Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 16.1.2021  17:25

Naivní je to správné slovo. Naivní, radostné a optimistické. Netuším, zda je toho radostného a optimistického tolik, aby to vyvážilo celkový dojem. Ano, mělo to svěží momenty, ale na 3 * je to nějak málo. Přestože je téma dívky, která hledá otce, najde dva (aniž by věděla, který je skutečný) a má problém říci jim vzájemně o druhém, docela zajímavé. Líbilo se mi, že to je brazilský film, takže zase trochu jiný filmařský jazyk.

• 15.1.2021  00:45

Příjemný dokument k super seriálu.

• 15.1.2021  00:40

Barvy a vyprava jsou fajn, ale, upřímně, souhlasím s recenzí Františka Fuky: "Louskáček a čtyři říše je klasickým příkladem toho, jak může dopadnout velkorozpočtový film, do jehož vzniku kecá příliš mnoho lidí, kteří mají hodně peněz, kokainu a prostitutek a myslí si, že "vědí co divák chce". A je jich hodně a každý si myslí, že divák chce něco jiného." https://www.fffilm.name/2018/11/recenze-louskacek-ctyri-rise-nutcracker.html P.S. Mackenzie Foy je lepší ve filmu Black Beauty.

• 15.1.2021  00:10
    Black Beauty (2020)

Dá se to vidět.

• 9.1.2021  01:45
    Malang (2020)

Ani chvíli to nenudilo. Tato indická kombinace lásky a pomsty dovede být docela překvapivá. Doslova. OST a 5 minut z filmu: https://youtu.be/hJBHSmyqv0Y

• 5.1.2021  12:23

V rámci žánru (fantazijní/akce/konverzace/feminizmus/cool) je to dokonalé (komu nesedne žánr, je "mezi ženskýma nohama"). Drsná křehká žena v roztřeseném letadle plném testosteronem nabušených drsňáků. Přerostlý lidožravý kaloň sabotující let. Útoky japonských letadel. Záblesky, nebe, mraky, stíny a nadupaný hudební podmaz. Non-stop pohled na Chloë Grace Moretz. Kamera vzhůru nohama. Atmosférové. Jde jen o to vkouznout do žánru a zase se vrátit zpět.

• 30.12.2020  22:48

Netuším, co lidé očekávali, ale myslím, že na ČSFD aktuálně trochu nedoceněné (48 %). Celé to táhne Gal Gadot, která je uvěřitelně dlouho žijící, silná superhrdinka, současně ale neuvěřitelně sexi. Líbily se mi i scény, ve kterých se nebojovalo a prostě byla jen šťastná.

• 30.12.2020  22:44
    Geomgaek (2020)

Standarně vysoká korejská kvalita, ale bohužel trochu zapomenutelná. Nemohu říci, že by to ve mě nechalo nějakou výraznější stopu. Ano, souboje, jsou super propracované. Oceňuji dlouhé záběry.

• 30.12.2020  22:33
    Rysavá jalovica (TV film) (1970)

Prvotřídní Jozef Kroner.

• 30.12.2020  22:32
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Vynikající. Od samotného úvodu. Propracované. Od promyšlených šachových partií (která prý každá měla reálný předobraz, ale tvůrci k nim vypracovávali jiné závěry) až po barvy šat hlavní hrdinky. Celý seriál je (asi) jedna šachová partie.

• 15.12.2020  21:53
    Vlkochodci (2020)

Připadne mi to vyzrálejší a dospělejší, než předešlé dva filmy. Třebaže je to o malých holčičkách.

• 9.12.2020  22:48
    Telefon (2020)

Remake britského The Caller (2011) a i když ten jsem neviděl, podle hodnocení ČSFD se jedná o lepší film, než originál. Telefon zvonící 20 let do budoucnosti, dvě ženy, vraždy, snaha změnit budoucnost i minulost, motýlí efekt vždy, když se v minulosti něco stane. Herecky výborné, temné. Chaos vyplývající z faktu, že jedna postava je vrah a psychopat. ■ “Tohle máš za to, že nezvedáš telefon.”

