Stoupenci zla (2013) (seriál)

No, po pilotu to vypadá na velmi zajímavou kriminálku. Snad tempo seriálu vydrží. 80 %

Hotel Transylvánie (2012)

Začínají mi lézt krkem „cool amerikanismy“, které se poslední dobou v kreslených filmech z Hollywoodu vymkly kontrole. Jakmile přijede ten kluk, stane se z docela zajímavého (originálního) animáku americká ptákovina pro teenagery. Jednou se na to kouknout dá, ale nic víc. 60 %

30 minut po půlnoci (2012)

Oproti The Hurt Locker rozhodně ne tak akční a rozhodně víc roztahané. Některé scény by se daly úplně vypustit, další zkrátit. Škoda nevyužitého potenciálu. Kathryn, na Oscara to tenhle rok nevidím :). Slabší čtyři hvězdy a 70 %.

Svět přírody - Harpyje - lovec opic (2010) (epizoda)

Občas žasnu, jací tvorové vlastně na planetě Zemi žijí. Zajímavý dokument o ne tolik známém dravci, který se živí opicemi.

Nespoutaný Django (2012)

Tak! Quentin udeřil hřebíček přímo na hlavičku. Django Unchained přepisuje žánr westernu a dodává mu další rozměr. Dialogy, kterými Django přímo překypuje, jsou opravdu mistrné. Stejně jako herecké výkony. Vyzvihnul bych především S. L. Jacksona, kterému role padla jak na míru ušitá. A co se mi opravdu líbilo, byl soundtrack. Každá píseň sedí ke své scéně. Podle mě zasloužená nominace na Oscara. 95 %

Ripper Street (2012) (seriál)

Po pilotu 80 %. Děj vás rychle vtáhne a svižně odsýpá. Herecké obsazení skvěle zapadá. Uvidíme, čím nás BBC překvapí dál, ale já osobně si myslím, že nás nezklame :). ////// Po první sérii hodnocení nechám, možná ale uberu pár procent na 75 %. Každopádně se ale jedná o velmi kvalitní dobovou detektivku.

Svět zázraků (2012) (pořad)

Pravděpodobně variace na novácké Koření, Prima Svět a Objektiv (?) se moc nepovedla. Ne příliš zajímavé reportáže a „studio“ působí až moc prvoplánově. 55 %

Hitler, Stalin a já (2001) (TV film)

Neuvěřitelné, co se v historii všechno událo a hlavně kolik toho může zažít jediný člověk.

Krev v mobilech (2010)

I přes velmi subjektivní doprovodný komentář a absenci nějakých obsáhlejších faktů oceňuji na tomto dokumentu hlavně to, že se tvůrce odvážil jet až přímo na „místo čínu“ i přes všechna varování. Podmínky, ve kterých tam lidé žijí a pracují jsou naprosto otřesné a korporace, těžící z jejich trvdé práce, s tím očividně nehodlají nic dělat. Stojí za zhlédnutí. 70 %

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobitek... Asi každý fanoušek Pána prstenů čekal něco víc než Hobit nakonec je. Rozdělení na tři díly je podle mě na škodu. 2 díly by se ještě asi daly snést, ale tohle je už extrém. Jenom než se film konečně jakž takž rozjede, trvá to bezmála půl hodiny. Zbytečně. Viděl jsem ve 3D HFR a DOLBY Atmos zvukem, takže zážitek to byl ultimátní. Škoda, že toto můžu říct jenom o technické stránce filmu. 70 %