Honza málem králem (1977)

Další česká pohádka, v níž si Honza tentokrát jen málem získá srdce princezny. Je tu humor, celkem dobré písničky, celkem ale nevyniká,takže průměrné hodnocení. Abych nezapomněl, bubeník od Josefa Kemra je v pohodě:-)

My Fair Lady (1964)

Klasika. Krásné písničky, vtipný scénář, skvělé výkony Audrey Hepburnové a Rexe Harrisona. Tohle si prostě můžu pouštět dokolečka.

Byl jednou jeden král... (1954)

Herecký koncert Jana Wericha v jedné z nejlepších pohádek kombinujících klasickou pohádku Sůl nad zlato a Shakespearova Leara. Škoda jen že Vlasta Burian nedostal víc prostoru (Já jsem tajtrlík, ty jseš tajtrlík)

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Klasická česká pohádka se skvělou Libuší Šafránkovou v hlavní roli, které solidně sekunduje Pavel Trávníček. Spolupráce s Němci se v tomto případě vyplatila :-)

Krakonoš a lyžníci (1980)

Solidní česká komedie se skvělým pašerákem Karlem Heřmánkem.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Česká klasika, která mě ovšem až tak neoslovila. Klasický příběh o zakuklené krásné princezně, která nakonec najde svého prince zachránce. BTW skvělý Kazisvět.

Cesta do pravěku (1955)

Legenda českého filmu. Od maximálního hodnocení mě tady dělí jen trochu slabější konec a celá nelogičnost toho výletu. Jinak ale na svou dobu skvělé efekty a výborná režie Karla Zemana.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z mých nejoblíběnějších českých pohádek. Má hlavu i patu, sem tam se zasmějeme, morální poselství o vítězství dobra nad zlem tu taky je, i když není zas tak kýčovité, a postavy jako Ďábel Karla Heřmánka nebo kaprál Petra nárožného jsou nezapomenutelné.

Hrátky s čertem (1956)

Povedená pohádka s kultovními postavičkami jako Sarka Farka. Bohužel je tu až příliš vidět komunistický duch, ale přesto se mi líbí.