavní hrdina občas zvítězí pouze díky své nesmrtelnosti: Chvílemi to přinese netradiční momenty a má to i logiku. On není nepřekonatelný, ale pouze výborný. Pokud narazí na jiné výborné šermíře, nesmrtelnost se občas hodí.

• 17.11.2017  20:52
    Zvonky (1987)

Dávám o hvězdičku míň, než Niktorius, ale jinak souhlasím s tím, co napsal.

• 6.11.2017  23:27

“Provedeme vyšetřování.” ■ Sice maličko nerealistické a cílené na mladší věkové skupiny, na druhou stranu v rámci těchto skupin docela vážné. Klidně se v budoucnu podívám znova. Dva studenti policejní akademie, kteří vezmou bez ohledu na následky své poslání do svých rukou. ■ ”Málem jsme udělali velkou chybu. Tohle musíme vrátit.” ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=LJD4hiX45tc ■ “Nešel jsem tam, protože ty štětičky nesterilizují.”

• 5.11.2017  10:17
    Jodhaa Akbar (2008)

Romance je pohádka, protože v reálu měl Akbar asi třicet manželek, na druhou stranu doopravdy zrušil poutní daň pro hinduisty a byl nábožensky velmi tolerantní (pozval dokonce i jezuity a uvedená tolerance vydržela Mughalské říši skoro sto let). Film je poněkud jednoduchý, povahy černobílé a protentokrát jsem indickou kýčovitost nepřijal bez výhrad (přestože to má dost pěkných chvilek). Na druhou stranu náboženská snášenlivost je chvályhodná. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=vYvl3CIX0zQ

• 4.11.2017  02:27

Nevnímal jsem to jako válečný film o zřejmě nejlepší snajperce historie, ale jako pohled do duše člověka. Dvě časové linie se možná až moc míchají, ale přežil jsem. ■ Pocitově se mě dotkla chvíle, kdy Ljudmila jde po molu a říká, že by raději šla do kina.

• 1.11.2017  15:12
    Bameul geotneun sunbi (TV seriál) (2015)

Úpír vládnoucí království je dost dobrý nápad a byl výborně ztvárněn. Lee Yoo-bi bylo příjemné, vidět v její první hlavní roli, přestože u mě stále zůstává "expertem" z Pinokia. Ostatní bylo fajn, ale takto s odstupem za mě jen 72%.

• 31.10.2017  22:31

Dobré. Fakt dobré. Překvapilo mě a i zaskočilo. Anime neznám, což je dobře, takže jsem v opakovaně netušil, kam se děj vydá. Trochu větší drama, než jsem z traileru očekával (člověk by neřekl, jak se dá něco podělat, pokud se na to jde rozumově a racionálně). Ještě bych chtěl umět šógi, abych mohl ocenit nuance hry. A chci vidět další film, pokud bude. ■ Ryunosuke Kamiky zaválel. ■ Trailer na oba filmy: https://www.youtube.com/watch?v=dxhQ_pGQcys ■ SPOILER! Teda, budu se snažit psát co nejméně konkrétně, ale stejně to je naznačení děje, takže nečtěte před shlédnutím filmu: Rei má několik okamžiků, kdy argumentuje. Jeho komunikace je brilantní a v závěrečné situaci svého oponenta doopravdy převálcuje. Celé to má ale nedostatek. Rei si neuvědomuje, že co dělá, by fungovalo, kdyby byl se svým oponentem sám, ale nastane problém, pokud jsou okolo další lidé. Ne každý je totiž schopen uvažovat striktně logicky. Do myšlení vstupují emoce. Rei mluví bezchybně, ale současně do jisté míry nelidsky. Soustředí se na cíl na konci tunelu, protivníka si dehumanizuje a proto může v očích přihlížejících prohrát. Neuvědomuje si, co jeho slova učiní s emocemi (vystihuje to otázka: "Co se stalo?", poté, co jedna postava odpadne). Ještě jsem neviděl takovéto chování tak dokonale ve filmu ztvárněné. Konec SPOILERu.

