Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 11.10.2018  14:19

Trochu zklamání (po solidním druhém dílu). Takové "útržkovité", neuspořádané, místy humor, který mě nebavil, usínal jsem nad tím. Tři hvězdičky, protože Suzu ve svých dvaceti dobře vypadá a stává se z ní žena (taky zaujala Kaya Kiyohara) a protože mě upřímně zajímá hra Karuta (nesmírně komplexní hra/sport/kultura). Má to okamžiky, na které se rád podívám znova, ale jako celek mi připadne, že scénárista (a režisér v jedné osobě) nevěděl, jak pokračování vyprávět kompaktně.

• 3.10.2018  11:49
    Geunyang saranghaneun sai (TV seriál) (2017)

Zařazeno mezi mých TOP 5 seriálů za posledních 12 měsíců. Úžasná lidskost. Od první epizody bylo jasné, že jsou postavy nejobyčejnější, jaké mohou být. Zde v hercích neuvedená Won Jin-A je o jedenáct let mladší kopií Soo-Ae až natolik, že by si mohly vyměnit pasy a nikdo by nic nepoznal. Na rozdíl od Soo-Ae má ale výrazně širší paletu herectví, což je pro seriál a speciálně tento seriál super. Ve vedlejších rolích je hromada mě známých herců a skoro všichni se mi líbili (skoro, protože jsem nemusel přítele kamarádky hlavní hrdinky - jejich vztah bylo jediné, co mě upřímně nezajímalo). Babička byla naprosto úžasná, Noona také, hlavnímu hajzlíkovi jsem v určitých chvílích upřímně fandil, líbila se mi CEO z druhé hlavní dvojice, když měla mokré vlasy, herce, který ztvárňoval otce hlavní hrdinky jsem po delší době doopravdy rád viděl a jediné mi vadilo, že byla jeho postava trochu plošší. Líbilo se mi, že se většina děje odehrává v chudší čtvrti, která je ale úplně krásně sesnímaná. Ocenil jsem, že hendikepované postavy byly zařazeny do děje/života úplně přirozeně, bez toho, aniž by se zvýrazňovalo, že jsou hendikepované. Líbila se mi přirozenost romance (když se některá z postav smála, bylo to úplně krásné), líbilo se mi nadšení, se kterým hlavní hrdinka řídila kamion. Ano, mám názor, že hlavní hrdina potřeboval v jedné chvíli ránu do nosu, aby viděl hvězdičky a nemohl se hýbat a vymýšlet blbosti, ale netrvalo to dlouho a přežil jsem to. Všeobecně doporučuji. Recenze, která mě přesvědčila http://www.asianstar.cz/videa/37012-just-between-lovers-recenzia

• 30.9.2018  23:26
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Až do konce jsem byl přesvědčen o něčem, co nakonec nebyla pravda a nezávisle na tom díky poslední třetině “jen” slabší čtyři hvězdy. Zápletku tohoto politického-krimi-thrilleru mohli vyřešit líp. Neříkám, že to bylo vyloženě neuvěřitelné, ale příšlo mi moc. Škoda. Přesto solidní kvalita z UK (kdybych ale víc sledoval britské seriály, přišlo by mi možná tuctovější).

• 24.9.2018  00:24

Velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami. Pozvolně plynoucí. Rok 1966 a dva rozdílní kluci, kteří mají rádi jazz, jednomu se líbí kamarádka, které se zase líbí ten druhý, tomu se zas líbí někdo další, ale to by v zásadě nemuselo přátelství na celý život vadit. Hudba, jako útočiště. Kdo se nebojí ponořit do nitra duše těchto děcek, bude spokojen. Vypadá to jako docela obyčejný film, ale jako celek to něco v sobě má a Apolón je opravdový.

• 18.9.2018  03:20
    Bleach (2018)

Cool adaptace anime, občas nečekaně zábavná. Bavily mě i vedlejší postavy, včetně dvou malých sestřiček hlavního hrdiny. Nemyslím, že 56% je fér hodnocení, proto 4*.

