Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 13.10.2017  10:18
    Dangsini jamdeun (TV seriál) (2017)

Zatím nehodnotím, ale předběžně to vypadá dost vysoko :). Jsem jediný, koho pobavil a potěšil "fénový výstup" v koupelně tento týden?

• 11.10.2017  11:13
    Made in Abyss (TV seriál) (2017)

Proč 5*? Už úvodních 5 minut a titulky hned za nimi vypadá úžasně. Krásný svět! Do toho propast jako hrozba a určité temné prvky (kouř ze stromu), naznačující, že toto nebude vyloženě pro děti. Zajímavé nápady! (Jsem jediný, koho nadchlo rozsazení dětí ve škole?) Super hudba! Děj, který se až překvapivě rychle vrhá do propasti a temní. Reálná nebezpečí, bolest. Příběh, který nekončí ani posledním prodlouženým dílem. Nesleduju až tak anime, ale toto mi připadne být svojí dynamikou, stylem a kompaktností dost výjimečné. ■ Na téma neprokreslenosti postav: Kam byste to chtěli narvat? Myslím, že by se tím dost porušilo. Přijal jsem Abyss takový, jaký je. Není nutné mít v každém filmu nebo seriálu prokreslené postavy (u většiny lidí, které potkáváme v běžném životě, také nejdeme příliš do hloubky). Beru to, že postavy svoji minulost mají, ale nehovoří se o ní (například informace, kterou se v polovině dovídáme o narození Riko, je dost zásadní - co byste o ní po tomto ještě chtěli zásadnějšího vědět?). ■ Opening: https://www.youtube.com/watch?v=e91G8m9uM_0 (některé scény z něj v seriálu nejsou).

• 10.10.2017  02:41
    Wangeun saranghanda (TV seriál) (2017)

Seriál ze 13. století, který nemá debilní prvky. Yoona konečně měla co hrát a jak byla v The K2 nemastná, neslaná, tady se mi líbila. Druhý přítel mi lezl trochu (dost) na nervy, ale vynahradil to mladý král. Hezčí chlap (odhaduju), myslící logicky, nepropadající panice,který se málokdy nechá oblbnout. Co nechápu, je SPOILER (!!!), jak si hlavní hrdinka mohla vybrat toho zamorouseného zachmuřeného druhého přítele! To u mě celý dojem dost shodilo.

• 7.10.2017  16:42
    Peiji teoneo (TV seriál) (2016)

Zvláštní. V podstatě bezchybné, ale něco mi scházelo. Asi trochu pevnější závěr. Mám rád klavírní hudbu, ale čekal jsem maličko víc. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=ck64qQtdh6o

• 5.10.2017  16:46
    E Mo Zai Shen Bian (TV seriál) (2005)

Přistupoval jsem maličko skepticky, protože Zízin komentář je sice velmi pozitivní, ale z roku 2009, kdy mohla být Zíza ještě takové štěně s méně kritickým filmovým pohledem, než má dnes. Furt jsem čekal, kdy mi něco začne vadit a ono nic. Už dlouho jsem neviděl tak krystalicky čistou seriálovou romanci (že by tím, že to je 12 let staré?). Dobře, vadila mi místy kvalita obrazu a zvuku, která se od takto starých taiwanských věcí dá čekat, ale jinak je to příjemné, uvěřitelné, s postavami, které jednají překvapivě přímo: "Počkej! Vezmu si napřed dva prášky na srdce." Není to výrazně předvídatelné, chemie mezi hlavními postavami, je super. Na taiwanskou trhlost jsem si již zvykl. Celkově doporučuju a prohlašuji, že Zíza měla před osmi lety stejnou kvalitu, jakou má dnes! ■ Opening https://m.youtube.com/watch?v=cz9cSzXMKWQ

• 3.10.2017  23:13
    Cheer Dance (2017)

Na rozdíl od Zízy si nemyslím, že by to chtělo seriál, úplně mi stačilo takhle. Když, mám jiný problém. Taneční film o holkách, které vyhrají národní mistrovství a jdou se porvat s nejlepšími do Ameriky, má, pokud je podle skutečných událostí, zásadní limit a to, že protagonistky filmu asi stěží podají výkon, jako holky, které trénovaly tři roky. Takže tvurci maskovali jak to šlo a maskovali dobře. Vidět Cheer Dance určitě není ztráta času. ■ Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=chp1uM_n3F8 ■ P.S. Jediný film, který mě napadá mít podobného ducha, je Hula Girls.