• 28.10.2017  15:51

Neušil jsem, o čem to je a docela mě překvapilo. Zvláštní, ale beru. Jiné je, že jsem v úvodu měl pocit, jako kdyby režisér a scénáristé nevěděli, jak vyprávět a na Kenta Hajašiho jsem si musel zvykat. Určitě odpovídá charakteru z mangy (nepochybuji, že film vznikl podle mangy), ale když byl cool, lezl mě na nervy a říkal jsem si, jestli má propagaci zdravého živodního stylu v náplni práce. Pak se trochu zlidštil a bylo to lepší. Na Harunu Kawaguchi se dívat samozřejmě dalo, jen jsem měl v úvodu názor, že svůj odpor k zelenině přehání a připadlo mi to umělé (později jsem pochopil příčinu a opět bylo líp). Připočítejme občasnou trhlost, divnost a vaření. Finálně ne špatné.

• 27.10.2017  11:33

Velmi dlouho jsem na to čekal a nakonec mi vadila drobná scénáristická nekompaktnost. Vložka v Šanghaji tam nemusela být nebo mohla být lépe využitá. Nicméně: Vaření je krásné a chci zkusit taky taková míchaná vajíčka. Herecky bezchybné a charakterové. Harmonické. Prostředí perfektně všední. Mrzí mě, že nedávám maximum, ale i 4* stojí za to.

• 27.10.2017  01:12

Příjemných 70%. Kluk se chce být přítel s dívkou, která zapomíná.

• 26.10.2017  01:51

Sice tomu do značné míry nerozumím, ale 3* dát nechci. Kvalitní a zajímavé. Japonské šachy šógi. Chci vidět pokračování a víc z té linie se sestrami! ■ He? Sota Sometani?

• 23.10.2017  01:35
    Aknyeo (2017)

Příběhově ultranekompromisní, občas lehce dezorientační mix Brutální Nikity a několika dalších filmů (z nichž některé znám jen z doslechu). Když jsem měl pocit, že tvůrci příběhově kopírují, ještě zatlačili. Na moment, kdy v závěru hlavní hrdinka řídí auto, jsem koukal s otevřenou pusou. Něco takové jsem ještě neviděl!

• 22.10.2017  16:19
    Jan Hus (1954)

Jako dítě jsem byl každé léto na chatě, 1,5 km od Kozího Hrádku, na kterém kázal Mistr Jan Hus. Do Tábora jsme chodili nakupovat. Husitská tradice "ako sviňa". Dívám se na tenhle film a jsem naměkko.

• 13.10.2017  10:18
    Dangsini jamdeun (TV seriál) (2017)

Tím, jak jsem sledoval postupně od prvního dílu, se mi zážitek trochu rozvolnil. ■ Jsem jediný, koho pobavil a potěšil "fénový výstup" v koupelně?

• 11.10.2017  11:13
    Made in Abyss (TV seriál) (2017)

Proč 5*? Už úvodních 5 minut a titulky hned za nimi vypadá úžasně. Krásný svět! Do toho propast jako hrozba a určité temné prvky (kouř ze stromu), naznačující, že toto nebude vyloženě pro děti. Zajímavé nápady! (Jsem jediný, koho nadchlo rozsazení dětí ve škole?) Super hudba! Děj, který se až překvapivě rychle vrhá do propasti a temní. Reálná nebezpečí, bolest. Příběh, který nekončí ani posledním prodlouženým dílem. Nesleduju až tak anime, ale toto mi připadne být svojí dynamikou, stylem a kompaktností dost výjimečné. ■ Na téma neprokreslenosti postav: Kam byste to chtěli narvat? Myslím, že by se tím dost porušilo. Přijal jsem Abyss takový, jaký je. Není nutné mít v každém filmu nebo seriálu prokreslené postavy (u většiny lidí, které potkáváme v běžném životě, také nejdeme příliš do hloubky). Beru to, že postavy svoji minulost mají, ale nehovoří se o ní (například informace, kterou se v polovině dovídáme o narození Riko, je dost zásadní - co byste o ní po tomto ještě chtěli zásadnějšího vědět?). ■ Opening: https://www.youtube.com/watch?v=e91G8m9uM_0 (některé scény z něj v seriálu nejsou).

