Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 18.5.2019  00:21

Má to mouchy, ale obecně překvapivě slušné a ne úplně předvídatelné. Středoškolské afroamerické cestování časem. Pokus o záchranu života 1x denně a na 10 minut. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=8MVRWQ1PnMo

• 13.5.2019  23:56

SPOILERY, spoilery!!!! Celý komentář!!! Nemyslím, že je Daenerys šílená. Dokonce je postavou, která má hodně pravdu a paradoxně John Snow je člověk, který dělá chyby. Když si vezmete jeho taktické a strategické kroky, tak chyb udělal za celý seriál už dost. Aktuálně neměl nikomu říci o svém původu a udělal to. Kdyby Daenerys poslechl, toto by se nestalo. Ženou ho charakterní úmysly, ale ženou ho tragicky. Nezaslouží si být král. Ano, lidé ho milují. Ale Daenerys zničil. Je jí jasné, že nebude královnou. Plus Cersei a lidé v Kings Landing. Cersei by odmítla prohru. Pochopila, že prohrála, až když město hořelo a palác jí padal na hlavu. Lidé ve městě by Daenerys zřejmě po dobrém nepřijali. I kdyby je nechala žít, nebrali by ji jako královnu a dost možná by musela čelit více či méně skrytým útokům. Přičemž jí zbyl poslední drak a menší vojsko Nesmrtelných. Pokud měla ničit, musela to udělat teď - kdyby město nevypálila nyní, později by to už nešlo. Arya: Bílého koně (není stejný na jakém seděl kapitán nájemné armády?) vnímám jako symbol katarze, kterou začala, když jí Ohař přesvědčil odložit pomstu. Katarzí byla i její cesta hořícími ulicemi. Ona - která si myslela, že s ní nic nehne, zažila bezmoc a strach. Myslím, že je to začátek jejího finálního přerodu (k lidské bytosti).

• 12.5.2019  07:11

Když to porovnám s Patema Inverted, což je anime, tak zde je super znázornění převácených světů a to je asi všechno. Příběh byl slabý a chemie mezi hrdiny mi nefunguje. Váhal jsem mezi 2. a 3. hvězdami, protože je to čistých 50%.

• 11.5.2019  15:15

Poslední film, který mi z marvelova vesmíru scházel. Teď už rozumím flashbacku z Endgame.

• 6.5.2019  12:36

Blockbustery bývají na efekt, masové, občas nelogické a naivní. Toto je čínský blockbuster, takže ve všem ještě trochu víc. Ale není to nekoukatelné, protože to má zajímavý základní nápad (protože Slunce vyhasne, vydá se Země na cestu do jiného hvězdného systému a lidstvo do té doby před smrtelným mrazem uteče pod zem, zatímco vědecká stanice letí dopředu a monitoruje stav - problém však nastane, když se Země přiblíží nebezpečně blízko Jupiteru). Souhlasím s diskutujícím jménem Niktorius, že kdyby toto udělali Rusové, vypálilo by to hůř. Vůbec - za poslední rok je to už třetí čínské sci-fi, které jsem viděl. Vůbec ne zlé. Můj dlouhodobý názor, že Asie neumí sci-fi, se začíná rozpadat. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=0TDII5IkI3Y

• 6.5.2019  12:22

Epizoda plná nejistot. Negativní komentáře mají logiku, protože má seriál rekordní sledovanost, tudíž se na něj dívají spousty různých lidí. P.S. Pozitivní je, že zjišťujeme, že lidí přežilo víc, než by se z optiky závěru předešlé epizody zdálo.

• 30.4.2019  10:31

Přistihl jsem se, že si říkám, že se to tahá. Ale nebylo to zlé a posunulo to děj seriálu zase trochu dál.

