• Romantický

1917 (2019)

Po prvním vidění: Výborně udělaný film. ■ Po druhém vidění: Jedno naše jedenáctileté Prtě mělo v závěru v očích slzy. ■ Po třetím vidění: Respekt, jak je to podané! Jednoduchý příběh a pocit, že je tam člověk s nimi. Kamera, která si zaslouží Oscara. Není to úplně dokonalý film, ale v mé osobní filmotéce bude patřit mezi nejlepší. Ty, které něčím vynikají.

Vzduchoplavci (2019)

Tichý a krásný svět. Nevadí mi, že fiktivní Amelia Wren nahradila skutečného Henryho Coxwella. Film je i překvapivě věrný a průběh letu 5. 9. 1862 ukazuje přesně. Čtyři hvězdy, protože krásné filmy o průkopnících balónového létání nejsou snad žádné a protože i vymyšlený charakter hlavní hrdinky má základ v reálných lidech.

Mandalorian (2019) (seriál)

Lepší, než jsem čekal a ty obrázky vždy na konci každé epizody byly super!

Pension pro svobodné pány (1967)

V době vzniku hry (začátek 19. století) to asi bylo docela vtipné zrcadlo maloměšťácké společnosti, dnes to už ale vypadá přehnaně - chování hlavní ženské postavy mě místami docela iritovalo.

Togo (2019)

Napsal jsem obsah filmu. Teď o pocitech: Chci to ukázat zbytku rodiny. Už jsem v minulosti o štafetě psích zápřahů, které dovezly sérum do městečka na Aljašce slyšel, nicméně vybavoval jsem si jen mlhavě. Film vypadá super a budí ohromný respekt. Některé věci jsou možná zobrazeny nadneseně, nicméně realita byla s největší pravděpodobností ještě o hodně drsnější, přestože ne tak fotogenická. Proto neříkám ani ň a mlčky vyjadřuji úctu.

Zaklínač (2019) (seriál)

Hodnotím s rezervou. Intro do ságy, které dějově nejvíc překvapilo tím, že jsem čekal, že to začne Krví elfů a ono houby. Postavy sledujeme v různých časových rovinách. Jsou tam příběhy z povídek o zaklínači ještě před ságou. Jsou tam příběhy, které v knize nejsou. Přesto to funguje. Velmi podařená adaptace. Jedenáctiletá dcera to zhltla a manželka se jde zajímat o knižní ságu.

6 underground: Tajné operace (2019)

Od Skály a Armageddonu jsem vlastně nic od Michaela Baye neviděl, takže jeho nejnovější film je pro mě trochu velociraptorem. Nevím, co si myslet. Přiběhově béčkové, motivace záporáka a hlavních hrdinů povrchně politicky naivní, akce prvotřídní. Udrželo to i jedenáctileté dcery, k čemuž se manželka, která s námi nesledovala a pouze registrovala zvuky, vyjadřovala kriticky (dcery v pohodě, že už viděly horší věci). Takže dvě hvězdičky za příběh, jedna za efekty a jedna za to, že Michael Bay ví, co masy chtějí.

Noongil (2015)

Smutné téma, které se lépe zpracovat nedalo.

Brave Storm (2017)

Nejsem doma v tokusatsu filmografii, ale tipuji, že toto i v rámci žánru bude spíš podprůměr. Slabá režie, málo peněz. Masivní hudba pod slabšími akčními scénami. Není nutné to vidět.

Časové pásmo bylo změněno