Ptáčník z Alcatrazu (1962)

Nikdy by mě nenapadlo že mě starý ještě černobílí film zaujme a co víc, bude mě velice bavit. Tomuhle se to povedlo a může za to kvalitní scénář a přesně obsazený hlavní hrdina. Možná že ty staré filmy mají pořád něco do sebe, hned je vám jasné kdo je hlavní hrdina, jaká je jeho minulost a o co mu jde. Z jednoduchého námětu se tomuhle filmu povedlo vytvořit zajímavou, chytrou a koukavou podívanou. Ne, takovéhle filmy už se neska netočí. A je to škoda.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Na Hulka, jakožto asi největšího bíjce a bořiče v komisech dost málo akce. Na druhou stranu když na ní přijde řada tak to stojí za to. Hulkovi by slušeli víc destrukce a mlácení na úkor zbytečného patosu. Liv, ač překrásná to ženská, brzdí tempo a její part je tu navíc. Ed je výborný herec, ale viděl jsem ho zahrát mnohem lépe. Roth je standardně Rothovský. I tak je Hulk docela zábavná podívaná a bavil mě víc než CA, ale Iron man je Iron man.

Captain America: První Avenger (2011)

Z tohohle stříká americkost snad z každé druhé scény a z toho všeho salutování, tleskání a ukazovaní amer. symbolů je mi do breku. Kdyby aspoň ta akce za něco stála. Když ji po rovnám třeba s Iron Manem (pro mě nejlepší akční komiksárna) vypadá jak loutka kostlivce co se zamotala do vlastní šňůrek. Co film zachraňuje je obsazení: Chris Evans je dokonalá volba pro hlavní postavu, ale stejně největší borec je Hugo Weaving, scény s ním prostě žeru. KO, pardon CA je nuda, ale je to nuda potřebná k lepšímu užití si Avengers, na které se moc těším.

Zombieland (2009)

Jo viděl jsem lepší zombie filmy s nadupanou akcí. Jenže tohle je ohromně vtipný, má to skvěle napsané figury a skvěle obsazený. Škoda jen prostřední pasáže, mohla být trochu víc nadupaná a taky to mohlo být i trochu delší. Každopádně Woody Harelson je jako vždy geniální, Emma Stone je opravdu půvabná a talentovaná, Jesse Eisenberg je fajn a Abigail Breslin je taky v pohodě, vlastně po dlouhé době mladá herečka která mě nevadila ba naopak. No a Bill Murray je stylovej. Jo a taky musím zmínit skvělý závěr, střílení na horské dráze či ze zavřeného stánku, výborný nápad. Zábavný film, ale dalo se z něj vytřískat mnohem víc.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jsem velký fanoušek fantasy, ať knižního či filmového nebo televizního. Když jsem byl mladší rád jsem koukal na Xenu a Herkula. Ovšem dnes když se mi zlepšil vkus na filmy uznávám že jsou to zhovadilosti. Tento žánr měl a pořád má problém v tom, že se v něm točí většinou neuvěřitelný sračky. Po pravdě až Pán Prstenů mě donutil žánr více sledovat a dokonce i začít číst knihy. Jenže ouha, stalo se to že PP už žádný další film příliš nepodpořil a když jo, bylo jich sakra málo (při psaní komentáře si vybavím snad jen Vlkodava) O seriálové tvorbě marnost mluvit (napadá mě snad jen Spartakus, ale to není úplně fantasy). Najednou v roce 2011 vzniklo tohle (doma jsem už měl rozečtenou první knihu), ale trvalo mi rok než jsem si to sehnal na DVD a v klidu se podíval. Tak dost už toho zdlouhavého, nic neříkajícího a zbytečného úvodu. Teď se bude mluvit o Hře o trůny. Tohle je velký příběh se skvělým obsazením,výbornými figurami,skvěle napsanými dialogy a perfektní výpravou. Seriál si z knih vytáhl jen to nejdůležitější a něco málo změnil,aby se to tvůrcům hodilo do konceptu. Výsledek je tak chytlavá,výborně natočená a zahraná podívaná která nemá od dob PP obdoby. Hercům jednoznačně vévodí Sean Bean kterého v těchto rolích prostě žeru. I další herci, jak jsem říkal jsou výborní, ale tady bych chtěl ještě zmínit Maisie Williams (Arya). Myslím že se jedná o velice talentovanou herečku a je možné že ji díky této roli začněme vídat více a v jiných věcech. Oblíbenci:Edard Stark, Arya Stark, John Snow, Tyrion Lannister, Daenerys Targaryen Největší sřáč a posera: Viserys III Targaryen (ať si svou velkou zlatou korunu užije :-D), Joffrey Baratheon (snad mu dříve nebo později někdo bodne kudlu do krku) Nejsilnější figura: Daenerys (musela snášet šikanu svého bratra, ona však vytrvala a díky tomu se stala silnější) Největší naivka: Sansa Stark (co k tomu dodat, doufám že se v ní probudí psaví Stark) Největší podrazák:Petyr Baelish Vrchní sympaťák: Eddard Stark (protože ho hraje Sean Bean, škoda že ho jeho potomek „Tony Stark“ nepřiletěl zachránit:-D) Fandím: Starkům. Konečné hodnocení:***** ,

