Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po opětovném zhlédnutí po delší době přidávám i komentář. Hodnocení neměním, protože je podle mne odpovídající. Také předesílám, že jsem velkým fanouškem knižní podoby Harryho Pottera. "Knižní" zdůrazňuji záměrně, protože tenhle je důkazem toho, jak se může lišit fanouškovství knižní a filmové. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četl dlouho před vznikem filmu, jsem jí samozřejmě ovlivněn. Proto nemohu dát tomuto filmu větší než průměrné hodnocení. Celý film je prakticky jen prostřihem z původního děje knihy, kde chybí nejen širší, ale i naprostá většina užších souvislostí. Jedná se prakticky o jednu (pokud možno akční) scénu střídající druhou téměř bez jakékoli návaznosti a mám pocit, že nebýt znalý děje, naprosto bych netušil co se zrovna odehrává a proč. Jako obvykle také nevěřím hereckému projevu Daniela Radcliffa a nenadchlo mne ani zpracování, které si hraje více na akční film než na kvalitní fantasy. Celkově jsem byl tedy tímto dílem poměrně zklamán, jelikož jeho knižní předloha je perfektní. Pokud se budou i další díly ubírat podobným směrem (a já jsem ke svému zklamání přesvědčen, že ano), pak je toto poslední Harry Potter, kterého jsem viděl zfilmovaného. Nenechám si zkazit vynikající dojem z propracovaného příběhu rádoby akčním zpracováním, které jen vysaje z mas peníze.

Super Size Me (2004)

Zábavný dokument, který povedenou formou podává svědectví o škodlivosti fast-foodu. Ovšem nejvíce mi se z celého snímku beztak líbila (nevím jestli to tak dá říct, člověk neví jestli se smát a nebo brečet) scéna, kdy američtí občané neznají slib oddanosti, ale reklamu na Big Mac vysmahnou okamžitě. To podle mě nejlépe vystihlo celou Ameriku :)

Počátek (2010)

Na film jsem se šel podívat, aniž bych věděl, co se bude dít. A to bylo dobře. Neznalý konceptu filmu jsem se jen nechával unášet stále dál a dál (nebo hloub a hloub?) do pečlivě vykonstruovaného příběhu, který vlastně není záludně překombinovaný ani nepochopitelný. To ovšem neznamená, že mě naprosto nevtáhl do děje a do posledního záběru mě nepustil. Už jen kvůli tomu, že ve mě film zanechal velmi silný pocit si zaslouží vysoce nadprůměrné hodnocení.

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

Chvílemi skutečně vtipné, chvílemi jen úsměvné a chvílemi poměrně trapné. Asi jako většina ostatních parodií. Ale narozdíl od těch ostatních jsem si ve finále nemusel říct "Pane Bože, to byla neskutečná hovadina!" a proto tedy 3*.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Opravdu si nemyslím, že bych neměl pochopení pro humor v téměř libovolné podobě, ale tohle asi nebyl můj šálek kávy. I přes poměrně krátkou stopáž mě film stačil neskutečně znudit a ani několik málo vtioných scén to nezachránilo. Celkový dojem tedy velmi špatný.

Gattaca (1997)

Netradiční, ale skutečně velmi zdařilé sci-fi, které prezentuje nedalekou budoucnost, jež by jednou doopravdy mohla nastat. Netradiční je v tom smyslu, že se ve filmu téměř nevyskytují enormně vyspělá technika, speciální vizuální efekty ani jakékoli další věci tak běžné v mnoha jiných sci-fi filmech. Tím lépe. Dojem tento snímek zanechal veskrze dobrý a dostává tedy odpovídající hodnocení. 5*

Obvyklí podezřelí (1995)

Bravurní krimi, které až do poslední chvíle člověka napíná a pak ho uzemní ultimátním rozuzlením. Opravdu výborná podívaná, která rozhodně stojí zato už jen kvůli perfektním hereckým výkonům všech "obvyklých podezřelých". A tak to bylo a bylo to dobré ;)

Je to možné? (2005) (seriál)

Skutečně zajímavý dokumentární seriál zaobírající se současnými záhadami a nevysvětlitelnými jevy. Velmi se mi líbí, že seriál obvykle dává prostor k vyjádření jak skeptikům, tak i zastáncům daného jevu a nechává na divákovi, aby si vytvořil na problematiku názor. Nejen proto se řadí mezi seriály, které nidky nepřepnu, pokud zrovna běží :)

Predátoři (2010)

Možná to prostě jen nebyl můj šálek kávy, nebo možná je film doopravdy špatný. Ačkoli Adriena Brodyho mám rád, rádoby bezcitného vůdce zabijáků jsem mu i přes veškerou snahu nevěřil. Také jsem nebyl překvapen stokrát ohraným dějem, který byl předvídatelný hodinu dopředu. Mezi klady nelze zařadit ani množství zbytečných dialogů, postavy, jejichž smrt je člověku naprosto lhostejná ani "překvapivý" konec ve stylu "neskutečnej drsňák nakonec stejně pookřeje a radši zachrání dívku nežli sebe". Nakonec mě napadá hned několik lepších využití peněz, co jsem utratil za vstupné, například: hodit je do kanálu, dát je prvnímu bezdomovci na pivo, použít je jako těžítko apod...

Shutter (2004)

Musí se nechat, že i přes ohraný námět, který téměř každý minimálně jednou viděl v jiné variaci, se jedná o poměrně solidní horor se slušným zpracováním a místy znepokojivou atmosférou. Převážnou většinu "strachu" obstarávají lekačky (ač některé jsou poměrně podařené), což je škoda, protože s (podstatně) větší dávkou napětí, méně lekačkami a méně záběry na "ducha" by tento film mohl být o poznání tíživější a strašidelnější. I tak ale musím udělit nadstandardní hodnocení a to už jen proto, že se na snímek dalo bez problémů koukat, což u většiny jiných hororů bohužel není běžné.