Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 27.6.2017  22:28

Úvodní televizní počin se mi líbil víc. Bláznivější. Tady tlačili víc romanci a přestože příběh zakončili fajn, postrádám určitou atmosféru úvodního tv dvojfilmu. Udělali z toho standardně koukatelnou romanci. Nic víc, nic míň. ■ P.S. Omylem jsem začal sledovat toto místo tv dvojfilmu a měl v hlavě značný guláš. Proto jsem po 10m zastavil a nejdřív shlédl úvodní film. Doporučuji.

• 27.6.2017  10:42

Nana Komatsu hrála ve dvou filmech, které jsem s ni dosud viděl, vážně, takže její blbnutí a mangaidní charakter mi v tomto nevadily :).

• 26.6.2017  23:46

Existencionální, hledající, nejisté. Vztah teenageské modelky a svérázného rebela dokáže být problematický i když se nic dramatického nestane. Jenže v Drowning Love (The Knife That Dropped in Water) se stane. Nebudu spoilerovat, ale dojde k něčemu, co vztah zkomplikuje a hodí na něj stín. Vyrovnat se neni snadné. Žádná postava není normální a nezraněná. Snad proto je pro zbytek filmu ne vždy snadné rozlišit, co je sen a co skutečnost. Líbila se mi vizuálni stránka filmu. Ostrov, na kterém se příběh odehrává, je krásně rurální. Občas jsem měl problém rozhodnout se, který detail v rámci jednoho záběru sledovat. A postavy měly osvěžujíci okamžiky, ve kterých nebyly jednoznačné. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=nfFrNuNMSpA

• 20.6.2017  10:32

Až budu příště vařit vepřové, zkusím k němu přidat kousek čokolády. Video: https://www.youtube.com/watch?v=nqzjv3TWvA0

• 20.6.2017  00:28

Ariel Lin je veskrze roztomilá a Rhydian Vaughan je příjemně evropsky vypadajíci. Romance sama o sobě otřepaná, výrazně ji ale pozvedává mráz. Tedy, myšlenku s mrazem vytěžili velmi a na několik zpusobu. Až tak, že je film možná až příliš pocitový. Nemám jasno, jestli se tvurcum povedlo vše, co zamýšleli, ale pocit bezprostředně po shlédnutí je příjemný. Prolínáni reálného světa se světem zmražených vajíček je super (Švédsko také). Přestože se poněkud ztrácím v pointě a nejsem si jist, nakolik se jedná o instruktážní snímek - 4*. Trailer https://vimeo.com/200594647 "Bez ohledu na to, kolik máme času a peňez, máme právo jíst dobré jídlo."

• 18.6.2017  02:51

"Momose, otoč se." Zajímavé. Z určitého úhlu pohledu by někdo řekl, že nevýrazné, ale nevnímám to tak. Těžko malému, soukromému, retrospektivně vyprávěnému příběhu vyčítat, že není silnější. Nevýrazné pro jednou není zlé, ale značka. ■ P.S. Zajímala by mě upřímná odpověď na otázku: "Jsi šťastná?"

• 9.6.2017  22:53
    Wonder Woman (2017)

Občas hloupější béčko. Diana vystřídá několik různých chování bez reálného vývoje a vůbec - scénář a režie jsou největší slabinou filmu. Dost se mi chce souhlasit s Františkem Fukou: http://www.fffilm.name/2017/05/recenze-wonder-woman-40.html

• 2.6.2017  13:20

Uznávám kvalitu, ale nějak mi to v dotyčný moment nesedlo a chování některých postav mi připadnou maličko umělými být. Možná někdy v budoucnu zvednu.

• 2.6.2017  13:07

Nediskutabilně kvalitní a jiné. Jednoduchá animace, jako když malujete sněhem :).