• 3.10.2017  03:03

71%. Sice trochu umělá a ne příliš originální konstrukce, ale příjemná, se známými herci a příběh senioru i slzu do oka vehnal. O chlapíkovi (Cha Tae-hyeon), který se po nehodě ocitne v těle někoho jiného. Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=a2LwNiqeOl8https://m.youtube.com/watch?v=a2LwNiqeOl8

• 2.10.2017  23:19

Film u kterého jsem musel googlit, abych zjistil, co chtěl básník říci. Takže: "Experimentální, provokativní, postmoderní drama, protestující proti mysogynii v současné japonské společnosti. Feministické, bizarní." Pokusím se říci o příbězích, které se prolínají a neběží v jedné časové rovině. Dvě dívky a nějací muži okolo nich. Neznají se. Jedna pracuje v kanceláři, žije s matkou a senilní babičkou, pokuší se vytvořit vztah s bývalým spolužákem, přežívajícím na kraji společnosti. Stranou se držící myš (protože ji ztvárňuje Ju Aoi, nedá se říci "šedá"). Druhá pracuje po barech, jednodušší, cingrlátkovitější, poněkud větrná povaha (zajímavá tím, že jsem Micuki Takahatu v takovéto roli dosud neviděl), přidá se k sprejerum, kteří jako svoji značku používají oznam o zmizení první dívky. Do toho až fetyšisticky zobrazená banda středoškolaček, která po nocích přepadává osamělé muže a mlátí je do bezvědomí. Ve filmu zazní, že tyto štředoškolačky vyprovokovalo zmizení první dívky, ale my vidíme, že byly aktivní už v čase, kdy ona ještě zmizelá nebyla (je otázkou, nakolik jsou tyto dívky reálné). Ve filmu není jediná silná nebo pozitivní mužská postava. Děj se prolíná například tak, že obě dívky jsou v autě nebo jeho okolí (auta jsou dost podobná) nebo mají současně sex. Přitom ale ve stejném čase nežijí. Jednu scénu vidíme 3x. Hm? :) ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=8YRZccPU-PY

• 2.10.2017  19:49
    Kahogo no Kahoko (TV seriál) (2017)

Laskavé 4* laskavému seriálu. Bohužel jsem věděl, co Micuki Takahata (Kahoko) jako herečka dokáže, takže pro mě byly nové už jen komediální okamžiky. Ano, určitě se na to kvuli ní vyplatí podívat. Taky postava babičky byla nadstardardní. Vše ostatní na japonské poměry pruměr (přestože postavičkám a charakterum, není obecně co vytknout). Momenty, kdy si otec Kahoko něco představuje, ale neudělá, mě po určitém čase začaly iritovat. Na konci se šíleně rozkecávali, některé prvky byly typicky japonsky přehnané. Samotná Kahoko se mi ale líbila, hlavně díky svému vývoji. Vnímal jsem ji jako určitý katalyzátor děje. ■ MV :) https://m.youtube.com/watch?v=k7RzpWzoGow

• 1.10.2017  22:23

Čtyři hvězdy, přestože je úplně jasné, že Jessica Alba měla na prsa dublérku.

• 1.10.2017  16:26
    Gukó roku (2016)

Lidé v davu. Novinář vyšetřující rok starou vraždu, jehož mladší sestra je ve vězení pro zanedbání rodičovské péče. Lidé, kteří zavražděné znali (nikdo jako dvojici). Pomalu skládaná mozaika charakterů, odvrácená strana lidských duší. Nemilosrdné zobrazení povah, slabostí a cílů, až je člověku líto. Film, o jehož ději by se dalo hodně dlouho diskutovat.

• 1.10.2017  00:07

Mám zvláštní, blíže nespecifikovatelný, zmateční pocit. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=55awCQe7RwY

• 30.9.2017  01:53
    P to JK (2017)

Trochu to vyzní jako film na objednávku japonské policie. Konec je zvláštní. Neříkám zlý. Zvláštní. Dál byly některé prvky naivní. A teď pozitiva. Strašně se mi líbilo snímaní "s odstupem" kdy nevidíme protagonistum do tváře. Kupodivu tak lze vyjádřit mnoho. Potichu jsem obdivoval a měl na to náladu. Dál hodnotím nečernobílost. Vztah s desetiletým rozdílem, když je jednomu teprve 16, přináší komplikace, které se film nebojí ukázat. Tato strana byla velmi uvěřitelná. A přestože na začátku hovořím o objednávce policie, má to zajímavý nápad, svěžest, hravost a jednoho roztomilého Kappu :).

