• Romantický

3-nen A-gumi (2019) (seriál)

Neuvěřitelné. První epizody, kdy vzal učitel třídu jako rukojmí, mě štvala určitá z mého pohledu přehnaná emotivnost a přehnané chování. Říkal jsem si, že tři hvězdičky. Pak se děj začal vyvíjet a bylo to na čtyři. A nakonec přišel závěr, pointa a já si uvědomil, že dát méně, než pět, bych se styděl. Seriál, který mě osobně něco dal. Budu se usilovat to aplikovat v praxi. ■ Ending Song https://www.youtube.com/watch?v=6bOeOhVYpx0

Temné síly (2018)

Koukat se na to dá (možná proto, že nejsem podobnou tvorbou přesycen - Labyrint jsem neviděl, Divergence jen první film, Hungry Games taky jen první film). Teenagerské fantasy.

Where Hands Touch (2018)

Čistých 70%: A protože to má aktuálně 69, dávám 4*. Amandla Stenberg krásná, slušně zahrané, věnuje se to málo známému tématu německých mulatů za druhé světové války, maličko to ale snižuje forma vyprávění (dokud se příběh nedostal do tábora, líbil se mi víc). A dost mi nesedla angličtina, když mají postavy hovořit německy - ale s tím asi v britském filmu nic neudělám. Nečekaný závěr.

Sang Krasue (2019)

Jsem Krasue nepolíbený, o existenci tohoto démona v thajském folkóru jsem nic netušil a proto jsem neměl ani tušení, co z filmu vyleze. Na úvod to vypadalo na horor, jenže on to vlastně horor není, spíš taková smutná mytologická vztahová záležitost. Má to vlastní styl, opticky béčko, ale ono to vlastně ani béčko není, protože je to zobrazené a ztvárněné fajn. Je to jen odlišné pro ty, co z thajské kinematografie neviděli moc. Finálně i pro onu odlišnost to nakonec hodnotím pozitivně. Tento trailer se dá vidět bez toho, aby něco zásadněji prozradil https://www.youtube.com/watch?v=4n6qQR3YFEc

Jeungin (2019)

Nevím, jestli takovéto autistické chování může odpovídat skutečnosti - to je jediné, co mě u tohoto filmu znejisťuje. Jinak je to dost výborně zahrané. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=hVHiqvNUXVo

Gangster, policajt a ďábel (2019)

Zajímá mě, co konkrétně se doopravdy stalo. Krimi thriller o netypické spolupráci gangsterů a policistů za účalem dopadení psychopatického sériového vraha, který Ma Dong-seok drží hodně vysoko. Obě strany si v zásadě nevěří, ale nic jiné, než spolupracovat, jim nezbývá. P.S. Sylvester Stallone a jeho produkční společnost oznámili 5. 5. 2019 úmysl vytvořit remake opět s Ma Dong-seokem v hlavní roli. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=rc5__odNq7U

Fantomas (1964)

Legenda. S odstupem let mi Myléne Demengeot připadá ještě víc sexi, než dřív.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Omylem jsme šli na dabovanou verzi, čehož doteď lituju. Moje chyba. Po shlédnutí originálu možná zvednu o hvězdu. Edit: Stalo se.

Caught in a Ham (2019)

Sympatická ptákovinka ve které se víc dozvite o Spider-Hamovi.