• 16.9.2018  00:54

Překvapivě solidní, až na ... ale popořádku. Neřeší se, kde se mlha vzala a možná je dobře, protože divák má stejnou informaci, jakou by měl přímý účastník, kdyby něco podobné, katastrofické nastalo. Většinu času vidíme, co by se zřejmě v takové situaci doopravdy dělo. A je to dobré! Myslím, že většina rodičů by jednala podobně a bojovala o život svého dítěte za každou cenu. Pohled ze střech na mlhu je úchvatný a přesuny mlhou dostatečně klaustrofobické. Dost realistické (sice si myslím, že člověku s maskou ve většině případů po tvrdém dopadu maska odlétne, ale dobře). Taky se mi líbí určitý minimalizmus, při kterém se něco nedozvíme a něco zůstane jen naznačeno. Prostě překvapivě solidní. Vyšší hodnocení nedávám, protože mi připadl nelogický závěr. Sice vypada efektně, ale ... ■ Nemoc, kterou Sarah trpí, je označena jako Stimberger. Nepodařilo se mi o ní nic vygooglit. Je možné, že neexistuje. ■ Rozpočet filmu bylo pouhých 9,5 mil. euro https://www.hollywoodreporter.com/review/just-a-breath-away-dans-la-brume-review-1100996 ■ Francouzský název filmu zní: V mlze.

• 12.9.2018  11:27
    Koizora (2007)

Je divné, že mi dvouhodinový film občas připadal delší, než 4,5h dorama, ale je to tak. Přitom se film v úvodu a v několika dalších věcech drží předlohy přesněji (telefonování na úvod, ohrožení rodiny Miky), což oceňuji. Mičin otec se mi ale v doramě líbil nepoměrně víc, stejně tak i její kamarádka a její kluk. Naopak ve filmu se mi líbila víc Hirova sestra (Karina) a Yu (Keisuke Koide), který byl navíc tak nějak logicky uvěřitelnější. K postavě Hira: Koji Seto z doramy mi sedl mnohem víc. U Miky to není jednoznačné. Jui Aragaki znám jako o osm let starší a dospělou Okitegami Kjóko. Zatímco Erena Mizusava ve svých šestnácti Miko prostě “byla”, Jui v 18/19 předvádí herecký výkon a v určitých okamžicích vypadá jako děvčátko víc, než reálně mladší Erena (která je ale zase naopak v některých okamžicích doslova superněžná). Těžko říci, co je lepší, hodnotím je nastejno, což znamená prvotřídně. Zajímalo by mě, co bych říkal, kdybych film viděl jako první, ale stejně si myslím, že je Hiro v doramě lepší. P.S. Potěšilo, že má film i dorama stejnou úvodní hudbu i grafiku. Připadal jsem si jako doma.

• 10.9.2018  22:59

Pohodová romantika o výuce korejštiny na subtropické Okinavě a se sympatickou Sasaki Nozomi. Silné 3*.

• 10.9.2018  15:37

Her v opačném gardu a jinak. Docela by mě zajímalo, zda je to inspirované Her nebo zda to má něco společného se stejnojmennou mangou devadesátých let, která má ale dost jiný děj, ale ono je to vlastně jedno. Holka, která chce splnit své sny (otevřít vlastní cukrárnu a vyrábět dorty), si stáhne aplikaci A.I. a když ji v telefonu ožije, pojmenuje ji Love. Velmi se mi líbila práce s kamerou (občas jsou docela divoké střihy, občas naopak dlouhé zábery), stejně jako u Her táhne dlouhé pasáže jeden člověk, v tomto případě dívka a dost často v jednoduché místnosti, což dovede být komorní a psychologicky intimní. Trailer, ve kterém je víc vaření, než ve filmu reálně https://m.youtube.com/watch?v=fI8gBp0uhtQ

• 10.9.2018  10:52

Podle skutečného příběhu 303. polské squadromy, což je plus. Bohužel další jsou hlavně minusy. Stále mi vyskakoval před očima mnohem lepší Tmavomodrý svět. Lepší trikově, scénáristicky, režisérsky. Zajímavé na tomto byly náhledy do života ženských přislušnic leteckých sil WAAF, byl zde solidní Iwan Rheon, ale nějak to stále za Tmavomodrým světem kulhalo. V některých scénách jsem měl pocit, že se Hurricane Tmavomodrým světem inspiruje. Dobré vysvědčení pro náš film.