• 10.10.2017  02:41
    Wangeun saranghanda (TV seriál) (2017)

Seriál ze 13. století, který nemá debilní prvky. Yoona konečně měla co hrát a jak byla v The K2 nemastná, neslaná, tady se mi líbila. Druhý přítel mi lezl trochu (dost) na nervy, ale vynahradil to mladý král. Hezčí chlap (odhaduju), myslící logicky, nepropadající panice,který se málokdy nechá oblbnout. Co nechápu, je SPOILER (!!!), jak si hlavní hrdinka mohla vybrat toho zamorouseného zachmuřeného druhého přítele! To u mě celý dojem dost shodilo.

• 7.10.2017  16:42
    Peiji teoneo (TV seriál) (2016)

Zvláštní. V podstatě bezchybné, ale něco mi scházelo. Asi trochu pevnější závěr. Mám rád klavírní hudbu, ale čekal jsem maličko víc. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=ck64qQtdh6o

• 5.10.2017  16:46
    E Mo Zai Shen Bian (TV seriál) (2005)

Přistupoval jsem maličko skepticky, protože Zízin komentář je sice velmi pozitivní, ale z roku 2009, kdy mohla být Zíza ještě takové štěně s méně kritickým filmovým pohledem, než má dnes. Furt jsem čekal, kdy mi něco začne vadit a ono nic. Už dlouho jsem neviděl tak krystalicky čistou seriálovou romanci (že by tím, že to je 12 let staré?). Dobře, vadila mi místy kvalita obrazu a zvuku, která se od takto starých taiwanských věcí dá čekat, ale jinak je to příjemné, uvěřitelné, s postavami, které jednají překvapivě přímo: "Počkej! Vezmu si napřed dva prášky na srdce." Není to výrazně předvídatelné, chemie mezi hlavními postavami, je super. Na taiwanskou trhlost jsem si již zvykl. Celkově doporučuju a prohlašuji, že Zíza měla před osmi lety stejnou kvalitu, jakou má dnes! ■ Opening https://m.youtube.com/watch?v=cz9cSzXMKWQ

• 3.10.2017  23:13
    Cheer Dance (2017)

Na rozdíl od Zízy si nemyslím, že by to chtělo seriál, úplně mi stačilo takhle. Když, mám jiný problém. Taneční film o holkách, které vyhrají národní mistrovství a jdou se porvat s nejlepšími do Ameriky, má, pokud je podle skutečných událostí, zásadní limit a to, že protagonistky filmu asi stěží podají výkon, jako holky, které trénovaly tři roky. Takže tvurci maskovali jak to šlo a maskovali dobře. Vidět Cheer Dance určitě není ztráta času. ■ Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=chp1uM_n3F8 ■ P.S. Jediný film, který mě napadá mít podobného ducha, je Hula Girls.

• 3.10.2017  03:03

71%. Sice trochu umělá a ne příliš originální konstrukce, ale příjemná, se známými herci a příběh senioru i slzu do oka vehnal. O chlapíkovi (Cha Tae-hyeon), který se po nehodě ocitne v těle někoho jiného. Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=a2LwNiqeOl8https://m.youtube.com/watch?v=a2LwNiqeOl8