• 2.6.2017  02:20

Třináctiletá Su-rin se vrátí do jeskyně, ve které ztratila sponku do vlasů. Když se plazí zpět, třese se země. Venku zjistí, že jsou kamarádi pryč a nikdo neví, co se jim stalo. S odstupem se objeví mladý muž a řekne něco neuvěřitelného. Su-rin začne věřit, až když si přečte denník psaný jejich tajným písmem. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=nk3QccYOG4Q&app=desktop Úvaha k ústřední dvojici: Neřekl bych, že on v sobě ukrývá duši dítěte. Spíš neměl prostor dospět a tíživost s klaustrofóbií a nejistotou stiskly jeho duši. Hlavní hrdince, přestože je třináct, nezbývá, než být oporou a stát se dospělejší. Finálně se k sobě dost přibližují, ale je otázkou, zda to bude stačit. Na fiktivní zápletce vystavěné drama. Nejvíc mě to připomíná jednu povídku Stephena Kinga.

• 1.6.2017  10:46
    Okitegami Kjóko no bibóroku (TV seriál) (2015)

Nevím, jestli je správné práskat 5* všemu, co mě chytilo, nicméně hodnocení tady na ČSFD by mohlo být vyšší, takže nelituju. Tato detektivní série s Okitegami Kjóko, která po usnutí zapomene a další den začíná s resetovanou hlavou (ale je při tom krásně konzistentní), má přitažlivost, kvalitu, špetku záhadnosti a co velmi oceňuji, v posledních epizodách graduje. Nadchla mě pointa s knihami. Být Watson není špatné! Poslouchám dokolečka cover verzi endingu: https://www.youtube.com/watch?v=kImpWphugRY MV: https://www.youtube.com/watch?v=IgMQ1rVRp68 Utvrzuji se v maximálním hodnocení.

• 28.5.2017  21:17
    Orel Eddie (2016)

Přestože se to s realitou ne úplně shoduje (reprezentoval například Velkou Británii už na Turné čtyř můstků 1986/87), je to velmi sympatický a pohodový film/příběh, který mi sedl do nálady. Mimochodem, sekundový záběr ze zahajovacího ceremoniálu OH v Calgary ukazuje square dance - tanec, který dělám a který jsem tehdy v roce 1988 viděl v televizi vůbec poprvé.

• 22.5.2017  14:36

Neoznačil bych to za komedii jako Vavča, ale jinak s ním souhlasím. Prostě život. Nečernobílý, nejednoznačný. Nostalgický, s nadějí, smutný. Zhang Jingchu je perfektní herečka. Její Xu Ke je i přes nedostatky a chyby velmi sympatickou a výraznou postavou. Žena se vším všudy. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MqUV8y5x44M (osobně jsem ale trailer nestudoval a věřil vavčovu doporučení). ■ Po opakovaném vidění obdivuji kameru. Často ruční, občasný rychlý dynamický mix úhlů, zajímavé pohledy - a nepůsobí rušivě! (naopak podporuje aktuálně zobrazovanou atmosféru) Přemýšlení nad snímáním filmu muselo dát šílenou práci!

• 22.5.2017  09:56
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Superhrdinka s roztomilým kukučem :). Perfektní minimálně první polovina. Zábavné ("Ufo!"). Pak mi v kriminální lince začala lézt na nervy sebevědomost pachatele. I kdyby byl sebenamyšlenější, nelezl by stále do stejných lokalit a nemachroval tolik, když ví, že je policie blízko. Pak mě ještě víc začala vadit linie "gangsterského lídra" - přestože chápu, že měla vnášet prvek komična, bylo to moc a od věci. Poslední díly už zdaleka tolik nebavily, jako začátek. Za mě 74% a tvrdím, že aktuálních 86% na ČSFD je nadhodnocených. Zajímavé, že několik snových vložek na téma zefirelliho Romea a Julie, mě nevadilo a spíš pobavilo: "Romeo, ty jsi Korejec?" ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8fPrlZWT83o

• 21.5.2017  11:57
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Znám jen Carryho a Prostřeno. Málo, ale značně profesionální věci. Kdybych si mohl být jistý, že Kazma není pouze tváří, ale taky to všechno sám vymýšlí a řídí (v tomto biznise není jisté nic), dal bych i maximum.

