Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 16.8.2018  00:00
    Upgrade (2018)

Pointa mi byla jasná docela brzo, ale naštěstí mi nedocvakla celá. Nízkorozpočtový, australský svět budoucnosti, který se černohumorně brutálně nepáře. ■ Děkuju za recenzi! http://www.fffilm.name/2018/08/recenze-upgrade-80.html

• 13.8.2018  09:00
    Iron Man 3 (2013)

Skoro 90%. Tony Stark s dvěma nákupními košiky materiálu na výrobu zbraní :). Nebojácně odlišně kreativní. Dost souhlasím s recenzí http://www.filmaniak.cz/recenze-iron-man-3/

• 10.8.2018  13:49

Hvězdé obsazení, skvěle natočené a podle skutečného útěku ze zajateckého tábora Stalag Luft III 23. března 1944. Plné hodnocení nedávám kvůli úpravám. Jednak při skutečném útěku nebyli zřejmě Američané (ale tři Češi naopak ano), podstatnější však je určitá nerealističnost tábora. Film mohl být temnější a realističtější. Místo toho je oslavný a hrdinský. Američanům šlo zjevně o to, aby to byl trhák a aby to bylo přijatelné i pro Němce.

• 5.8.2018  00:51
    Práče (1960)

Dost patosu, ale taky dost lidskosti.

• 4.8.2018  00:43

Dcera mi ukázala. Prý to rozebírali na škole (psychologie). Film, který se dá po vidění převracet zhora, zdola a na kterém je sympatické, že neřekne vše.

• 31.7.2018  21:23

S odstupem času zvyšuju na 3*. Už jen proto, že si Rosničku pamatuju dodnes. Nicméně první film má v sobě minimalizmus a pravěkou realitu, které pokračováním schází.

• 31.7.2018  03:16
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

“Cítíte se spokojeně?” ■ O odpuštení. O vině. O podezírání - o tom přede vším. Krimi, ve kterém si nejsme jisti, kdo lže a kdo ne. Kdo je dobrý a kdo zlý. Pro mě zatím top hraný seriál roku 2018, ve kterém jsem si chvílemi doslova užíval dosud neviděné “civilní” herectví Doo-ny Bae. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=ma56JmeJm58#fauxfullscreen

• 24.7.2018  02:51

Říkal jsem si, že je uprostřed té cesty něco zajede. ■ Je pro mě utrpením sledovat ufňukané typy, do kterých je stále nutné pumpovat energii, ale na druhou stranu je přátelství super nosná myšlenka a hodně se mi líbí příběh. Dopis z budoucnosti, který možná nezměni budoucnost, ze které je poslán. Silnější 3*.

• 23.7.2018  00:50

“Co to bylo?” “To byl kappa.” ■ 4/5 filmu jsem měl pocit dokonalosti, pak to trochu kleslo, ale stejně dávám maximum, protože neznám jiný film, který by tak přirozeně spojil svět duchů a lidí. Velmi příjemný kompaktní celek (plus příjemné retro let šedesátých). Nevybavuji si, že bych viděl něco podobného. I kvůli hereckým výkonům. Micuki Takahata do role sedla a byla velmi příjemná. Masato Sakai mi byl neznámý, ale shledávám ho nesmírně sympatickým. Sakuru Ando jsem viděl po dlouhé době a velmi rád. Min Tanaka jako bůh bídy potěšil a v neposlední řadě mi poskočilo srdce, když se v epizodní roli objevila Mikako Ichikawa, protože jsem ji kromě mého milovaného Be With You v ničem neviděl. Ok. Stop. Nechtějte vědět víc a pusťte si to! ■ P.S. Na konci filmu jsem i název pochopil :). ■ Dávám sem trailer, ale nedívejte se na něj. Nedívejte se na něj. Nedívejte se https://m.youtube.com/watch?v=rHyt3ut6Vf8

• 22.7.2018  13:48

Dost krásná animace. Film https://m.youtube.com/watch?v=iQnT3bHBAvs

• 22.7.2018  01:38
    Byutipul maideu (TV seriál) (2016)

Mohu jen vytknout, že transplantace plic není sranda, víc, než pěti let se dožije jen každý druhý pacient a navíc bude doživotně náchylný na infekce.

• 21.7.2018  02:52

“Chibiko už není v kapse.” ■ Předposlední epizoru jsem uvažoval hodnocení snížit, protože mě štval herecký výkon jedné postavy (a jsou tam nějaká klišé), ale nakonec přeci jen dávám čtyři hvězdy. Vedlejší postavy mě totiž většinou doopravdy zajímaly, bylo pohádkově fajn dát si před usnutím jednu, dvě epizody a hlavni hrdinka byla kawai doslova ve smyslu “k pomilování” (hezká ramena). ■ “Něco si oblékni.” ■ Opening https://m.youtube.com/watch?v=GvqhyuqNoLE ■ Edit: He? Týhle holce je v tuto chvíli teprve dvacet let? A toto točila před třemi lety? Uff!

• 15.7.2018  23:42
    Colombiana (2011)

Zoe Saldana konečně jednou naživo a Luc Besson vykrádal sám sebe. Nicméně za 3 fajn.

• 11.7.2018  02:20
    Pevnost (2017)

Kdo neočekává válečný film, ale historické psychologické intrikující drama, dá zřejmě 4*. Zatraceně realistické ve smyslu, že větší a silnější armáda je prostě větší a silnější a vedle dobrých rozhodnutí mohou přijít i chybná.