• 29.4.2019  21:31

Přežil jsem, rozdýchal a rozchodil. Solidní rozbor se spoustou spoilerů https://oserialoch.pravda.sk/drama/clanok/510359-hra-o-trony-priniesla-krvave-jatky-smrt-temnotu-a-absolutny-necakany-zvrat/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox Myslím si: 1) Diváci jsou namlsaní a chtějí stále víc a víc. V nějaké druhé nebo třetí sérii by toto byla naprostá bomba. Když se vrátíme ke kořenům a první sérii a uvědomíme si, o co tam šlo, tak teď se vlastně dostaneme (asi) zpět. Nenamítám. 2) Tvůrci třetí epizody udělali dvě úpravy, které finálně způsobily u diváků pocit nereálnosti. Úvodní nájezd trval nerealisticky krátce a na závěr několik postav přežilo obklopeno nepřáteli. Vnímám to, že úvodní nájezd zkrátili, protože, kdyby byl realisticky dlouhý, trval by příliš dlouho. Filmařská zkratka, která zvýšila dynamiku, ale jde proti realističnosti. Postavy obklopené nepřáteli - vnímám to, že mají kolem sebe další spolubojovníky, které ale ze záběru vyhodili, protože by to už bylo moc nepřehledné (i teď si dost lidí na nepřehlednost stěžovalo). Kdyby se oba tyto prvky zrealističnili, vypadala by epizoda uvěřitelně, ale zase by ztratila dynamiku a ještě víc se natáhla - což je otázka, jestli by šlo. 3) Nevadila mi noční bitva a chaos na obrazovce, protože to bylo přesně to, co by se při reálné bitvě dělo. 4) Ultimativní beznaděj, jakou jsem už dlouho nezažil (a právě ono obklopení nepřáteli ji umocnilo). Za toto tleskám, přestože jsem se cítil (i manželka) všelijak. 5) Pozor SPOILER (!!!) Napadlo mě, že pokud má Noční král skončit, bude to už tady a zbytek se bude odehrávat PO. Takže mě nevadí a nepřekvapuje, že se tak stalo. Konec SPOILERu. 5) Celkově je to opět jiné, než jsme dosud v GoT viděli a proto dávám maximum. ■ P.S. A že to byla celkem slabá strategie? No a? John Snow nikdy nebyl stratég. SPOILER: Ona by v podstatě i fungovala, kdyby nebylo té bouře.

• 26.4.2019  19:03

Epic. Mega. Super. Treba vidieť!

• 22.4.2019  21:29

V jedné z minulých sérií jsem si utopicky přál, aby postavy přestaly mezi sebou bojovat a sedly si k jednomu stolu. Dnes se to do značné míry splnilo. ■ P.S. Taky souhlasím, že psychor je troll.

• 22.4.2019  00:37
    Labyrint (1986)

Unikátní směs naivity, fantazie, bizarnosti, podhádkovosti a rocku 80. let. Úchvatné gobliní město, hravé příšerky. Lehce béčkové, sympaticky odlehčené a hudebně taneční. Zastaralé, ale s magií a kupodivu i s myšlenkou (chvíle, kdy je hlavní hrdince předkládán ve formě hraček celý její dosavadní svět). Všechny předpoklady pro kult.

• 19.4.2019  13:14
    Kódo burú (TV seriál) (2008)

Minimálně 4* a těším se na další filmy a pokračování!

• 15.4.2019  11:14

Příjemná filmová old school a povinná jízda před příštími Avengers, která dopadla příjemněji, než jsem čekal (nečekal jsem nic), velmi dobře představila další budoucí hlavní postavu a vysvětlila historii několika věcí. Klidně se na to v budoucnu podívám znova. Unikátní v "omlazení" Furyho.

• 15.4.2019  09:46
    Oheň a led (1983)

Nejpřirozenější (eroticky sexi) pohyby postav, jaké jsem kdy v animovaném filmu viděl a to je, prosím, film z roku 1983! Profesionální brakové fantasy! Lepší ani nejde vytvořit!

• 14.4.2019  23:55
    Fox Tale, A (studentský film) (2012)

Animace souboje byla jako Kung Fu Panda (ohraná). Liška fajn.

