Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 17.8.2017  01:00

Hodnocení není podatatné. Podstatné je zničit bílé chodce!

• 15.8.2017  20:58
    Muzikál ze střední (TV film) (2006)

Po letech viděno znova a pořád si myslím, že lepší a svěžejší, než mnohé věci, co dcery (9) sledují. Hned si vyžádaly dvojku :).

• 14.8.2017  10:50
    Sandokan (TV seriál) (1976)

Viděno znova a zdaleka to není zlé a 3* nejsou z nostalgie. Dobře, leckteré vedlejší postavy jsou naivně a amatérsky ztvárněné, ale Brooke je perfektní, Yanéz muj oblíbenec, Marianna krásná a Sandokan stále cool. Plus, který z dnešních seriálu se odehrává v tropech a mimo několik místností? Scéna lovu tygra - ty věže na slonech - super! Několikrát zajímavá práce s kamerou - detail na sandokanovu tvář a v pozadí naznačeni britští vojáci. Lodě, bílé moře, Marianna oblečená do toho, co našla na sandokanově lodi a s nezavázanými horními šňurkami. Vlastně 3,5*.

• 14.8.2017  10:17

Hodně zajímavé věci se v tomto dílu odehrály!

• 11.8.2017  23:21
    Dunkerk (2017)

Dcera říká, že tomu scházel nějaký vrchol, současně ale uznává, že se do takovéhoto filmu vrchol dát nedá. Až klaustrofobické. Důsledně z pohledu účastníka. Bez vítězství, protože záchrana přináší jen dočasnou únavu. Film stejný, jako samotná evakuace z pláží u Dunkerque - lépe to nebylo možné. Nemá smysl dumat, co scházelo - v rámci daného nejlepší možný výsledek.

• 8.8.2017  03:00

"Jestli to ještě jednou uděláš, zabiju tě sám."

• 7.8.2017  08:36

Tato epizoda ukazuje, nakolik je seriál komplexní. Kdo ho v budoucnu uvidí v jednom kuse, nebude si na nic stěžovat. Aktuálně je super, že se všechny dějové linie shromáždily na tři hlavní místa.

• 31.7.2017  00:40
    I (2015)

Člověk si říká, že WTF. Člověku se nemusí líbit hlavní hrdina. Člověk si zvykne. V první hodině jsem dvakrát zastavil, a posunul zpět, abych určitou pasáž viděl znova. Později mě napadlo zkontrolovat čas, kolik z tříhodinovky tohoto tamilského filmu už uplynulo. Nepodíval jsem se. Ok, možná to je mozaika videoklipů a reklam, ale velmi kreativní a výborná mozaika. Pokud později něco vadilo, tak délka a forma pasáží s novinářem. Jinak velmi dobré (a do značné míry neporovnávatelné). ■ Ladiyo https://m.youtube.com/watch?v=vcRi8HlwMFs - fascinuje už úvod - nevybavuju si, že bych viděl tak kreativní reklamu na hodinky. ■ Zvedám na maximum, protože nízká hodnocení některých uživatelů nejsou fér.

• 22.7.2017  22:56

Zajímavé vidět Roberta Redforda, než získal současný styl. Bylo zajímavé sledovat standardy chování dvacátých let dvacátého století (kdy bylo hysterické chování žen normálnější) dnešníma očima. Nejsrozumitelnější mě finálně připadl manžel Daisy, protože přestože byl celkem sviňák, byl celkem normální a pochopitelný sviňák. Knihu neznám.