• 14.5.2017  11:56
    Westworld (TV seriál) (2016)

Hm. Do osmé epizody prvotřídní nepozitivní drama. Androidé, jejich lidští "bohové" a celý svět Westworldu jsou tak funkční, že divák zírá. Po celou dobu cynické, s nadstandardním množstvím nahých těl, kruté, nepáře se (standardní seriál HBO - Rome, WoT, True Detective). Co ke konci úplně nesedlo? Pozor SPOILERY ■ ■ ■ Nepochopil jsem dost dobře logiku "posunutého času". Fakt, že se děj neodehrává pro všechny postavy v jednom čase. Rozumím, že může upozornit rozdílné logo a určité další náznaky, ale nechápu, jak se Dolores mohl promítnout před zastřelením pistolníka obraz černého muže, když v tom čase ještě neexistoval (leda, že by její útěk z ranče nebyl ten samý, při kterém potkala Williama). Taky, pokud dobře chápu, jedna ze scén, kdy je s Williamem u kostela a města pod pískem, musí být někdy v mezičase, protože, když s Williamem k místu poprvé dorazí, to ještě zdaleka pod pískem není. Hodně matoucí. Konec SPOILERU. ■ Článek, kolik stojí návštěva Westworldu a jaká rizika hrozí: http://www.edna.cz/westworld/extra/chcete-navstivit-westworld-informace-ktere-potrebujete-vedet/

• 14.5.2017  11:38

70%. Když porovnám seriál s filmem, tak je film jednoznačně lepší. Jednak vhodněji vybraní herci, mezi kterými je silnější chemie, jednak seriál nenabízí o moc více, než film (a nezabere 16 hodin). Chvíle, kdy se jí on přizná, kdo doopravdy je, vyzní ve filmu neporovnatelně silněji. V seriálu mi navíc vyloženě schází scéna, kdy ona přijde k němu domů, dívá se na všechny ty kytary a mixážní pulty a říká: "Jsi to opravdu ty." Film je obecně cyničtější a zobrazením hudebního průmyslu krutě upřímnější. Přestože se seriál dal dokoukat. Z mála, co je v seriálu navíc, se mi líbila linie s otcem - osobnost, přes svou masku dost upřímná.

• 9.5.2017  09:26

Super animace, ze které jsem cítil, že občas používali i trochu víc, než jen běžnou animaci. Na druhé straně méně super scénář. Jako kdyby měli v úvodu myšlenku, pak ji nechali rozpliznout a následně nevěděli, jak tomu dát srozumitelnost, logičnost a formu. Možná by bývalo bylo lepší vytvořit znovu scénář úplně od začátku. Dávám 4*, protože super nápady s origami a od samotného začátku mě zaujalo, jak velmi japonské to je.

• 6.5.2017  17:31

Překombinované a nesedlo mi. 50%.

• 28.4.2017  00:10
    Jokokuhan (2015)

Rozumově uznávám kvalitu, ale ne úplně mi sedlo. Jednak kvůli aktuální náladě, jednak nejsem až tak společensky kritický, jednak kvůli určité japonské mentalitě - měl jsem chuť na konci křičet to samé, co Erika Toda (přestože chápu, že věci nejsou tak jednoduché). Nejvíc mě zajímalo, když seděl s těma novinama na hlavě.

• 25.4.2017  10:00

Článek o oranžovém kocourovi: https://cifersky.blog.sme.sk/c/445930/audrey-hepburnova-si-rozumela-s-kazdym-i-s-temperamentnym-kocurom-ktory-vsetkych-skrabal.html

• 23.4.2017  20:28
    Eoneunal (2017)

Příběh pracovníka pojišťovny, kterému zemřela žena a on má vyšetřit ženu po nehodě v kómatu, vypadal dlouho slibně, ale pak nějak odešel. A neříkám to jen proto, že je konec zvláštní - náhodou bych ho i celkem uvítal, jako důkaz, že takto život vypadá a příběhy mohou končit různě - ale myslím, že i takovýto konec se dal udělat líp.