• 2.10.2017  23:19

Film u kterého jsem musel googlit, abych zjistil, co chtěl básník říci. Takže: "Experimentální, provokativní, postmoderní drama, protestující proti mysogynii v současné japonské společnosti. Feministické, bizarní." Pokusím se říci o příbězích, které se prolínají a neběží v jedné časové rovině. Dvě dívky a nějací muži okolo nich. Neznají se. Jedna pracuje v kanceláři, žije s matkou a senilní babičkou, pokuší se vytvořit vztah s bývalým spolužákem, přežívajícím na kraji společnosti. Stranou se držící myš (protože ji ztvárňuje Ju Aoi, nedá se říci "šedá"). Druhá pracuje po barech, jednodušší, cingrlátkovitější, poněkud větrná povaha (zajímavá tím, že jsem Micuki Takahatu v takovéto roli dosud neviděl), přidá se k sprejerum, kteří jako svoji značku používají oznam o zmizení první dívky. Do toho až fetyšisticky zobrazená banda středoškolaček, která po nocích přepadává osamělé muže a mlátí je do bezvědomí. Ve filmu zazní, že tyto štředoškolačky vyprovokovalo zmizení první dívky, ale my vidíme, že byly aktivní už v čase, kdy ona ještě zmizelá nebyla (je otázkou, nakolik jsou tyto dívky reálné). Ve filmu není jediná silná nebo pozitivní mužská postava. Děj se prolíná například tak, že obě dívky jsou v autě nebo jeho okolí (auta jsou dost podobná) nebo mají současně sex. Přitom ale ve stejném čase nežijí. Jednu scénu vidíme 3x. Hm? :) ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=8YRZccPU-PY

• 2.10.2017  19:49
    Kahogo no Kahoko (TV seriál) (2017)

Laskavé 4* laskavému seriálu. Bohužel jsem věděl, co Micuki Takahata (Kahoko) jako herečka dokáže, takže pro mě byly nové už jen komediální okamžiky. Ano, určitě se na to kvůli ní vyplatí podívat. Taky postava babičky byla nadstardardní. Vše ostatní na japonské poměry průměr (přestože postavičkám a charakterům, není obecně co vytknout). Momenty, kdy si otec Kahoko něco představuje, ale neudělá, mě po určitém čase začaly iritovat. Na konci se šíleně rozkecávali, některé prvky byly typicky japonsky přehnané. Samotná Kahoko se mi ale líbila, hlavně díky svému vývoji. Vnímal jsem ji jako určitý katalyzátor děje. ■ MV :) https://m.youtube.com/watch?v=k7RzpWzoGow

• 1.10.2017  22:23

Čtyři hvězdy, přestože je úplně jasné, že Jessica Alba měla na prsa dublérku.

• 1.10.2017  16:26
    Gukó roku (2016)

Lidé v davu. Novinář vyšetřující rok starou vraždu, jehož mladší sestra je ve vězení pro zanedbání rodičovské péče. Lidé, kteří zavražděné znali (nikdo jako dvojici). Pomalu skládaná mozaika charakterů, odvrácená strana lidských duší. Nemilosrdné zobrazení povah, slabostí a cílů, až je člověku líto. Film, o jehož ději by se dalo hodně dlouho diskutovat.

• 1.10.2017  00:07

Mám zvláštní, blíže nespecifikovatelný, zmateční pocit. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=55awCQe7RwY

• 30.9.2017  01:53
    P to JK (2017)

Trochu to vyzní jako film na objednávku japonské policie. Konec je zvláštní. Neříkám zlý. Zvláštní. Dál byly některé prvky naivní. A teď pozitiva. Strašně se mi líbilo snímaní "s odstupem" kdy nevidíme protagonistum do tváře. Kupodivu tak lze vyjádřit mnoho. Potichu jsem obdivoval a měl na to náladu. Dál hodnotím nečernobílost. Vztah s desetiletým rozdílem, když je jednomu teprve 16, přináší komplikace, které se film nebojí ukázat. Tato strana byla velmi uvěřitelná. A přestože na začátku hovořím o objednávce policie, má to zajímavý nápad, svěžest, hravost a jednoho roztomilého Kappu :).

• 23.9.2017  03:23

V podstatě nemám co dodat k tomu, co napsal Vavča. Koukatelný historický válečný film, zřejmě podle historie.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38