• 10.9.2018  00:36
    Next Gen (2018)

Překvapivě nápaditý animák s výborně zpracovaným světem budoucnosti. Pro děti místy dost realistické.

• 5.9.2018  10:33
    Diktátoři (TV seriál) (2000)

Viděl jsem jen Lenina. Další dokument, který by se měl pouštět na školách. Nehodnotím.

• 3.9.2018  21:54

“Je-li ruka nastřelena, nekope se nikdy penalta.” - to se líbilo mě. Naše desetiletá prťata se nejvíc bavila na dětech ve škole :).

• 3.9.2018  00:51
    Kaze no iro (2016)

Dívka, kterou jste milovali, měla sebevražedné sklony, zmizela a zemřela. Je možné mít někde druhé já a obětovat se, protože víte, že to druhé já je lepší? Nemusím fatalizmus, nemusím nerealistické míchání kartami a u tohoto zatím posledního filmu Jae-yong Kwaka prostě nevím. Udělal The Classic, My Sassy Girl, Cyborg She, Daisy - ale to bylo před deseti lety a více. Jeho předešlé Time Renegades bylo také matoucí. Což je škoda, protože se obávám, že se špičkový režisér stále více zamotává do překombinovaných představ. Má stále nesmírnou řemeslnou sílu a kdyby ze svého scénáře ubral polovinu komplikovanosti, mohlo by to být s tím, co měl v rukou, výborné. Takto je z toho velmi efektní zmatený pocit (stejně jako z několika kouzelnických triků, které působí jako z říše fantasy). ■ P.S. Ledové Ochotské moře je fascinující. ■ P.P.S. Když tak nad tím přemýšlím, jeho předešlé filmy taky s divákovou myslí míchaly karty, ale tak nějak srozumitelněji. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=HxqtaEHKy-Q

• 1.9.2018  12:00

Spisovatelka za zenitem své slávy, snažící se napsat příběh čtyř žen randících s jedním mužem. ■ Od úvodu zajímavé zpracování. Ruční kamera, pohledy z odstupu a dálky, zajímavé kompozice. Filmařský styl nutící herce hrát tělem (líbí se mi, ale málo se vyskytuje). K tomu postavy, ze kterých každá by si zasloužila samostatný psychologický rozbor. U Ita (to je ten muž) jsem nevěděl, jestli ho litovat, fandit mu nebo ho zavrhnout (ani po skončení nemám 100% názor). Egoistický narcis se světlými okamžiky. Postavy žen jsou takové, že si člověk vybere (mě byla nejsympatičtější ta prvni - 28letá, ale i osobnost spisovatelky byla zajímavá). Začal jsem sledovat v noci, po 3/4h usnul a dnes si film pustil od začátku znova (neznal jsem příběh a chtěl víc pochopit, proč jsou věci, jak jsou). Přemýšlím nad maximem. ■ Pokud správně chápu, film značně recykluje seriál, který má stejné ženské postavy, ale nehraje v něm Masaki Okada. ■ Trailer vypadá akčnější, než film je https://m.youtube.com/watch?v=V5Cu7RO9JLU ■ Jiný název: The Many Faces of Ito

• 31.8.2018  23:16
    Alfa (2018)

Mám rád dobu kamennou, ale toto béčko mohlo být udělané líp. Možná se časem podívám s dětmi a zvednu o jednu hvězdičku.

• 31.8.2018  00:12

Nebylo to zlé, váhal jsem 3/4 hvězdy, ale je to maličko slabší, než jiné Marvelovky. Přestože se mi libilo, že nejde o záchranu světa, ale rodiny.

• 29.8.2018  00:57

Podle skutečné události. Mrazivé. Chlapský film z hasičského života, který si zaslouží nejvyšší respekt.

• 28.8.2018  01:42

Místy díky patosu, amatérským trikum a značně chaotickému pohybu postav časem a prostorem ani ne dvě hvězdičky, ukazuje to ale dost realisticky detaily bitvy samotné (hrách na bubnech, které ve sklepeních fungovaly jako primitivní seismografy nebo systém tureckých zákopu před Vídní), takže nakonec s přimouřeným okem tři. O bitvě u Vídně https://www.valka.cz/14243-Druhe-oblezeni-Vidne-Turky-cervenec-zari-1683

• 26.8.2018  04:54
    Mumie (1999)

Super zábavné a opětovně koukatelné. Brendan Fraser je mým oblíbencem a Rachel Weisz je v tomto asi nejvíc sexi ze všech jejích filmů.