• 21.4.2017  10:49
    Joheun nal (TV seriál) (2014)

Pokud máte prázdnou hlavu a chcete se napít jemně voňavého čaje :). ■ Zvláštní a příjemné. Zvláštní už formátem - deset dvanáctiminutových epizod zveřejněných na webu. Zvláštní potkáváním, míjením a křížením. Zvláštní teplými tlumenými barvami a hudbou. Zvláštní tím, že většinu času se dva lidé vlastně úplně nepotkají a to i když jsou spolu. Líbilo se mi, zaujalo. Vlastně zaujal už samotný výběr herců - oba jsem znám, nezklamali, potěšili. Je mi příjemné dívat se na filmy točené na Jeju. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=pTNADVTXitw

• 21.4.2017  10:42
    Shorts (2013)

Z pěti krátkých filmů jsem viděl jen Audacity, bez titulků a v hindi, takže nehodnotím. Audacity je o rebelství dospívající dívky vůči dominantnímu otci.

• 18.4.2017  07:51
    Bai jin nu wang (TV seriál) (2011)

Dostal jsem něco trochu jiné, než jsem čekal a jsem spokojen. Dlouho nepředvídatelné, po polovině se poněkud natahovalo, ale viděl jsem 33dílnou verzi (existuje 22dílná). Po dlouhé době seriál, který mi přinesl něco nové - konkrétně zlatokopku a studenta hudební školy v Paříži, který řeší tíživou finanční situaci vyděláváním si jako dvojník bohatého dědice. Narazí na sebe, ona nadšena, že potkala ideálního muže. Když to praskne, je on vyhozen ze školy a musí se vrátit domů na Taiwan, kde jeho sestra prodává v tržnici zeleninu. Zajímavé je, že mi tentokrát nevadila žádná postava, ani ty vyloženě rustikální. Výborně obsazené, zahrané. Lynn Hung jsem opakovaně viděl v IP Manovi, ale nepoznal bych ji (v Material Queen je mnohem víc sexi a mnohotvárná). Občas příjemně hudební. Vavčou zmiňované popkulturní vložky jsem neregistroval, asi proto, že Taiwan není moje specialita. ■ Upoutávka: https://www.youtube.com/watch?v=eY2ZoxPhShM ■ P.S. Vypadá to, že není rozdíl mezi 22dílnou a 33dílnou verzí. Epizoda u jedné trvá něco přes hodinu, u druhé třičtvrtě.

• 14.4.2017  22:19
    Tanna (2015)

Podle skutečného příběhu. Souostroví Vanuatu, před nějakými třiceti lety, což ale ve filmu není vidět, protože obyvatelé části ostrova se dobrovolně rozhodli pro tradiční způsob života, který jen několika okamžiky dává najevo, že se jedná o současnost (domorodci například vědí, že existuje britská královna a dokonce už i někdy měli na sobě západní oblečení). Unikátní.

• 14.4.2017  16:17

O Your Lie in April jsen náhodou zakopl a nevěděl, že v tom je Suzu Hirose. Dobře se na ni dívá, možná až moc super charakter. Naopak, hlavní hrdina mi svojí povahou leze na nervy - obecně nemusím ufňukané typy. Dvě hvězdičky pro něj akorát. Co se Suzu týče, viděl jsem s ní už třetí věc a všude byla podobná. Ocenil bych od ní v budoucnu jiný typ postavy. Do plusů naopak dávám, že jsem neznal příběh (seriál) a netušil, jak dopadne. Nic nového, koukatelné, duet klavíru s houslemi hodnotím jako super.

• 11.4.2017  11:05

I Jihokorejci mají mainstream, xkrát viděný a v západním stylu. Neurazí. Kang Ye-won, kterou jsem viděl poprvé, byla v roli kancelářského, věčně odmítaného, outsidera docela zajímavá a občas (komunikace se psy) docela zábavná.

• 8.4.2017  15:58
    Deoking (2017)

Dobré. Dost dobré. Neměl jsem na to úplně náladu, ale 4* zasloužené. Politika ako sviňa.

• 3.4.2017  01:49

Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36