• 11.4.2019  22:31
    Tootsie (1982)

Dnes jsem to pustil Prťatům (* 20. 4. 2008), měl obavy, jestli vydrží a ke konci na nás manželka syčela, že jestli se nepřestaneme všichni smát tak nahlas, že nás zažene hned do postele :).

• 11.4.2019  08:33

Hodně kvalitní a originální nervy, uvažuji i nad maximem. Chytrá studentka, která pomáhá spolužákum s opisováním https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR29xaATG6RVv8V9nFllJu04xlaOl9xIBwxUdPGuzVE9cURc0KORbtDW7Sg&v=JcUf9ANCpNY Co mě překvapilo a zaujalo, je, že dějová linie není jednoznačná a že se vztahy mezi postavami dost zajímavě vyvinou. Závěru jsem celkem rozuměl.

• 9.4.2019  01:24

Když ono to nefunguje. Chce to být dramatické a není. Chce to být dojemné a není. Nanami Sakuraba je o pět let mladší vydání Masami Nagasawy, což je míněno jako pozitivum, ale když ona nebo L.Joe slezou “z pódia”, je to docela bída. Což je škoda, protože jejich poznávání má určitou magii, příběh dívky s transplantovaným srdcem měl potenciál a prostředí je krásné. Han Sang-Hee před 12. lety režíroval Virgin Snow, ale jeho poslední film je Love Again, což je stejná slátanina jako tohle. Přemýšlím, co se musí člověku stát, aby se chtěl takto filmařsky vyjadřovat.

• 8.4.2019  01:22
    A.X.L. (2018)

Naivní béčková kravina se zajímavým robotickým psem a koukatelnou holkou hlavního hrdiny.

• 1.4.2019  23:11

Není to vubec zlé, ale nějak jsem se do toho nedokázal ponořit. Proto jen 3*.

• 16.3.2019  22:41
    Pán velryb (2002)

Prťata mají aktuálně ve škole projekt “Nový Zéland”. Pustil jsem jim tento film, vydržela u něj až do konce a místy svorně kritizovala dědečka (bylo to o holčičce skoro stejně staré, jako jsou ony). Už v pátek jsem jim ukazoval haku, teď vědí, že to je: “Sním tvé maso, vydloubnu ti oči a tvoji hlavu narazím na klacek.”

• 14.3.2019  09:36
    Manyeo (2018)

"Upřímně - překonalo to očekávání." Pozitivně překvapivé. Jednak holka v hlavní roli výborně hraje, jednak to má zajímavou zápletku (naštěstí jsem o filmu nic nevěděl a ani trailer neviděl). Čarodejnice asi není úplně přesný výraz. Super dynamické (drsné) akční momenty. Těším se na druhý díl. ■ Trailer, který neprozrazuje až tak mnoho https://www.youtube.com/watch?v=EIOIdSyNf3A

• 9.3.2019  22:22

Četl jsem knihu, ale přesto jsem uhodl zápletku, která v knize nebyla :). Trochu netypická Agatha, protože hlavní postavou není ani tak slečna Marphlová, jako dívka, která přijede z Indie a začne zařizovat nový domov. Příjemné vidět zase Sophii Myles.

• 2.3.2019  00:39

Druhý film s Ranbirem Kapoorem, který vidím a musím říci, že je skvělý herec, protože ztvárnit takové občas doslova pako a přesto tak, že mu člověk drží palce, není snadné. Navíc se hodí do tématu neopětovaná láska. Taková, u které se nedá říci, co je správně (film si ani tyto ambice neklade). Super pro každého, kdo něco podobné alespoň jednou prožil. ■ P.S. Závěrečné nevyslovení konce mi nevadilo. Naopak se mi do příběhu, který balancuje, aniž by se rozhodl, hodilo. ■ Téma tohoto filmu by se dalo hodně rozebírat.

• 1.3.2019  00:20

“Vím, že jsi na mě milá, protože jsem nechtíc natočila porno a lituješ mě.” Překvapivě docela dost zábavná studentská romance.