• 9.12.2020  03:39
    The 100 (TV seriál) (2014)

“Znovu se potkáme.” ■ Viděl jsem všech 7 sérií asi za dva týdny a je to velmi zajímavé. Poslední série je výrazně slabší. I šestá byla slabší. Ale jako celek dobré. Ze všech seriálů, které jsem dosud viděl, probíhá v The 100 největší posun od prvního k poslednímu dílu. 1. série - 100 teenagerů je vráceno na postapokalyptickou zemi, zatímco lidé ve vesmíru bojují o kyslík. Les, nebezpečí, divoši. 2. série - do hry vstupují přeživší, kteří nesnesou denní světlo. 3. série - boj s Pozemšťany a umělou intaligencí (nejsilnější negativní postava série). 4. série - boj s časem a hrozící apokalypsou. 5. série - boj o životní prostor. 6. série - Sanctum. 7. série - čisté vesmírné sci-fi. Spojovací prvek je, že vedoucí postavy musí činit rozhodnutí, při kterých umírají lidé a následně s tím žít. Musí se rozhodovat mezi menším a větším zlem, musí se rozhodovat zda zachrání ty, které milují. Traumata se hromadí a dlouhodobě prohlubují, dobří lidé dělají zlá rozhodnutí. Docela temné. Herci byli na začátku starší, než jejich charaktery, což se ale finálně časovými posuny na konci sympaticky srovnalo. Osobně se mi nejvíc líbyly série 2, 3 a 4. 1 a 5 byly ok. Sérii 7 musím i přes slabiny (minimálně osud jednoho člověka je trochu pokašlaný) přiznat pozitivum v tom, že vysvětlila určité věci z úvodu.

• 24.11.2020  11:03

"Jak vypadám?" "Jak za milión lajků!" ■ Krátkometrážní varování, jak snadné je skončit ve virtuálním světě.

• 12.11.2020  22:23
    Tomiris (2019)

Jediné, co bych vytkl, byl starověký turkický jazyk (navíc není jisté, zda kmen Massagetů hovořili turkickým nebo íránským jazykem). Je výborné, že se snažili, aby byl film věrohodný, ale mám pocit, jako by jím hlavní hrdinka hovořila přiliš krátce a ještě ne zcela splynul s její osobností. Jinak velmi zajímavé a jiné. Musela se do toho vrazit spousta peněz. Velmi věrohodně zobrazený nomádský život a kultura, pouze někteří Peršané možná nemuseli mít raně středověce působící oděvy. Exteriéry i interiéry super. ■ O Tomiris na české Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomyris

• 12.11.2020  11:20
    Rasutoretā (2020)

Shunji Iwai tvoří zvláštní filmy. Jeho Love Letter jsem moc nechápal, ale na konci mě dostal, Swallowtail & Butterfly pro mě zůstal neuchopený dodnes, April Story se mi líbilo moc a Hana and Alice ještě víc. Last Letter pro mě byl v úvodu prodloužením April Story už jen proto, protože v něm hraje stejná herečka, nicméně finálně se překlopil spíš ke komplikovanějšímu Love Letter. On totiž tento příběh nemá fyzickou ústřední postavu. Herecké obsazení je špičkové, prim zde však hraje duše člověka. Těžko říci, jestli nějaká konkrétní duše - spíš se díváme na mozaiku vyprávěnou různými postavami prostřednictvím dopisů, vzpomínek a myšlenek. Nedokážu říci, jestli se Shunji Iwai vypracovává nebo zůstává stále stejný, nicméně jednou za čas je jeho film super. Velmi japonské a s nábojem touhy. ■ Trailer: https://youtu.be/EvkzNshmjCA

• 8.11.2020  23:36

Dcera mě před rokem přesvědčovala, aby se na to podíval. Odmítal jsem, ale zpětně se mi to hodně líbilo. Museli se při tom značně vybláznit. Akorát, když jsem přišel za Prťaty, zjistil jsem, že už jim to starší sestra ukázala. Naštěstí Sašce nevadilo podívat se na to se mnou znova :).

• 8.11.2020  23:32
    Kód Navajo (2002)

Trochu jiné, než jsem čekal, ale ne špatné. 72 %.

• 8.11.2020  23:26
    Klaus (2019)

Není to dokonalé, ale je to kvalitní. Negativum je speciálně v mém případě pocit násobného déjà vu. Hlavní charakter mě připomíná podobnou postavu z Ratatouille, styl Mrtvou nevěstu, příběh Joulutarina.

