Lakomec (2003) (TV film)

U mě dost schazuje zážitek z téhle verze propastný rozdíl v kvalitě hereckých výkonů. Na jedné straně vynikající Preiss a Bohdalová,parádně přirození ve svém projevu, kteří své role pojmuli dost po svém,což mi ale vůbec nevadilo a na straně druhé v podstatě propadli všichni ostatní.Nevím jestli za to může herecká velikost výše jmenovaných,nebo nějaká momentální skupinová indispozice ostatních zůčastněných,ale hlavně Dolanský a Elsnerová mi tu tedy vůbec neseděli.Bohužel dva dobří herci tuto hru celou neutáhnou a snad až přílišná snaha ostatních(hlavně Dolanského) ruší. -Už jsem viděl několik verzí Lakomce a tohle mohla být jedna z těch nejlepších. Škoda.

Zuby nehty (2007)

Po týdnu,kdy na mě zas nesmírně kultivovaně promluvilo asi šestset lidí (někteří i vícekrát) a já téměř všem slušně odpověděl,mi tahle nicmoc blbůstka přišla docela vhod. Děj ubohý, dialogy mnohdy směšně trapný,asi jak u většiny tzv. romantických velkofilmů,ale tady jsem se alespoň místo růžovoučké dočkal červené. No a když se mi podařilo několika budoucím mrtvolám dosadit místo jejich obličeje ksichty některých mých ,,oblíbených" kultivovaných spoluobčanů,občas jsem si slastně zavrněl.Bohužel dost často má unavená hlava dostávala na prdel naprostými zhovadilostmi,-jako že třeba i po dvou letech jsou nepojízdná auta v ulicích pořád jako nová! Zřejmě s benzínem asi zmizel i prach.Co ale musím ocenit , že se tam furt něco děje -Takže tak celý asi napůl,49%.

Kubula a Kuba Kubikula (1986) (seriál)

Trochu víc rozjívený oproti předloze,-ale kam se na to hrabou tzv.dysneyovky!

96 hodin (2008)

Kdo si počká ten se dočká. Alespoň já jsem se konečně dočkal Neesona,kterak on dozrál do parádního drsňáckýho akčního kabátku. Ty jeho oči unaveného baseta se hodili do nějakého toho Schindlera,ale uznejte že při nějaké té akci(třeba v Království nebeském)vypadal jako tvrdoň řekněme poněkud nedůvěryhodně.Až do teď! Skvěle mu ta role stárnoucího nasratýho chlapíka sedla a pro mě spolu s našlapanou akcí výborný a nečekaný překvapení. Alespoň co se 70min.filmu týká. To ostatní je poněkud užvaněný začátek a happynoidní závěr.-Nevadí,-už jsem ani nedoufal ,že od Bessona vyleze ještě něco kloudnýho,-a co dvojka,nebyla by?

Bestie (1988)

Sice by se sem tam našla nějaká ta hovadinka(třeba až příliš klišovité rozdělení posádky tanku-hodný,zlý,zbabělý,pošuk a afgánec),-nebo co ta propast na konci cesty u Kandaháru(?),-no to je ale PEŠEK! Ale nebudu prudit. V porovnání s jinými ,,pouštními" válečnými filmy co jsem v poslední době viděl(Tobruk,nebo naprostá ubohost Sahara) je tohle vynikající. Sice film malinko zestárnul(viz. skvělý Mariňák,-Smrt čeká všude, nebo i skorofraška Tři Králové),ale mě zaujal. Trochu zamrzí, že když už jsem se na něj těšil ,tak Sandokan-Bedi moc prostoru nedostal,-co nadělám. (docela by mě zajímalo ,kdo teď bude točit oslavné filmy na místní /většinou ochránce těch svých opiových lánů/ ,kterak nakopávají prdel místo rusům ,té naší tzv. demokracii,--třeba Saudové něco natočí, tak jsem zvědav)

Taxidermia (2006)

Občas mi někdo řekne ať se jdu vycpat.Doufám že to nemyslí vážně.... Vlastně velmi smutný film o zmařených a promarněných životech v kontextu různých epoch.

Tetsuo (1989)

To jako japonci nemůžou chytit ten nelehce nakažlivý surreál? Já onemocněl už dávno a to i přes poměrně dobrou imunitu mého (a nejen mého) okolí k jakýmkoli nestandartním počinům. (...nevím proč zrovna Železňák,-spíš by se hodilo Dráteník,nebo Šroťák)

Sanatorium (2004)

Buď mi to skvěle sedlo do nálady,nebo tu spousta lidí omylem hodnotí nějaký jiný ,asi slabý duchařský film. Měl jsem v poslední době smůlu na poměrně chudší duchařiny než je tohle (Bolest,Bohem zapomenuté město,Ozvěny mrtvých/08/).Tudíž jsem byl za tu nepolevující zneklidňující atmosféru rád. Prudění si nechám na jiný ,,skvosty".

Critters (1986)

Začátek povedené série o ježatých potvůrkách,které slovo paradentóza údajně ani nemají ve slovníku.Křupity křup a mlasky mlask.

Motel smrti (2007)

Nimróde Nimrode,no teda,- tohle sice není po Revizorech krok zpět,ale na stranu (snad zatím jen na malou) určitě. Jenže mám pro tebe slabost,ty kluku maďarská talentovaná. Jo,snad mi tě tam v tem holyvoodu moc nezkorumpujou. Byla by to škoda,-páč i tenhle film není vůbec špatný. Tak jsem zvědavej co bude dál.