• 10.7.2018  22:53
    Richeu maen pueoumeon (TV seriál) (2018)

Příjemné a nenudilo to. Japonský originál neznám, ale je možné, že se korejský remake podařil lépe. Herečka v hlavní roli se občas úsměvem silně podobá Aoi Miyazaki.

• 29.6.2018  23:50

Neviděl jsem první dva filmy. Zajímavé. Detektiv. Geniální, komický a normální zároveň. Žádný superman. Celkově místy absurdní, místy drsné, místy na emoce - přitom nemám pocit nekompaktnosti. Herecké obsazení super. Detektiva i jeho pomocníka znám z jiných věcí, Keiko Kitagawa jsem nečekal a potěšila.

• 27.6.2018  03:56
    Narratage (2017)

5*, protože: 1. Trefilo se mi to do nálady. 2. Z filmů “láska s vyšším věkovým rozdílem”, které jsem dosud viděl, je tento nejlepší. 3. Má to docela kreativní intimní kameru, retrospekci v retrospekci a celkem odvážné uvažování. 4. Realistické. Neklišoidní. 5. Kasumi Arimura to utáhla. Zatím herecky nejlepší, co jsem s ní viděl. ■ P.S. Charakter, který zosobňoval Jun Matsumoto, mi v určitých chvílích lezl na nervy, ale měl takový být a pochopil jsem ho. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=xZgG3A30RHg

• 27.6.2018  00:47

Když já měl skoro stále před očima originál :(. Kouzlo pryč, magie pryč, citlivost pryč. Ji-sub So je můj oblíbený herec, tak jsem vydržel, ale stejně to nakonec koukal nadvakrát. Ye-jin Son jsem nepoznal (pořád jsem si říkal, že ta mladá herečka chce být nová Ye-jin Son a nakonec zjišťuju, že to byla ona). Klučina je v japonské verzi mnohem přirozenější (a mnoho dalších věcí okolo také). Pokusy o hmor mi nesedly :(. Tímhle vším neříkám, že to je špatné. Kdo nezná originál, bude nové Be With You hodnotit výš.

• 25.6.2018  11:01

Tento film je v mých očích pro tanec to samé jako Ong Bak pro bojové filmy. Příběh, který je věšákem pro prvotřídní a zajímavé taneční scény (hlavní dvojice navíc dobře vypadá a je sympatická). ■ Asi je fajn, že jsem z celé série viděl jen tento jeden film. ■ Nabouchanej trailer: https://www.youtube.com/watch?v=jl0QrvDxu-c ■ K vidění mě přesvědčila recenze Františka Fuky http://www.fffilm.name/2012/08/recenze-lets-dance-revolution-step-up.html

• 24.6.2018  20:51

Kompaktní spojení “příběhu o cestě” a “příběhu o čekání” z nemilosrdné americké občanské války. Renée Zellweger v nejlepší roli, v jaké jsem ji kdy viděl. Ostatní podávají standardní výborné výkony.

• 23.6.2018  01:44
    Asahinagu (2017)

Zajímavé jen tím, že ukazuje něco nové z japonské kultury. Jinak solidní standard.

• 23.6.2018  01:41

Tato ryba je doopravdy legendární!

• 13.6.2018  09:28

Před mnou hodnotili film čtyři lidé: **, ***, **** a *****. Asi závisí, jak vnímáte čínský vojenský patriotizmus (jednat se o americký snímek, vyvolával by méně rozporuplné reakce). Za mě ****. Přímočaré. Poměrně nepatetické. Krátký tankový souboj super. Podle skutečné události?!?

• 11.6.2018  23:26

Příjemná drobnost, netypická tím, že se příběh odehrává v komunitě lidí, kteří (téměř) nevidí.

• 29.5.2018  23:53

V první řadě klobouk dolů, že doopravdy točili v Antarktidě. Za druhé klobouk dolů za Hisaishiho. Za třetí před křehkou a sympatickou hlavní hrdinkou - což je ale současně i výtka - nemyslím, že by se tak hezké Číňanky vyskytovaly v Antarktidě často. Druhá a třetí výtka souvisí s první - film je trochu moc líbivý a některé věci by mohly být méně roztomilé. Nicméně přes to všechno zasloužené 4* a film, který s čistým svědomím doporučím. Citlivé, lehce magické survival. Zvláštní kombinace, která se moc často nevidí. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=cqk4W5Opuig ■ Recenze (pozor SPOILERY) https://www.screendaily.com/reviews/til-the-end-of-the-world-review/5126241.article

• 25.5.2018  01:42

Nerealisticky brilantní. Dcera mě přesvědčila to vidět a nelituju. ■ Když tak čtu kritiky: Nevadí mi zkratkovitost. Nevadí mi, že to v reálu bylo dost jinak. Divák dostává za cenu lístku víc, než adekvátní hodnotu. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=AXCTMGYUg9A

• 16.5.2018  15:18

Hodně zajímavé a dost promyšleně vytvořené.

• 10.5.2018  21:16

Dcery se mě od skončení filmu (dnes, 20:45) už 5x zeptaly, kdy to bude pokračovat.

• 3.5.2018  00:22

Velmi příjemný dokument. Je trochu víc ryb a méně žab by to chtělo.

• 30.4.2018  23:26

Oceňuju nečernobílost.