Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 21.2.2018  01:38

Na začátku jsem měl problém s nerealistickým charakterem hlavní hrdinky, ale pak mi docvaklo, že to 100% musí být podle mangy a vadit mi to přestalo a docela jsem se bavil (měl jsem náladu na něco jednoduchého). Pomohlo, že Tao Tsuchiya je zajímavý (a použitelný) typ ženy, takže i když to s ní naprosto nerealisticky mlátí od jednoho citu k druhému, je film koukatelný (a tím, že to mangu přiznává, i docela sympatický). V krátké roli matky potěšila herečka, kterou si dost dobře a podobně pamatuji z Be With You (2004). Učitel angličtiny byl zase dost zábavná postavička. Přemýšlel jsem, jak mohl vypadat namalovaný.

• 30.1.2018  18:43

Civilnost Spider-Mana je docela sympatická. Taky pojetí jako puberťáka, ke kterému Iron Man neví, jak má přistupovat. Vzdělávací využití Kapitána Ameriky bylo zábavne.

• 29.1.2018  22:19

Koukal jsem na polovinu oka. Koukatelné, ale jednička byla samozřejmě lepší. Toto už zmainstreamovatělo.

• 26.1.2018  00:00
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

1. Scénář byl jako body vybrané z životopisu Karla IV na Wikipedii. 2. Ten životopis na Wikipedii se lépe čte. 3. Bez současného listování Wikipedií se v tom zle orientuje. 4. Herecké výkony slabší. 5. Karlovi bylo v čase příchodu od Čech 17 a to třicátník Kryštov Hádek prostě nedává. 6. Mohlo být hůř. Děj se drží životopisu Karla na Wikipedii docela přesně.

• 25.1.2018  03:28
    Midnattssol (TV seriál) (2016)

Pecka, pokud to berete s navijákem. Různorodá severská “krimi” s hlavní dvojicí na pokraji společnosti a s tíhou jako tuna železné rudy. Seznam 22 lidí, kteří mají zemřít. Krajina, nad kterou slunce nezapadá. Pokud bych měl něco vytknout, tak občasný nepřehledný styl vyprávění. Atmosférovost a pocitovost je v tomto seriálu nade vše.

• 14.1.2018  03:54

Béčková fantasijní historická béčkově akční detektivka.

• 9.1.2018  12:09
    Novoland: The Castle in the Sky (TV seriál) (2016)

V naší televizi a zejména na menších městech, by to mohlo mít úspěch. Líbivý mainstream, limonáda, klišé a logika, která občas pláče někde v jeskyni. Byla kdysi dávno krajina, kde žili modroocí a lehce arogantní lidé s křídly. Ostatní smrtelníci také toužili vznést se na nebesa. Do toho nějaká reinkarnace bohů, silně arogantní modrooký princ a nemodrooká krásná dívka. Nevadilo mi, že vzdušné lodě vypadají jako něco, co ztlučete z toho, co najdete ve skladu IKEA a pomalujete jasnými barvami, nevadila mi jistá levná fantasy pohádkovost. Vadila mi jistá "mentální levnost". Prostě, jako kdyby to natočili u nás. Po polovině jsem to už nevydržel, dva díly vynechal, zrychleně přetáčel, pořádně se podíval až na závěrečný díl (2x, protože existují dvě verze konce) a myslím, že mi nic neuteklo. Hodně jsem přemýšlel, jestli 2 nebo 3*, protože to má i světlé chvilky (zejména, když děj začne temnět, postavy začnou umírat a hlavní hrdinka je bičována nebo se ocitne v "akváriu") a je to +- 50%, ale pak jsem si řekl, že seriálu, který přetáčím, dát 3* nemohu. ■ MV https://www.youtube.com/watch?v=00fYzeAEZaU ■ Ženy, které vzdychají po krásných chlapech, budou zřejmě hodnotit výš. ■ P.S. Kdybych si měl vybrat, mě byla příjemnější tato princezna: https://3.bp.blogspot.com/-fc5YvXErZjo/WLBe6ew1kUI/AAAAAAABOu8/0MldodhB2rYSyknxUP1gVyZdxi-0PvQBQCLcB/s1600/vlcsnap-00022.png ■ P.P.S. Zajímavé, že se člověk tolik rozkecá o věcech, které kritizuje.

• 7.1.2018  01:42

Dvojka je klasicky víc mainstreamovější a méně jedinečná, přesto ale stále dost dobrá.

• 7.1.2018  01:02

Prvotřídní, kosmické, hravé, za doprovodu neuvěřitelně pasující hudby 70. let a na to, jak někteří hlavní hrdinové vypadají (mýval), překvapivě neroztomilé. Trailer odpovídá :) https://m.youtube.com/watch?v=2LIQ2-PZBC8

• 31.12.2017  16:09

Hodně silné 4* a lepší, než například Dr. Strange. Nejvíc mě to začalo bavit, když Hulk začal vypadat jako člověk :).

• 27.12.2017  14:43

Je velmi diskutabilní, zda 3 nebo 4*, protože na to, jak to super vypadá, to zanechává dost slabý pocit. Ale za mě je postava Mloka Scamendera tak úžasně zoologicky nadšeně trhlá, že jí musím dát body navíc.