• 20.7.2017  21:18

V okamžiku, kdy hlavní dvojice netahala děj, to byl natřikrát zalévaný čaj a bylo mi úplně jedno, která z vedlejších postav zemře ošklivou smrtí. Mluvím dohromady o patnácti až dvaceti minutách, tak k uzoufání klišoidních, že bych za ně nedal ani dvě hvězdičky. Hlavní dvojice Cara Delevingne (24) a Dane DeHaan (31 - což je mimochodem podstatná informace pro všechny, kteří o tomto mluví jako o teenagerském filmu) je ale perfektní a když hýbala dějem, bylo mi jedno nakolik nelogicky a skokově se objevují nové postavy a nová prostředí. Říkal jsem si: "Ok, ten chlapík s divným okem je cool, chtěli ho mít vedle hlavní hrdinky a s potvorama s velkou hubou, beru." Vzájemná chemie hlavní dvojice je fajn a na rozdíl od Františka Fuky, jehož recenzi jsem si přečetl až po vidění filmu, jsem nedumal nad její historií (ta je zřejmě tak obsáhlá, že se do filmu dala vložit pouze esence). Zamrzelo, že některé prvky z traileru se objevily právě jen na tak dlouhou dobu, jako v traileru, na druhou stranu, úvodní představování historie bylo značně sympatické a hravé. Těmhle částem bych dal možná čtyři hvězdy. V souhrnu, s odřenýma ušima a bonusem za vizuál a kreativitu, to dělá stravitelných 61%. ■ 2D a angličtina s titulky. ■ František Fuka: http://www.fffilm.name/2017/07/valerian-mesto-tisice-planet-valerian.html ■ P.S. Rihannu jsem neřešil, protože ji neznám. ■ P.P.S. Chci vidět Director's Cut.

• 17.7.2017  21:50

Primárně jsem rád, že to je tady.

• 16.7.2017  17:32

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0LyEE7eR0nM ■ Docela jsem přemýšel, o čem tenhle film vlastně je a myslím, že to mám. Představte si, že jste žena-režisérka tmavé pleti (což uvádím, protože černošské projevování emocí je maličko odlišné) a dostanete do rukou teenagerskou, relativně mělkou romanci. Jako žena, abyste film zaplnila, budete vyprávět z pozice ženy, prostřednictvím ženských emocí, fantazií a aby to bylo koukatelné i pro muže, angažujete talentovanou krásnou osmnáctiletou mulatku, kterou většinu času necháte na plátně. Otázkou je, co se podařilo více. Vyprávění skrz pocity ženy nevypálilo zle, ale pokud ho chtěla režisérka postavit jako stěžejní, neměla hlavní hrdinku nechat snímat tak, že je většinu času sexi (přestože tak, že je přístupnost od dvanácti). Netvrdím, že to je zlé, jen se ptám, kdo je cílovou skupinou. Pro teenagery je to moc inteligentní a možná až moc sexi, pro dospělé by měl víc úspěch film s dospělejšími herci. Na druhou stranu to má jasný tah na bránu, pro dospělé to je srozumitelné a jak jsem indicioval, pro muže koukatelné. Netuším, nakolik bude Everything, Everything úspěšné a nakolik si na to vzpomenu za pár let, ale 3* by byly málo. ■ Po druhém vidění: Napoprvé jsem na to vzal své devítileté dcery (říkal si, že když je přístupnost od 12. ok) a trochu mě rozptylovala jednak občasná pomoc při čtení titulků a jednak fakt, že jsem čekal, něco trochu méně dospělého. Napodruhé se opravuji, že to, co se kreativních nápadů a režisérské práce týče, ladí lépe, než se mi napoprvé zdálo.

• 15.7.2017  21:47
    Po bouři (2016)

Mé srdce pookřálo, když se vyjevilo, kdo zosobňuje postavu babičky. Já tuto paní (Kiki Kirin) miluju! Nádherná osobnost a charakter! Ještě nikdy jsem ji neviděl hrát zle (fakt ale je, že herec v jejím věku často už ani hrát zle neumí). K filmu: Smířlivý kus zpackaného života. Bez zbytečných vysvětlování. Bez tlačení na pilu. Charakter hlavniho hrdiny je současně sympatický i na pár facek. Jako ostatně většina z nás. Rjóta je sice na pár facek poněkud víc, ale stejně. Říkám si, že laskavost, se kterou Kore-eda ke svým postavám přistupuje, vyplývá z uvědomění si, že málokdo jsme lepší a pokud budeme laskaví k ostatním, dokážeme možná být laskaví i sami vůči sobě.

• 14.7.2017  01:49

Není to perfektní, ale mám maximální pocit. Vztah otce a dcery nemuže být lepší. Celý film na tento vztah ultimativně cílí a mě to nevadí.