Rychle a zběsile 5 (2011)

Není to pětkový film, to určitě ne. Jenže já jsem se u toho tak strašně dobře bavil jako už dlouho ne. Má to uspokojivý scénář, je to vtipný, zábavné akční scény a luxusní obsazení v čele s nejvíc kulervoucí trojkou jakou jsem za poslední rok ve filmu viděl Walker-Diesel-Johnson (skvělá je férovka Diesel Vrz. Johnson). Je tu překrásná trojice holek z nichž jedna je krásnější než druhá. Za to všechno a protože je to pro mě nejlepší díl série dávám ,i přes úvodní větu, pětkové hodnocení. A těch 80% si film rozhodně zaslouží.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Ne, ne , ne já tyhle rádoby horory nemám rád. Žádná atmosféra, žádné pořádné postavy a scénář na nich postavený (jako tomu je v Orphan). Jen nám v začátečních titulkách řeknou jak zabiják vzniknul (jak že se jmenuje??) a hudá na vraždění, které ještě k tomu stojí za kulový (při sledování titulků jsem taky nechápavě zíral proč tohle sakra produkuje Bay). A ten nehappy-end mě docela zklamal, protože sympatické Jordane Brewster jsem přál přežít. Tedy částečně. Vlastně jsem čekal že se jí podaří vzít šerifovi pistoli, zdrhnout, potkat se s „mrtvolami“ ze zpracování z roku 2003, vytáhnout pistoli a roztomile tak propojit oba masakry.

Do morku kosti (2010)

Film mě zas tak moc nezaujal. Vlastně jsem na něj koukal jen že jsem chtěl vidět Jennifer v jiné rovině než je Katniss. Myslím že právě její velmi dobrý výkon dělá film snesitelný,ale že by byl na Oskarovou nominaci, to asi ne. Je roztomilá a zároveň tvrdá, možná by se mohla párkrát trochu usmát, ale vzhledem k tomu v jakém žije humusu a jaký řeší problém to moc nejde. Příběh jako takový je v podstatě o ničem, ale na druhou stranu mě bavili některé dialogy. Obyčejný film o obyčejných lidech, žijících těžký život, který my nikdy chápat nebudem, protože ho chápat nepotřebujem. Tři* a to jednu a půl právě za Jenni.

Battle Royale (2000)

Takhle nějak mohli vypadat Hunger Games, kdyby se pánové producenti ničeho nebáli a trochu je zbrutálnili. BR nejde dalek ke šťavnatým scénám a záběrům. Nesleduje se tu jen a pouze hlavní hrdina a ostatní kolem něj jen tak mimochodem umírají. Právě naopak, většinu úmrtí vidíme pěkně z první ruky. Zároveň nám také scénář dává prostor oblíbit či nenávidět některé z figur. Myslím že celí film vystihuje scéna v majáku, kde hrdina leží se zraněním a v patře pod ním si povídá skupinka kamarádek, najednou BÁC jedna chyba a idylka se mění v masakr. Trochu mě vadilo že to není víc na férovku. Přeci jen v dané situaci je jednodušší někoho zastřelit než podříznout.BR je velice dobrý film, originální, technicky skvěle zvládnutý, napínaví a mnohem lepší než zmíněné Hunger games. Ale HG jsou mi sympatičtější než tohle a je to tím že mají Jennifer.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Pamatuji se že když to dávali tak mě to šíleně bavilo. Zajímavé úkoly sympatičtí průvodci a vševědoucí Otec Fura. Originální pořad.