• 8.11.2020  23:12

Turbulentní a erotičtější. V zásadě ne špatné pokračování. Klišoidní, ale funkční. Souhlasím s recenzí v Červeném koberci, ve které se uvádí, že film “ svým způsobem podivně funguje”.

• 15.10.2020  12:02

Použil jsem na výuku dějepisu našich Prťat.

• 26.9.2020  22:47

Sympatický dokument o zákulisí online světa. Pustil jsem dnes dvanáctiletým dcerám, zatímco čekaly na přímý online stream nějaké hry. Vydržely celou dobu a zajímalo je.

• 25.9.2020  23:00

"Máte někdo nějaký nápad?" Sympaticky nový a svěží styl vyprávění. V druhé polovině trochu ztrácí šmrnc, ale pořád je to dobré a zábavné. Výpravné, kostýmové a Londýn 19. století. Ano, dvouposchoďový kočár jsem si všiml :).

• 25.9.2020  03:10
    Fake Princess (TV seriál) (2020)

Nakonec hodnotím lépe, než jsem čekal - asi proto, že mám slabost pro ženy, které projeví žárlivost tak, že se muži zakousnou do ramene. Sledujeme tři páry postižené láskou a každá se vyvíjí jinak - od pohodové lásky, přes nesmělou až po destruktivní. Fake Princess v hlavní roli je nediskutabilně cute, ale nejvíc mě asi zasáhl vztah Pátého prince - nesmírně jsem jim fandil. Dlouho jsem si myslel, že to bude jen klasický čínský “feel good” seriál, ale nakonec se to trochu rozjelo i jako drama. 71 %. OST https://youtu.be/GmgkD17UftM P.S. Má to 27 epizod a ne zde uvedených 24.

• 22.9.2020  03:33
    Cizí život (2019)

Zajímá mě režisér a zajímá mě kameraman - tento film má nádhernou formu vyprávění. Často statická kamera. Pohled outsidera. Sledujeme dívku na okraji kolektivu a díváme se podobnýma očima, jako ona. Chtěli bychom věřit a doufat. Pozoruhodně krátká věc (71 minut), kterou bych snesl ještě trochu delší. Úžasně civilní. Trailer https://youtu.be/3EfwQnVZQDY

• 20.9.2020  02:58
    Airlift (2016)

70 %. Evakuace více než 100 000 Indů z Kuvajtu je silné téma, v tomto filmu to ale trochu rozbili písněmi a lehkým patosem. Trochu.

• 16.9.2020  01:58

Pozitiva: Líbí se mi, jak to skončí - zajímavě. Líbí se mi ústřední dvojice a je příjemné opět vidět Kim Dong-wook. Negativa: Překombinované. Příliš mnoho motivů a postav. Méně by bylo více. Nebo větší nadhled. Nicméně jako celek tento příběh dvojice, která se dohodne na fejkovém manželství, aby dosáhla svého, vůbec není zlý.

• 14.9.2020  11:50

68 % bude tomuto filmu slušet víc, takže dávám 4* i když jsem původně zamýšlel jen 3. Jednoduchý příběh, ale uvěřitelně obsazený. Postavy v hlavních rolích dobré až vynikající.

• 8.9.2020  02:25
    Je3ui sarang (2015)

Trochu se zblázním a dám plný počet. Nic jsem o filmu nevěděl, nic jsem nečekal a vypálilo to velmi nečekaně a silně. Liu Yifei tu doopravdy předvedla zatím asi nejlepší životní herecký výkon. Docela mám chuť vidět ještě jednou. Trailer https://youtu.be/MlpdTAPshwo

• 7.9.2020  02:23
    Mulan (2020)

Neznám animovanou verzi od Disneyho, ale znám hranou čínskou verzi s Zhao Wei, která vypadá takhle https://youtu.be/M4OSxjVARC0 a nejvíc mě překvapilo, jak je aktuální verze jiná. Toto je pohádka. Bojové scény působí jako tanec - ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Naštěstí to má krásnou výpravu a krásnou Liu Yifei. Takže finálně 3*. Moje recenze: https://bit.ly/2F9OSiz

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49