• 9.7.2017  02:35
    Zuřivost (2016)

Super herecké výkony, podpořené režií, která dovedla dostat maximum hlavně z ženské části týmu. Aoi Miyazaki v poloze, kterou jsem u ní dosud neviděl. Suzu Hirose použitá překvapivě málo, ale je to dobře. Potěšilo, že se mihla Micuki Takahata. K tématu a stylu: Netypické. Hodně. Vražda před rokem. Vrah po plastické operaci. Tři možnosti a tři příběhy vyprávěné očima lidí kolem potenciálních pachatelů. Prolínání "tělo na tělo". Podezřívavost, která ničí. Víc psychologie, než krimi. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=HhH9MUwv7AY ■ Negativum: Pro mě slabší srozumitelnost a možná až přílišná překombinovanost příběhu se samotným vrahem. ■ Lidem, co dali 1 nebo 2*: Hm. Rozumím proč, ale hloupé.

• 2.7.2017  23:58

"Něco mi vrátilo vysílačku." Nemám co zásadně doplnit ke komentáři, který napsal SeanLSD. Zajímavé nápadité hongkongské béčko. Prvek se zombie přítelkyní mě bavil nejvíc (místy byla nelidským, zombie způsobem, roztomilá), škoda, že to neskončilo maličko jinak. ■ Po druhém vidění části filmu: Má to určité kouzlo. Zvedám o hvězdičku. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=xMEmuDDjkfo

• 30.6.2017  13:28
    Vampírky (2012)

Naše devítiletá Danielka říká: "Pěkné."

• 27.6.2017  22:28

Úvodní televizní počin se mi líbil víc. Bláznivější. Tady tlačili víc romanci a přestože příběh zakončili fajn, postrádám určitou atmosféru úvodního tv dvojfilmu. Udělali z toho standardně koukatelnou romanci. Nic víc, nic míň. ■ P.S. Omylem jsem začal sledovat toto místo tv dvojfilmu a měl v hlavě značný guláš. Proto jsem po 10m zastavil a nejdřív shlédl úvodní film. Doporučuji.

• 27.6.2017  10:42

Nana Komatsu hrála ve dvou filmech, které jsem s ni dosud viděl, vážně, takže její blbnutí a mangaidní charakter mi v tomto nevadily :).

• 26.6.2017  23:46

Existencionální, hledající, nejisté. Vztah teenagerské modelky a svérázného rebela dokáže být problematický i když se nic dramatického nestane. Jenže v Drowning Love (The Knife That Dropped in Water) se stane. Nebudu spoilerovat, ale dojde k něčemu, co vztah zkomplikuje a hodí na něj stín. Vyrovnat se neni snadné. Žádná postava není normální a nezraněná. Snad proto je pro zbytek filmu ne vždy snadné rozlišit, co je sen a co skutečnost. Líbila se mi vizuálni stránka filmu. Ostrov, na kterém se příběh odehrává, je krásně rurální. Občas jsem měl problém rozhodnout se, který detail v rámci jednoho záběru sledovat. A postavy měly osvěžujíci okamžiky, ve kterých nebyly jednoznačné. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=nfFrNuNMSpA

• 20.6.2017  10:32

Až budu příště vařit vepřové, zkusím k němu přidat kousek čokolády. Video: https://www.youtube.com/watch?v=nqzjv3TWvA0

• 20.6.2017  00:28

Ariel Lin je veskrze roztomilá a Rhydian Vaughan je příjemně evropsky vypadajíci. Romance sama o sobě otřepaná, výrazně ji ale pozvedává mráz. Tedy, myšlenku s mrazem vytěžili velmi a na několik zpusobu. Až tak, že je film možná až příliš pocitový. Nemám jasno, jestli se tvurcum povedlo vše, co zamýšleli, ale pocit bezprostředně po shlédnutí je příjemný. Prolínáni reálného světa se světem zmražených vajíček je super (Švédsko také). Přestože se poněkud ztrácím v pointě a nejsem si jist, nakolik se jedná o instruktážní snímek - 4*. Trailer https://vimeo.com/200594647 "Bez ohledu na to, kolik máme času a peňez, máme právo jíst dobré jídlo."