• 25.12.2017  22:50

Moje devítiletá dcera vykřikla: “Donald Trump!” :(.

• 23.12.2017  23:40
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Setkání po čtrnácti letech. Nic víc, nic míň. Jsem rád alespoň za těch 14 minut!

• 23.12.2017  14:36

Dynamické, vizuální, fajn, ale v poslední době se podobných zábavných věcí natočilo už docela dost.

• 19.12.2017  22:59

Seděl jsem nad Wikipedií asi hodinu a už se snad konečně trochu orientuju v tom, kteří králové a královny šli po Jindřichu VIII.

• 16.12.2017  13:21
    Šípková Růženka (TV film) (2009)

Začátek nevypadá zle, ale některé momenty jsou prostě slabé. Váhal jsem 2-3*, ale nakonec dávám 2. P.S. Přemýšlel jsem, jak to ten žabák věděl. Že by v tom měl nějak prsty? Jo a čekal jsm, že v tom roští budou zombie v ruzných stádiích rozkladu a ono nic.

• 15.12.2017  00:04

Podobné jako obraz: Naivní. Občas. Nebo spíš zastaralé. Ale to nevadí. Krimi. Sériový vrah v Římě a Američan, svědek, který se snaží pochopit, co viděl. Závěr trochu přitažený za vlasy.

• 13.12.2017  02:00

Zajímavé. Liu Yifei se pokusila ztvárnit, co jsem od ní ještě neviděl a byla přesvědčivá na 68%. Evidentně je krásnější žena, než perfektní herečka. Jako celek však For Love or Money není zlé. Není předvídatelné a má solidní porci realizmu, jen občas trochu kostrbatě podanou. Slabší 4*. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=h7SIFFCZpRc ■ P.S. Aby člověk zastavil a nedejbože se otáčel autem do protisměru na místě ve Vídni, kde se část děje odehrává, je samozřejmě blbost, ale beru, že to Číňané (a nejen Číňané) nevědí.

• 12.12.2017  22:29
    Hornblower - Rovná šance (TV film) (1998)

Hodnotím celou sérii: Super! Miluju lodě, moře a tady toho je vrchovatě. Každá epizodaje trochu jiná, život není černobílý, zajímavé je to v mých očích vždy.

• 12.12.2017  01:08

Pomsta. Hm. Nejednoznačné. Smutné. Příběh, ve kterém nikdo není nezasažen.

• 9.12.2017  01:06

Jiné, jednoduché, minimalistické. Magický příběh princezny, která přišla na zem poznat život. Místy fascinující.

• 7.12.2017  09:22

První anime bylo víc dospělé a viditelně vytvořené podle počítačové hry, druhé je víc masovka, což ale neznamená, že horší. Kompaktnější, víc pro mládež. Záchrana elfí královny a boj o zdroj síly života. ■ Čínská jazyková verze s anglickými titulky: http://vidcrunch.ga/movies/throne-of-elves/ Po jejím vidění konstatuju, že i ta anglická se dá (zajímavé, že existuje ještě další čínská jazyková verze, zřejmě pro čínský trh, která má úplně jiné úvodní titulky).

• 7.12.2017  01:58

Zabít černého draka. Easy a light anime verze Pána prtenu, kterou tahají ze standardu sexi hrdinky, svižná akce a kupodivu taky dávka romantiky. Podle počítačové hry. MV https://m.youtube.com/watch?v=LyXFeEkE-Fg S odstupem oceňuji duslednost, se kterou je přiznána počítačová hra. 4* zasloužené. Další MV https://m.youtube.com/watch?v=sHluT5ceKYQ

• 3.12.2017  15:53
    Ed Sheeran - Galway Girl (hudební videoklip) (2017)

Civilně sympatické.

• 2.12.2017  20:12

Viděl jsem jako teenager a dodnes si pamatoval červy, vodu a ptáka, který žije u říčního břehu. Dnes mi to primárně připadlo dost věrné. Pohled otřesenou a ztracenou duší hlavní hrdinky. Syrové. Téměř dokument. ■ Oprava zajímavosti, zde uvedené: Nepadala z 10 000 metrů, ale "jen" z 3 000 metrů. Chyba vznikla z špatného pochopení údaje 10 000 ft (cca 3 000 m).

• 1.12.2017  04:08

Když já určité formy násilí, které v tomto jsou, neberu.

• 27.11.2017  20:42
    Anastázie (1997)

Pohádka, která má občas až dokonale plynulou a přirozenou animaci postav.

• 26.11.2017  13:50

Jako celek je tématika cestování časem zajímavá, ale třetí film se moc nepodařil a po první dvou koukatelných dílech (dvojku považuju o chlup lepší) jsem dodíval jen proto, abych zjistil, jak to s Gwendolyn dopadne.

• 26.11.2017  13:45

Na úvod jsem si říkal, že horší, protože magie úvodu zmizela a přibyla profesionalita, ale pak se udály zajímavé zvraty, které film vytáhly z mizérie. Hlavní hrdinka v podprsence je příjemný bonus :).

• 26.11.2017  02:29

Slibný začátek trilogie o genetické mutaci umožňujíci cestování časem. Maličko neumělý, ale s kouzlem nadšení :).

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39