• 23.9.2017  03:23

V podstatě nemám co dodat k tomu, co napsal Vavča. Koukatelný historický válečný film, zřejmě podle historie.

• 22.9.2017  21:34

Ono to kupodivu nakonec nebylo bohužel nic extra a může za to hlavné scénář. Vzpomínky na minulost jsou dost násilné a trhají děj. Muselo se to dát poskládat lépe :(.

• 16.9.2017  03:24

Velmi solidní 3*. Za netypicky zábavného Dwayne Rock Johnsona, odvahu autoru, Atlantídu, vzhled tajuplného ostrova a vzhled Vanessy Hudgens. P.S. Dopředu jsem věděl, že Jules Verne bude znásilněn.

• 15.9.2017  23:37

Normálně se mi s odstupem let chce jednu hvězdičku přidat. Rodriguez je ve své bombastičnosti dokonalý :).

• 15.9.2017  23:13
    Baby Driver (2017)

Režísérova geniální schopnost stvořit akční film v rytmu hudby mi na 4* více než stačí.

• 9.9.2017  22:56

Asi v polovině to poněkud vyprchalo. Má to zajímavý nápad, z kategorie těch, které mě baví, ale ... jako by ... prostě sklouzli do standardu.

• 8.9.2017  01:49

Cesta do pravěku je o 5 let starší a dinosauři v ní jsou dinosauři a ne převlečení varani, aligátor a v extrémním případě gekon obrovský. Prostě trochu naivní i na svou dobu. Nicméně jsem jako dítě hltal Challengera v ABC a jsem rád za možnost nahlédnutí do Ztraceného avěta. 65%. P.S. Kdyby něco sežralo toho čokla, dal bych o hvězdičku víc :).

• 2.9.2017  23:13

Vlastně trochu smutný film, odlehčený vyprávěním z pohledu psa.

• 28.8.2017  23:24

Děti Cercei i Danaerys se vezmou a usmíří oba rody!

• 28.8.2017  02:00
    Tři slunce (2004)

Syrové. Jak jen středověký skandinávský film z období černého moru může být.

• 27.8.2017  23:19
    Wonseuteb (2017)

V pruběhu filmu mě několikrát napadlo, že to je místy nepovedené, ale 3* dát nechci. Režisér se vykašlal na nuance děje (mozaikovitost), soustředil se na barevnou melancholii Sandary Park a ono to má něco do sebe. Vysloveno a zodpovězeno není zdaleka tolik, co by divák očekával, ale mě to nevadí (přestože mě mrzí, že motiv s barvami nevyužili i později). Song of Memory https://m.youtube.com/watch?v=8YEUn1O3lWQ ■ P.S. Sandara Park na 32 let nevypadá ani náhodou.

• 22.8.2017  04:32

Herecké výkony a realizace fajn, nicméně scénář je poněkud nedotažený.

• 17.8.2017  01:00

Hodnocení není podstatné. Podstatné je zničit bílé chodce!

• 15.8.2017  20:58
    Muzikál ze střední (TV film) (2006)

Po letech viděno znova a pořád si myslím, že lepší a svěžejší, než mnohé věci, co dcery (9) sledují. Hned si vyžádaly dvojku :).

• 14.8.2017  10:50
    Sandokan (TV seriál) (1976)

Viděno znova a zdaleka to není zlé a 3* nejsou z nostalgie. Dobře, leckteré vedlejší postavy jsou naivně a amatérsky ztvárněné, ale Brooke je perfektní, Yanéz muj oblíbenec, Marianna krásná a Sandokan stále cool. Plus, který z dnešních seriálu se odehrává v tropech a mimo několik místností? Scéna lovu tygra - ty věže na slonech - super! Několikrát zajímavá práce s kamerou - detail na sandokanovu tvář a v pozadí naznačeni britští vojáci. Lodě, bílé moře, Marianna oblečená do toho, co našla na sandokanově lodi a s nezavázanými horními šňurkami. Vlastně 3,5*.

• 14.8.2017  10:17

Hodně zajímavé věci se v tomto dílu odehrály!

• 11.8.2017  23:21
    Dunkerk (2017)

Dcera říká, že tomu scházel nějaký vrchol, současně ale uznává, že se do takovéhoto filmu vrchol dát nedá. Až klaustrofobické. Důsledně z pohledu účastníka. Bez vítězství, protože záchrana přináší jen dočasnou únavu. Film stejný, jako samotná evakuace z pláží u Dunkerque - lépe to nebylo možné. Nemá smysl dumat, co scházelo - v rámci daného nejlepší možný výsledek.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37