• 18.6.2017  02:51

"Momose, otoč se." Zajímavé. Z určitého úhlu pohledu by někdo řekl, že nevýrazné, ale nevnímám to tak. Těžko malému, soukromému, retrospektivně vyprávěnému příběhu vyčítat, že není silnější. Nevýrazné pro jednou není zlé, ale značka. ■ P.S. Zajímala by mě upřímná odpověď na otázku: "Jsi šťastná?"

• 9.6.2017  22:53
    Wonder Woman (2017)

Občas hloupější béčko. Diana vystřídá několik různých chování bez reálného vývoje a vůbec - scénář a režie jsou největší slabinou filmu. Dost se mi chce souhlasit s Františkem Fukou: http://www.fffilm.name/2017/05/recenze-wonder-woman-40.html

• 2.6.2017  13:20

Uznávám kvalitu, ale nějak mi to v dotyčný moment nesedlo a chování některých postav mi připadnou maličko umělými být. Možná někdy v budoucnu zvednu.

• 2.6.2017  13:07

Nediskutabilně kvalitní a jiné. Jednoduchá animace, jako když malujete sněhem :).

• 2.6.2017  02:20

Třináctiletá Su-rin se vrátí do jeskyně, ve které ztratila sponku do vlasů. Když se plazí zpět, třese se země. Venku zjistí, že jsou kamarádi pryč a nikdo neví, co se jim stalo. S odstupem se objeví mladý muž a řekne něco neuvěřitelného. Su-rin začne věřit, až když si přečte denník psaný jejich tajným písmem. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=nk3QccYOG4Q&app=desktop Úvaha k ústřední dvojici: Neřekl bych, že on v sobě ukrývá duši dítěte. Spíš neměl prostor dospět a tíživost s klaustrofóbií a nejistotou stiskly jeho duši. Hlavní hrdince, přestože je třináct, nezbývá, než být oporou a stát se dospělejší. Finálně se k sobě dost přibližují, ale je otázkou, zda to bude stačit. Na fiktivní zápletce vystavěné drama. Nejvíc mě to připomíná jednu povídku Stephena Kinga.

• 1.6.2017  10:46
    Okitegami Kjóko no bibóroku (TV seriál) (2015)

Nevím, jestli je správné práskat 5* všemu, co mě chytilo, nicméně hodnocení tady na ČSFD by mohlo být vyšší, takže nelituju. Tato detektivní série s Okitegami Kjóko, která po usnutí zapomene a další den začíná s resetovanou hlavou (ale je při tom krásně konzistentní), má přitažlivost, kvalitu, špetku záhadnosti a co velmi oceňuji, v posledních epizodách graduje. Nadchla mě pointa s knihami. Být Watson není špatné! Poslouchám dokolečka cover verzi endingu: https://www.youtube.com/watch?v=kImpWphugRY MV: https://www.youtube.com/watch?v=IgMQ1rVRp68 Utvrzuji se v maximálním hodnocení.

• 28.5.2017  21:17
    Orel Eddie (2016)

Přestože se to s realitou ne úplně shoduje (reprezentoval například Velkou Británii už na Turné čtyř můstků 1986/87), je to velmi sympatický a pohodový film/příběh, který mi sedl do nálady. Mimochodem, sekundový záběr ze zahajovacího ceremoniálu OH v Calgary ukazuje square dance - tanec, který dělám a který jsem tehdy v roce 1988 viděl v televizi vůbec poprvé.

• 22.5.2017  14:36

Neoznačil bych to za komedii jako Vavča, ale jinak s ním souhlasím. Prostě život. Nečernobílý, nejednoznačný. Nostalgický, s nadějí, smutný. Zhang Jingchu je perfektní herečka. Její Xu Ke je i přes nedostatky a chyby velmi sympatickou a výraznou postavou. Žena se vším všudy. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MqUV8y5x44M (osobně jsem ale trailer nestudoval a věřil vavčovu doporučení). ■ Po opakovaném vidění obdivuji kameru. Často ruční, občasný rychlý dynamický mix úhlů, zajímavé pohledy - a nepůsobí rušivě! (naopak podporuje aktuálně zobrazovanou atmosféru) Přemýšlení nad snímáním filmu muselo dát šílenou práci!

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36