• 23.8.2018  02:36

Kupodivu se na to dalo koukat. Finální vyznění ani zde není zlé. Ale. Zatímco u originálu jsem si uvědomoval, že tvůrci vzali neherečku a obklopili ji zkušenými profesionály (a bylo to dobře), zde to bylo takové "rozplizlé" (nikdo nepůsobil jako profesionál). Tam, kde Yui bojuje, se Bella Thorne odevzdává. Goodbye Days mi v hlavě zní dodnes, ale co bylo tady za hudbu, už nevím. Občas méně uvěřitelné. Jediné, co mě upřímně bavilo, byla kamarádka hlavní hrdinky. Slušné 3*, ale originál je mnohem lepší.

• 17.8.2018  00:32

Docela mě překvapilo, že se střídají dvě časové roviny, ale na konci jsem pochopil. Protože nepatřím mezi lidi tvrdící, že je Shailene Woodley ošklivá, protože mám rád moře a protože mi to připadlo realistické, hodnotím docela vysoko. Někteří lidé tu kritizují, ale zajímalo by mé, jak by se tento skutečný příběh měl dát převést na plátno líp. ■ Víc by se mi líbil název "Unášení". ■ Till the End of the World se mi ale líbilo víc.

• 16.8.2018  00:00
    Upgrade (2018)

Pointa mi byla jasná docela brzo, ale naštěstí mi nedocvakla celá. Nízkorozpočtový, australský svět budoucnosti, který se černohumorně brutálně nepáře. ■ Děkuju za recenzi! http://www.fffilm.name/2018/08/recenze-upgrade-80.html

• 13.8.2018  09:00
    Iron Man 3 (2013)

Skoro 90%. Tony Stark s dvěma nákupními košiky materiálu na výrobu zbraní :). Nebojácně odlišně kreativní. Dost souhlasím s recenzí http://www.filmaniak.cz/recenze-iron-man-3/

• 10.8.2018  13:49

Hvězdé obsazení, skvěle natočené a podle skutečného útěku ze zajateckého tábora Stalag Luft III 23. března 1944. Plné hodnocení nedávám kvůli úpravám. Jednak při skutečném útěku nebyli zřejmě Američané (ale tři Češi naopak ano), podstatnější však je určitá nerealističnost tábora. Film mohl být temnější a realističtější. Místo toho je oslavný a hrdinský. Američanům šlo zjevně o to, aby to byl trhák a aby to bylo přijatelné i pro Němce.

• 5.8.2018  00:51
    Práče (1960)

Dost patosu, ale taky dost lidskosti.

• 4.8.2018  00:43

Dcera mi ukázala. Prý to rozebírali na škole (psychologie). Film, který se dá po vidění převracet zhora, zdola a na kterém je sympatické, že neřekne vše. ■ Odhaduji, že žádný ten obraz reálně neexistuje a vytvořili je speciálně pro film. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=yeI830kIUS4

• 31.7.2018  21:23

S odstupem času zvyšuju na 3*. Už jen proto, že si Rosničku pamatuju dodnes. Nicméně první film má v sobě minimalizmus a pravěkou realitu, které pokračováním schází.

• 31.7.2018  03:16
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

“Cítíte se spokojeně?” ■ O odpuštení. O vině. O podezírání - o tom přede vším. Krimi, ve kterém si nejsme jisti, kdo lže a kdo ne. Kdo je dobrý a kdo zlý. Pro mě zatím top hraný seriál roku 2018, ve kterém jsem si chvílemi doslova užíval dosud neviděné “civilní” herectví Doo-ny Bae. ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=ma56JmeJm58#fauxfullscreen

• 24.7.2018  02:51

Říkal jsem si, že je uprostřed té cesty něco zajede. ■ Je pro mě utrpením sledovat ufňukané typy, do kterých je stále nutné pumpovat energii, ale na druhou stranu je přátelství super nosná myšlenka a hodně se mi líbí příběh. Dopis z budoucnosti, který možná nezměni budoucnost, ze které je poslán. Silnější 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41