Saw: Hra o přežití (2004)

Mně se to prostě nelíbilo. Přes všechnu chválu a humbuk kolem tohoto filmu se mi přisšlo, že je snímek zbytečně dlouhý (tím pádem utahaný až nudný), že se v něm nic moc neděje a ani spousta krve a brutalit to nezachránila. Po velkém očekávání tedy poměrně velké zklamání.

Kniha přežití (2010)

Utahaná, nepříliš záživná a poměrně nudná agitka na Boha. V očekávání postapokalyptické akce jsem na začátku filmu vypnul mozek, důsledkem čehož mi trvalo delší dobu než jsem pochopil o co jde. Ovšem ani akce ani zajímavá pointa se nedostavila. Člověk tedy o nic nepřijde, když tento film vynechá.

Harry Brown (2009)

Velmi podařený film, který téměř autenticky ukazuje problematiku gangů v Anglii. Ačkoli snímek neoplývá bůhvíjak hlubokomyslným dějem, všechno ostatní je skvělé: Harry Brown v podání M. Caina, ponuré prostředí anglického sídliště, drsné (a naneštěští reálně vypadající) scény z "akcí" gangů i atmosféra zoufalství a bezmoci. Film mi dal skutečně pocítit bezútěšnost situace panující tam, kde se děj odehrává. A to je dobře, protože člověk pak na něj jen tak nezapomene.

The Guild (2007) (seriál)

Skvělé! Vynikající nápad s parádním zpracováním a především geniálními "hereckými výkony" dělají z tohoto webového seriálu úžasnou podívanou pro každého, kdo aspoň jednou hrál MMORPG, ale nestal se na něm závislým. Vzhledem k tomu, že patřím k mezi takové lidi, perfektně jsem si vychutnal každou narážku, kterou na účet hráčů seriál udělal (a že jich bylo!). Tímto seriálem jsem byl skutečně příjemně překvapen ("Surprise'd"). P.S.: Nesmím zapomenou zmínit "hlavní hrdinku" Felicii Day aka Codex, která má nemalou zásluhu na tom, že se na seriál tak dobře kouká :-)

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Pána prstenů moc nemusím, ale tohle se mi taky nelíbilo. Není to vtipné ani jinak zajímavé. Jediné pozitivum je, že to krátké.

Pokoj 1408 (2007)

Dle mého soudu nadprůměrný film svého žánru. Jeden z mála snímků, který staví na atmoféře, ale především na výkonu hlavní postavy. Je ovšem pravdou, že v některých místech (vlastně v mnoha místech) je film zbytečně protahován a nepřináší nic, než to co již jednou bylo k vidění. Být tedy snímek o nějakých x minut kratší, líbil by se mi jetště víc, ale i takto jsem byl nakonec spokojen.

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Po vizuální stránce vynikající, ale ta hudba je poměrně hrozná. Japonský pop se evidentně nijak neliší od toho amerického a jakéhokoli jiného.

Jak věci fungují (2008) (seriál)

Seriál to rozhodně není špatný, ale jako technik mám o fungování mnoha zobrazených věcí poměrně solidní povědomí, proto mě více zajímá a baví seriál How It's Made? O výrobních postupech totiž zdaleka takové povědomí nemám.

Kruhy v obilí (2006)

Velmi zajímavý dokument na neméně zajímavé téma. Nejen proto, že se na dokumenty dívám rád, ale také pro solidní zpracování, množství uvedených podkladů a spíše "úvahový" přístup se mi tento film opravdu velmi líbil. Od dokumentárního filmu také rád odcházím s pocitem, že jsem se dozvěděl zajímavé informace, ale nebylo mi "naservírováno" jediné správné vysvětlení a tento film mi zmíněný pocit poskytl. Nemám co vytknout, 5*.

Stav beztíže (2009) (seriál)

Velmi zdařilý sci-fi seriál, který je ovšem asi až příliš komplexní pro většinovou populaci a proto již dále nepokračuje, což je velká škoda, protože seriál byl jak po obsahové tak i vizuální stránce velmi propracovaný a se zájmem jsem jej sledoval a těšil se na další epizody...