Digiport (2012) (pořad)

První díl docela ušel. U testů mi ale např. chybělo jakési resumé s plusy a mínusy nebo cena výrobků. Našlo by se ještě pár dalších věcí, které by chtěly doladit. Co mně fakt vadilo byla výslovnost Nike jako „Najk“. Snad budou další díly lepší. Moderátorka je ovšem sympatická ne, že ne :). 60 %

Constantine (2005)

Já vám nevím. Podle zdejšího hodnocení jsem se těšil na parádní komiksovku, ale mě Constantine prostě nebavil. Od začátku jsem se neměl čeho chytit a celý film jsem se skoro nudil. Efekty vypadají suprově, ale to je tak asi všechno. Nevím, jestli to je tím, že jsem se díval v dabingu, ale Constatine mě jednoduše nebavil. Třeba mu dám někdy ještě jednu šanci. 60 %

Sedm psychopatů (2012)

Bláznivá komedie s Colinem Farrellem. Další Bruggy se nekonají, nicméně bavit se budete. Postavy jsou crazy na snesitelné úrovni a několik gagů se opravdu povedlo. Solidní komedie. 75 %

Hořící keř (2013) (TV film)

Přemýšlím, jestli jsem viděl nějaký lepší český seriál, než tento. Před tvůrci i herci smekám, naprosté absolutorium. Hořící keř vás okamžitě vtáhne do děje a už nepustí. Takže i přes stopáž, která je kolem hodiny a půl na díl seriál neskutečně rychle uteče. Jednoznačně doporučuji. 100 %

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Tak neskutečně tupé béčko jsem dlouhou dobu neviděl. Popravdě řečeno, nebýt v názvu Death Race, na film se ani nepodívám. Ale když už jsem viděl předchozí dva filmy, šel jsem do toho. Jak jsem už zmiňoval jde o kristalicky čisté béčko bez špetky logiky, což je ovšem vyváženo porcí rychlých aut a holek, které k sérii neodmyslitelně patří. Kouknout se na to dá, rozhodně ne ale znova. Na zabití nudy ok. 50 %

Ve hvězdách (2012) (pořad) odpad!

Pořad spočívá v tom, že moderátor zadá úkol (buď matematický příklad, nebo logickou hádanku apod.) a volající musí správně odpovědět. A v tom je „kouzlo“ toho pořadu. I když odpovíte správně, moderátor řekne, že ne. Např. viděl jsem díl, kde byl příklad, který měl vyjít -65 a na konci (kdy ho samozřejmě nikdo nevyřešil) moderátor ukázal výsledek, kde bylo 346. Takže to vypovídá o všem. Nehledě na to, že při volání visíte na lince určitě aspoň čtvrt hodiny a minuta stojí lidových sedm pětek. No neber to! Hnus všech hnusů, zlodějina prvního řádu. To všechno jak jinak než na televizi Pětka. 0 %

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Oproti prvnímu dílu mi to přišlo over-the-top. Chápu, že je to podle komiksu (který jsem bohužel nečetl), ale první díl se mi prostě líbil víc. I tak jde ale o velmi slušnou komiksovku. 80 %

Pí a jeho život (2012)

Film na zamyšlení. Zamyšlení nejen nad poselstvím ale i nad sebou samým, nad společností a vůbec nad světem. Takto filozifický film jsem dlouho neviděl. Opravdu skvělý kus filmařiny, rozmyslím se ještě nad pátou hvězdou.

Argo (2012)

Nečekaně poutavé drama s originálním a hlavně do detailu propracovaným nápadem. Vzhledem k tomu, že jde o pravdivý příběh, tak víte jak film skončí, ale rozhodně to není mínusem. Affleck tohoto „hendikepu“ dokázal naplno využít a finále je neskutečně napínavé. Jen mi nejde do hlavy, jakto, že Affleck nedostal oscarovou nominaci za režii. 80 %

Goyovy přízraky (2006)

Takto nevyvážený a roztěkaný film jsem dlouho neviděl. Scény jakoby se ve střižně zpřeházely. Navíc na to, že film se jmenuje Goyovy přízrazky, hraje Goya spíš vedlejší roli a hlavní roli převzal Javier Bardem (který mimochodem umí záporáky skvěle), coby inkvizitor. Celkově jsem od Formana čekal víc. 60 %