• 26.2.2019  02:53

Slabší tři hvězdy. Nízkonákladové sci-fi o postapokalyptickém světě prozářeném jen noční oblohou, ve kterém se lidé snaží když už ne přímo zachránit, tak alespoň přežít co nejdéle.

• 23.2.2019  15:14

Je to výborné, ale kupodivu mě to nenadchlo.

• 21.2.2019  07:51

Je zvláštní, jak se dá smát nahlas při filmu, ve kterém má hlavní postava rakovinu. Maisie Williams a Asa Butterfield jsou oba výborní a jejich přátelství je opravdové.

• 17.2.2019  22:45

Alita je po svém znovuzrození tabula rasa a pokud toto divák akceptuje, tak jedná a uvažuje přesně tak, jak by měla. Čili nemám námitky vůči ničemu a souhlasím s názorem F. Fuky, že se R. Rodriguez pochlapil a odvedl výbornou práci (F. Fuka to přesně takto neřekl, ale určitě chtěl). Prostředí je dokonalé, herci (bersekři) také. Takže co na tom, že to je popkornová zábava? I popkornová zábava se dá udělat dobře nebo blbě (dokonce jsem uvažoval nad 5*). ■ Jeden detail mi připadá cool a jeden mě zaujal: Motorka, na které Hugo jezdí, má tak dělané sedadlo, že dívka na klukovi vpodstatě leží - cool. Moment, kdy se Alita ptá: "Who is he?" - velmi mi to připomínalo obdobnou scénu v Romeo a Julie. Možná to tak i bylo zamýšleno a pak má i smysl povaha Ality, neboť je jako Julie podobně čistá. ■ Vzal jsem na to Prťata (10 let a 10 měsíců) a líbilo se jim. Jedna byla spokojená moc, druhá trochu míň, protože už viděla filmy, které "byly akčnější." ■ Po dalším vidění: Tvrdím, že autor hudby přepracoval A Time of Us ze Zefirelliho verze Romea a Julie z roku 1968. Kdyby se na to člověk zaměřil, možná by se našlo ještě víc styčných míst (scéna v kostele). ■ Úvaha: Díval jsem se na videa z natáčení a napadlo mě, že Alita je mnohem atraktivnější (ve tváři), než skutečná Rosa Salazar. Její velké oči se mi líbí. Což je zajímavé, protože se mi líbí něco, co se "v přírodě" reálně nevyskytuje. Napadá mě, že to je stejné, jako když vědci uměle prodloužili ocasní pera samečkům vlaštovek. Samičky se po nich mohli utlouct. Přitom by takový sameček v přírodě nepřežil. Nebo to samé, když u jiných druhů samečky pokusně obarvili barvami, které se u daného druhu nevyskytují. Samozřejmě ne každý pokus vyvolá nadšení u druhého pohlaví, podle mě ale občas živočichové nadšeně reagují na něco zcela nového (například, když se před mnoha tisíci lety poprvé objevila blondýnka). Oči Ality takový prvek jsou a tento film je vlastně prvním "živým testem", jak by lidé na něco takového reagovali. V neposlední řadě je Alita jako osobnost dost zajímavý charakter, protože v sobě spojuje dětskou naivitu s místy docela dost odvázaných nebo naopak silně soustředěným (cool) chováním. Přemýšlím, zda takováto kombinace povahy není podobně vzácná, jako její velké oči. ■ Měním na maximum.

• 12.2.2019  13:06
    Lucy (2014)

Kdybych se na toto akční syntetické drogové high-tech sci-fi výhradně očima západního mainstreamového diváka, dám stěží tři hvězdičky. Když si ale představím, že to je asijský film a nastavím se na odlišný filmařský styl, musím dát čtyři. Dost nepárající se, místy zkratkovité (což koreluje s tím, že Lucy nemá čas), minimálně v úvodu dost experimentující. A ano, jízda ulicemi Paříže je unikátní.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43